اهمیت حفظ و نگهداری لباس عروس

کد مطلب : 81
تعداد بازدید : 424
1401/08/22
اهمیت حفظ و نگهداری لباس عروس بسیار زیاد است. لباس عروسی شما به عنوان یادآور روز خاص عروسی یعنی، روز رویاهای شما است. عروس ها زمان و هزینه زیادی را صرف پیدا کردن لباس عروس مناسب خود برای عروسی خاص و کم نظیر می کنند، بنابراین دیدن لباس عروس باعث می شود که آن خاطرات خوش دوباره تکرار شود.
اهمیت حفظ و نگهداری لباس عروس

بسیاری از لباس‌های عروسی پس از یک روز خاص در یک پوشش پلاستیکی در پشت کمد یا در زیر شیروانی باقی می‌مانند! و عروس ها قصد دارند یک روز درآینده آن را تمیز و نگهداری کنند. گذاشتن لباس عروسی در پوشش پلاستیکی آن نه تنها باعث اکسید شدن هرگونه لکه می‌شود، بلکه می‌تواند باعث شود که گاز پلاستیک رنگ مواد لباس عروس را تغییر رنگ وآن را زرد کند.

قبل از خرید، لباس عروس خود را حفظ کنید

اگر می خواهید لباس عروس خود را در همیشه زیبا نگه دارید، تمیز کردن لباس عروس کافی نیست. برای جلوگیری از زرد شدن پارچه، لکه‌های دائمی و چین‌هایی که ممکن است ایجاد شود، باید مراقبت های لازم از لباس عروس انجام شود.

بسیاری از خشکشویی ها این خدمات را ارائه می دهند و برخی مکان ها حتی در نگهداری لباس عروس تخصص دارند. این متخصصان می‌دانند که چگونه لباس را تمیز کرده و پارچه را حفظ کنند تا در صورت نیاز چندین دهه لباس عروس خود را نگهداری کنید.

اگر لباسی دارای لکه هایی باشد و به درستی تمیز و نگهداری نشده باشد، این لکه ها می توانند به مرور زمان روی پارچه جا بیفتند و سال ها بعد پاک کردن آن بسیار سخت‌تر خواهد بود. بدون نگهداری مناسب، ممکن است مجبور شوید برای بازسازی لباس هزینه کنید زیرا تمیز کردن کافی نیست.

لباس عروس نشان دهنده شخصیت عروس است و در بسیاری از موارد مشابه لباس عروس خود را پیدا نمی کنید. مزون ها خیاطی سفارشی برای اکثر لباس ها انجام می دهند و بسیاری آن را با افزودن گل ها و الگوهای دیگر برای خود شخصی سازی می کنند.

بسیاری از عروس‌ها می‌خواهند لباس عروسی خود را یا به یاد روز خاص خود نگه دارند یا به فرزندان یا نوه‌های خود به عنوان میراث خانوادگی هدیه دهند تا بتوانند آن را در روز خاص خود بپوشند. در هر صورت لباس باید به درستی حفظ شود تا اطمینان حاصل شود که پولی که برای لباس خرج می‌شود هدر نمی‌رود، زیرا بسیاری از عروس‌ها فقط یک روز لباس خود را می‌پوشند و لباس را در طول سال‌ها کهنه می شود و تغییر رنگ می‌دهد.

اشتباهات در حفظ و نگهداری لباس عروس

بزرگترین اشتباهی که بسیاری از عروس خانم ها مرتکب می شوند این است که لباس های خود را برای هفته ها، ماه ها و حتی سال ها بعد از عروسی در کمد یا اتاق زیر شیروانی می گذارند. آنها معمولاً قصد تمیز کردن آن را دارند، اما این کار را پشت گوش می اندازند و در کل فراموش می شود، غافل از مشکلات زیادی میتواند ایجاد کند.

تعریق، چربی پوست بدن، لکه‌های قند و بسیاری موارد دیگر می‌توانند باعث ایجاد لکه‌های بدی در لباس عروس شود صورت باقی ماندن طولانی مدت روی لباس شوند زیرا لکه‌ها شروع به اکسید شدن میکنند و تغییر رنگ لباس می‌کنند.

حتی لکه‌های نامرئی نیز اگر برای مدت طولانی باقی بمانند، می‌توانند مشکلات بزرگی ایجاد کنند و با گزر زمان، مواد را به رنگ قهوه‌ای تیره تبدیل کنند. توصیه می شود لباس را تمیز و نگهداری کنید و بدانید که در عرض شش هفته پس از عروسی، نسبت به پاک کردن لکه و نگهداری لباس عروسی اقدام کنید.

در این زمان پاکسازی را می توان برای از بین بردن لکه ها از روی لباس آغاز کرد و بسیاری از خشک شویی ها که خدمات حفظ و نگهداری لباس عروس را انجام می دهند، اغلب تمام تلاش خود را برای از بین بردن سخت‌ترین لکه ها انجام می دهند، اما باید بدانید اگر لکه ها برای مدت طولانی باقی مانده باشند، همیشه موفق به پاکسازی لکه ها نمی شوند. نور خورشید همچنین یک مشکل بزرگ برای لباس عروس است، زیرا اشعه ماوراء بنفش می تواند به مرور زمان لباس عروس را زرد کند، اما این مشکل چندانی نیست زیرا ممکن است سال ها طول بکشد تا این اتفاق بیفتد.

نحوه نگهداری لباس عروس

هنگامی که لباس خود را به درستی تمیز و نگهداری کردید، باید آن را به درستی در خانه نگهداری کنید. لباس شما باید در کاغذ بدون اسید پیچیده شود و در یک جعبه نگهداری شود تا اطمینان حاصل شود که زردی و تجزیه اسید برای لباس عروس رخ نمی دهد.

دقت کنید که هرگز نباید آن را در کیسه لباس پلاستیکی نگهداری کنید زیرا باعث می شود نور خورشید به پارچه ها نفوذ کند و همچنین می تواند لباس را در معرض بخار پلاستیک قرار دهد و باعث تغییر رنگ بیشتر شود. شما باید جعبه را زیر تخت خود یا در کمد عاری از نور خورشید و رطوبت نگهداری کنید تا مطمئن شوید که حفظ و نگهداری لباس عروس به خوبی انجام میشود و سلامتی آن حفظ می شود و می توانید آن را به نسل های آینده خود نشان دهید و احتمالاً حتی آن را به عزیزانتان ببخشید.

حفظ لباس عروس شامل تمیز کردن خاصی است، چه با روش آب و دست یا با استفاده از یک فرآیند تمیز کردن خشک. یک محافظ آموزش دیده لباس شما را از نظر لکه های پنهان بررسی می کند و برنامه ای را برای پاکسازی آن که در آن برنامه ریزی نوع پارچه لباس را در نظر می گیرد، تهیه می کند.

نگهداری مناسب همچنین شامل بسته بندی لباس با دقت است تا از آسیب دیدن لباس یا حشرات جلوگیری شود. لباس در کاغذ بدون اسید پیچیده شده و به آرامی در جعبه ای تا می شود که PH خنثی یا بدون اسید است.

برخی نیز، لباس را به جای کاغذ بدون اسید، در پارچه موسلین از قبل شسته و سفید نشده می‌پیچند. سپس جعبه در بسته بندی بدون هوا بسته می شود تا از تغییر رنگ لباس در طول زمان جلوگیری شود. در صورت نیاز جعبه ای باید ازکروپلاست ساخته شده باشد تا لباس را از قرار گرفتن در معرض نور محافظت کند.

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس اختصاصی را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha