دستبند عروس

وسیله دور مچ عروس یا همان دستنبد عروس، ترکیبی از چند گل زیبا یا زیورآلاتی مختص برای اینگونه مراسم‌ها است که به دور مچ دست عروس خانم بسته می‌شود. این دستنبد‌ها حتی گاهی می‌تواند یک گل با تزیین خاص هم باشد. اگر از دستبند گل برای عروس خانم استفاده می‌شود، دستبند گل عروس نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای ساقدوش‌های عروس خانم باشد. یعنی آنها می‌توانند این دستبند را به دست کنند و در پشت سر عروس در مراسم عروس راه بروند. عروس خانم نیز می‌تواند به جای استفاده از یک دسته گل بزرگ که دائما باید آن را در دست بگیرد، از دستبند گل یا دستبندهای تزئینی زیبای دیگر استفاده نماید.

ست دستنبد با لوازم عروس

به ست بودن دستبند با لوازم عروس توجه کنید. اگر از دستبند گل استفاده می‌کنید، یعنی به استفاده از لوازم طبیعی روی آورده‌اید، پس بهتر است لوازم دیگر هم طبیعی باشند. یکی از این لوازم، تاج عروس است که بهتر است متناسب با دستبند انتخاب شود. تاج گل عروس امروزه به جای تاج‌هایی که از جواهرات ساخته می‌شوند، مد شده‌اند. ست دستبند و تاج‌گلرعروس به زیبایی هر آنچه بیشتر عروس خانم کمک می‌کنند، پس این مسئله مهم را فراموش نکنید.

نکته‌ای که در این بین اهمیت دارد این است که امروزه به جای آرایش‌ها و شنیون‌های سنگین مو و غیره از آرایش‌های ملایم و مدل موی عروس باز یا نیمه باز استفاده می‌شود. در واقع امروزه حتی نام آرایش هم عوض شده و بیشتر نام گریم به خود می‌گیرد. پس تا آنجا که می‌توانید باید به سمت طبیعی بودن و یک آرایش سبک و پوشش ساده پیش بروید تا همگام با مد باشید.

همان‌طور که ذکر شد، ست دستبند با رنگ لباس عروس نیز مهم است و نباید آن را فراموش کرد. اگر لباسی دارید که در قسمت سینه یا دامن گلدوزی شده، بهترین کار این است که از دستبند‌های گل به جای جواهرات استفاده کنید.

کیف و کفش عروس نیز مهم است. معمولا کیف و کفش ست عروس با توجه به مدل و رنگ لباس انتخاب می‌شوند و بد نیست که در این بین به تناسب آنها با دستبند و تاج عروس هم توجه داشته باشید.

اگر قرار است ساقدوش‌ها هم از دستبند گل استفاده کنند، پس باید بدانید این دستبند باید با دستبند شما ست شود. توجه کنید که منظور این نیست که کاملا دستبند آنها باید مانند دستبند شما باشد (چرا که شما عروس هستید و باید از سایر مهمانان و ساقدوش‌ها متمایز شوید) بلکه منظور این است که نوع و رنگ گل‌ها بهتر است متشابه ولی دستبند شما پر زرق و برق‌تر باشد.

تزئین دستبند گل عروس

دستبند گل عروس را می‌توانید با مواد تزیینی مختلفی مانند روبان و تور تزیین کنید. این بسته به سلیقه و خلاقیت شماست که از این مواد به چه شکل استفاده نمایید. اگر با طرز ساخت دستبند گل عروس آشنا نیستید یا وقت کافی برای این کار ندارید، می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام نمایید. 

نکاتی در رابطه با دستبند گل عروس

  • از مراوریدها می‌توانید برای مچ‌بند این دستبند‌ها استفاده کنید تا به زیبایی آنها بیفزایید.
  • اگر از دستبند و تاج گل استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از جواهرات کمتری استفاده نمایید.
  • می‌توانید دستبند گل را با گل موجود در جیب کت آقا داماد ست نمایید.
  • اگر از لاک استفاده می‌کنید، بهتر است رنگ لاک، رنگی متشابه با دستبند و در تناژ رنگی آن باشد.
  • در روز عقد‌کنان یا مراسم بله‌برون، اگر از شال یا روسری استفاده می‌کنید، بهتر است که اولا این شال متناسب با رنگ پوست و مانتو بوده و ثانیا رنگ آن متناسب با این دستبند باشد.

اگر چه دسته گل عروس هم زیبایی‌های خود را دارد، اما بهتر است مطابق با مد پیش برویم تا هم به روز باشیم و هم به زیبایی هر چه بیشتر خودمان در روز مراسم عروسی بیفزاییم. در ادامه در مورد نکات مهمی در انتخاب دستبند عروس صحبت می‌کنیم و در مورد آنها توضیحاتی را به شما ارایه خواهیم کرد که با آنها می‌توانید بهترین دستنبند را برای روز مراسم عروسی‌تان انتخاب نمایید.

موارد استفاده از دستنبد عروس

از دستبند عروس می‌توانید در روز مجلس بله‌برون و مراسم نامزدی هم استفاده کنید. بهتر است بدانید که دسته گل روز عروسی با دسته گل روز نامزدی و عقد کنان تفاوتی دارد و آن هم تجملاتی بودن آن است. دسته گلی که در روز مراسم نامزدی یا عقد‌کنان استفاده می‌شود، ساده‌تر است و در آن از تزیینات خیلی خاصی استفاده نمی‌شود. با توجه به اینکه در روز نامزدی از دسته گلی ساده می توانید استفاده کنید، چه خوب که کمی خلاقیت نشان دهید و به جای دسته گل از دستبند گل استفاده کنید.

روز عروسی هم می‌توانید از دستبندها استفاده کنید. منتهی باید توجه داشته باشید که از آنجا که در روز مراسم عروسی‌تان قرار است بهترین باشید، پس باید این دسته گل را با موارد زیادی ست کنید که در ادامه در مورد آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

فراموش نکنید که این کاملا به ذوق و سلیقه شخصی خودتان باز می‌گردد و صرفا برای اینکه امروزه دستبندها مد شده‌اند، لازم نیست که سلیقه و خواسته خودتان را نادیده بگیرید و به سمت مد گرایی بروید.

انتخاب گل دستنبد

انتخاب نوع گل در دستبند‌ها نیز اهمیت دارد. شما باید گل مناسبی را برای دستبند‌تان انتخاب نمایید. حال سئوال اینجاست که چگونه می‌توان بهترین گل را انتخاب کرد؟ پاسخ این سئوال به فصلی که در آن قرار دارید، اندام، رنگ گل، نوع گل، رنگ لباس و نوع آرایش شما باز می‌گردد.

فصل

در هر فصل گل‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از آنها برای دستبندتان استفاده کنید. در زیر گل‌های مناسب برای هر فصل را ذکر خواهیم کرد.

  • فصل بهار: گل کوکب، گل ارکیده، گل مینیاتوری و گل لیسیانتوس.
  • فصل تابستان: گل رز، گل صدتومانی، گل نرگس و گل آلاله.
  • فصل پاییز: گل زبان در قفا، گل آلسترومریا و گل داودی.
  • فصل زمستان: گل یاسمن و گل شیپوری.

اندام

اندام نیز در انتخاب گل‌ها اهمیت دارد. اگر شما جثه کوچک و اندام ریزی دارید، استفاده از گل‌های بزرگی مانند گل شیپوری برای‌تان زیاد مناسب نخواهد بود و بهتر است به سراغ گل‌های کوچک‌تری مانند گل یاسمن یا نرگس بروید که وقتی دستبند را در دست می‌کنید، قسمت زیادی از دست‌تان را پوشش ندهند.

رنگ گل

اگر در مورد روانشناسی رنگ‌ها مطالعه نداشته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم همین حالا در این‌باره در اینترنت تحقیق کنید تا به اهمیت آن پی ببرید. رنگ گلی که انتخاب می‌کنید نیز اهمیت دارد و باید با توجه به سبک مراسم و مسائل دیگر انتخاب شود. مثلا رنگ قرمز که نمادی از شور و عشق است برای مراسم عروسی که برای پیوند عروس و داماد برگزار می‌شود، گزینه مناسبی می‌باشد. حال شما برای مراسم‌های مختلف، باید به این مسئله توجه کنید که کدام رنگ گل برای این مراسمی مناسب‌تر است.

رنگ گل باید متناسب با تم مجلس باشد. یعنی اگر در ماشین عروس، کیک یا دیزاین محیط از گل‌هایی با رنگ قرمز استفاده شده، باید در دستبندتان هم از گل‌هایی با رنگ قرمز استفاده کنید. نوع و مدل گل‌ها هم بهتر است به همین صورت انتخاب شوند.

نوع گل

نوع گل به دو دسته طبیعی یا مصنوعی تقسیم می‌شود. بهتر است که از گل‌های طبیعی استفاده کنید، چرا که گل‌های مصنوعی همان‌طور که از نام‌شان پیداست، نمی‌توانند آنقدر که باید به زیبایی شما بیفزایند. اما گل‌های طبیعی به واسطه  رنگ و بویی که دارند، گزینه بهتری هستند.

در انتخاب گل‌های طبیعی به این مسئله توجه کنید که از آنجا که قرار است این گل‌ها به مدت طولانی در دست شما باشند و حتی ممکن است دست شما با جایی برخورد داشته باشد، پس نباید گل برگ‌های آنها خیلی زود از هم بریزند یا پژمرده شوند. از گل‌هایی که بوی تیز دارند هم استفاده نکنید، چرا که اگر محیطی که در آن قرار می‌گیرید، بسته باشد، بوی آن ممکن است هم خودتان و هم سایر مهمانان را اذیت کند.

رنگ لباس

به رنگ لباس نیز توجه کنید. اغلب لباس‌های عروس رنگی سفید دارند که قابلیت ست شدن با رنگ‌های مختلف را دارا هستند. اما اگر از لباس عروس‌های رنگی استفاده می‌کنید، باید دسته گل متناسب با رنگ آن انتخاب شود. کیف و کفش را فراموش نکنید. دستبند باید با آنها هم رنگی ست داشته باشد.

نوع و سبک آرایش

آرایش عروس نیز مهم است. رنگ رژ لب، رژگونه و سایه چشم‌تان را در نظر داشته باشید و متناسب با رنگ آنها، رنگ لباس و رنگ گل‌های دستبند را انتخاب کنید تا در میان مهمانان شیک و بی‌نظیر باشید.

مزون چرخچی

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.