جایگاه عروس و داماد

کد مطلب : 99
تعداد بازدید : 447
1401/09/20
در مراسم عروسی، عروس و داماد مثل شاه و ملکه یک بزم با شکوه هستند. گل سرسبد مجلس اند و همه چشم ها به آنهاست. همین نکته به تنهایی کافی است تا دریابیم جایگاهی که عروس و داماد در آن مستقر می شوند در سالن عروسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
جایگاه عروس و داماد

این جایگاه باید حالتی متمایز و چشمگیر داشته باشد و در عین حال هارمونی‌اش را با دکوراسیون کلی فضا حفظ کند. این نقطه در واقع مهم‌ترین جای سالن عروسی است. جایی که اختصاص به صاحبان اصلی این جشن دارد. جایی که همه در بدو ورود به آن نگاه می‌کنند. 

اهمیت بصری این جایگاه به ویژه در فیلمبرداری و عکسبرداری خودش را نشان می‌دهد. عکس‌های دونفره عروس و داماد در این جایگاه جزو خاص‌ترین عکس‌های عروسی‌اند. همچنین برای گرفتن عکس یادگاری با عروس و داماد، همه به سمت این جایگاه رفته و در کنار زوج می‌ایستند یا می‌نشینند. بنابراین این مکان در خیلی از عکس‌ها قرار است دیده شود. 

در ادامه این مطلب قصد داریم درباره جلوه بصری و طراحی جایگاه عروس و داماد و ایده‌های مختلفی که برای طراحی این جایگاه وجود دارد حرف بزنیم. 

تزئین جایگاه با تور و حریر

استفاده از تور و به خصوص حریر، جلوه‌ای رویایی و رمانتیک به جایگاه می‌بخشد. چه جایگاهی در باغ تالار باشد و چه در سالن یا خانه. حس و حال عاشقانه دقیقا همان چیزی است که در این مکان به شدت لازم و زیبا است. این حریرآرایی می‌تواند با نورپردازی مناسب حالت رازآمیزتر و خاص‌تری هم پیدا کند. نورپردازی از جهات مختلف می‌تواند جلوه‌های گوناگونی به این فضا ببخشد. از طرفی استفاده از تور و حریر می‌تواند با لباس عروس هم هارمونی دلنشینی ایجاد کند. 

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب استفاده از تور و حریر، امکان ایجاد تنوع در عکس‌ها است. یک عکاس خوب می‌تواند ایده‌های نابی برای عکسبرداری در این جایگاه بگیرد. 

تزئین جایگاه با گل‌آرایی

یکی دیگر از عناصری که در تزئین و طراحی جایگاه عروس و داماد کاربرد زیادی دارد، گل است. گل‌ها می‌توانند در ترکیب با تور و حریر هم به کار روند. استفاده از گل‌های طبیعی و پخش شدن عطر و بوی تازه این گل‌ها، حس بسیار عاشقانه و زیبا و خوشایندی به محل نشستن عروس و داماد می‌بخشد. 

البته استفاده از گل‌های طبیعی گران‌تر از گل‌های مصنوعی تمام می‌شود. یک راهکار برای کاهش هزینه در این بخش این است که از ترکیب گل‌های طبیعی و مصنوعی استفاده شود. به نحوی که در هم تنیده شوند و تمیز دادن آنها از هم سخت باشد. به این صورت هم زیبایی را داریم و هم عطر و بوی خوشایند را. 

خیلی از طراحان گل‌ها را روی چارچوب‌هایی که در پس‌زمینه جایگاه قرار دارند هم به کار می‌برند و یک قاب شیک و زیبا می‌سازند. گل‌آرایی این جایگاه می‌تواند با گل‌آرایی کل سالن یا باغ تالار هم هارمونی داشته باشد. 

تزئین جایگاه با ریسه‌های نورانی

یکی از قشنگ‌ترین وسایلی که برای تزئینات استفاده می‌شود و این روزها حتی در خانه‌ها هم از آن استفاده می‌کنند، ریسه‌ها هستند. ریسه‌ها با چراغ‌های ریز و نورانی خود جلوه‌ای خاص و منحصربه‌فرد به هر فضایی می‌بخشند. حالا تصور کنید رشته‌های زیبا و هماهنگی از این ریسه‌ها در جایگاه عروس و داماد آویخته شوند. حتی اگر هیچ تزئینات دیگری برای فضا به کار نبریم، ریسه‌ها به تنهایی کافی‌اند. 

بی‌جهت نیست که استفاده از ریسه این روزها اینقدر رایج است. حس و حالی که آن نورهای لطیف ایجاد می‌کنند را با کمتر وسیله‌ای می‌شود ایجاد کرد. اگر دلتان یک جایگاه می‌خواهد که در عین سادگی، شیک و لوکس و رمانتیک به نظر برسد حتما از ریسه استفاده کنید. 

تزئین جایگاه با بادکنک‌ آرایی

بادکنک تقریبا در همه انواع جشن‌ها و میهمانی‌ها استفاده می‌شود. بادکنک‌ها قادرند حسی از پرواز و رهایی و شادی را در فضا ایجاد کنند. برای تزئین جایگاه عروس و داماد مخصوصا از بادکنک سفید بیشتر استفاده می‌شود. چیدمان شیک و درست بادکنک‌ها در اندازه‌های مختلف می‌تواند جلوه خواستنی و قشنگی به این جایگاه بدهد. 

استفاده از بادکنک‌های هلیومی هم ایده خوبی است و زیبایی بیشتری ایجاد می‌کند. بادکنک‌ها می‌توانند در ترکیب با تزئینات دیگری مثل گوی‌های درخشان یا گل‌های ریز و یا تور به کار روند و هماهنگی دلپذیری ایجاد کنند. 

تزئین جایگاه با شمع‌آرایی

شمع یکی از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین وسیله‌ها برای ایجاد یک نور ملایم و عاشقانه در فضاست. استفاده از شمع برای ساختن فضاهای عاشقانه بسیار رایج است. این وسیله برای تزئین جایگاه عروس و داماد هم مناسب و تاثیرگذار است. 

نور لطیف و لرزانی که شمع‌ها دارند را هیچ چیز دیگری نمی‌تواند ایجاد کند. انعکاس این نورها روی چهره عروس و داماد می‌تواند جلوه خاص و حس و حال رمانتیکی به فضا ببخشد. برای تزئین جایگاه، طراح شما می‌تواند از شمع در اندازه‌های متفاوت و در قسمت‌های مختلف، مثل پس‌زمینه یا پیش‌زمینه، استفاده کند. شمع‌ها می‌توانند در ترکیب با عناصر دیگری مثل تور و حریر به کار روند و هارمونی زیبایی ایجاد کنند. 

سخن آخر

جایگاه عروس و داماد در مراسم عقد یا عروسی، همواره مرکز توجه بوده و نگاه‌ها را به خود دوخته است. این جایگاه قاعدتا در جایی قرار می‌گیرد که هم میهمانان بتوانند خوب آن را ببینند و هم عروس و داماد اشراف خوبی به مراسم داشته باشند و برقراری ارتباط با دیگران ساده و ممکن باشد. طراحی جایگاه، چه در جشن عروسی عمومی یا جشن عروسی خصوصی همیشه دغدغه اصلی بوده است. 

جلوه‌ای که این جایگاه در عکس‌های دونفره عروس و داماد دارد چیزی است که نمی‌توان از آن گذشت. همین کافی است برای اینکه زوج از همان ابتدا به فکر یک طراحی زیبا و خاص برای این نقطه باشند. طراحان خوب می‌توانند با شنیدن خواسته‌ها، سلیقه و ایده‌های شما و در نهایت ترکیب این شنیده‌ها با هنر و دید خود، طرحی فوق‌العاده بزنند و شما را از دیدن جایگاه عاشقانه‌تان شگفت‌زده کنند. 

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس اختصاصی را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha