نحوه تولید لباس عروس چگونه است؟

کد مطلب : 82
تعداد بازدید : 395
1401/08/23
امروزه، لباس عروسی مطمئناً بخشی از جشن ازدواج است. اولین قدم در طراحی لباس عروس با الهام گرفتن شروع می شود. الهام گرفتن از لباس عروس ها و انواع لباس مجلسی که پیش از این تولید شده، کمک می کند که مدلی خاص از لباس عروس تولید شود.
نحوه تولید لباس عروس چگونه است؟

مشاور مزون چرخچی توضیح می‌دهد: «برای هر مجموعه جدید، من الگوهای تولید متعددی ایجاد می‌کنم، عکس‌ها و ایده‌هایی را جمع‌آوری می‌کنم که به طرح‌های من کمک می‌کند. فراتر از آن، بسیاری از مدل ها برای انتخاب پارچه و تزیینات، در طراحی لباس عروس کمک می کند. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بدانید که دقیقا چگونه اکثر لباس های عروس ساخته می شوند.

طراحی و الهام گیری

قبل از اینکه یک عروس تصمیم بگیرد که آیا مدل مور نظر خود را پیدا کرده است یا نه، تیم طراحی باید ابتدا آرمان و تصور خود لباس را ببیند. برای مزون چرخچی، این به معنای عدم توجه به احساساتی است که لباس برانگیخته است، مانند عاشقانه، حسی، نوستالژیک یا فانتزی بودن آن است.

او خاطرنشان می‌کند: این یک فرآیند تیمی است و وقتی در مورد مفهوم، ظاهر، برند و نیازهای بازار بحث می‌کنیم، بسیار مهم است.مزون چرخچی برای اطمینان از اینکه هر لباس مطابق زیبایی شناسی مورد نظر است.او می گوید: من به دنبال الهام گرفتن از چیز های ساده در اطرافم هستم. این می تواند از سفر، هنر، نمادها برگرفته شود.

تأمین پارچه

پس از تعیین اینکه یک لباس عروس چگونه به نظر می رسد و چه احساساتی را القا می کند، طراحان باید پارچه، تزیینات و مهره های مورد نیاز را قبل از دوخت اول جمع‌آوری کنند. مشاور چرخچی توضیح می دهد که تامین منابع می تواند بین سه تا چهار ماه طول بکشد.

ما در مزون چرخچی برای هر مجموعه لباس عروس خود، پارچه‌ها و تزیینات را بر اساس الهام ها و خلاقیت ها نوآورانه خود انتخاب می‌کنیم و اغلب مستقیماً با دکمه ها، پارچه های متنوع و مهره‌ها کار می‌کنیم تا لباس عروس منحصربه‌فرد خود را بسازیم.» و هنگامی که همه چیز انتخاب شد، روند تولید لباس عروس آغاز می شود. معمولاً 60 تا 90 روز طول می‌کشد تا پارچه‌ها به کارگاه طراح برسند، در حالی که منجوق‌کاری بسته به پیچیدگی آن می‌تواند بیش از یک ماه طول بکشد.

در حالی که برخی از پارچه‌های ساده در آتلیه‌های طراحان نگهداری می‌شوند، بیشتر آنها از کارخانه‌های پارچه در مکان‌هایی از سایر نقاط جهان می‌آیند. مشاور مزون چرخچی می‌گوید: «بسیاری از طراحان موارد دلخواه خود را دارند که بارها و بارها با آن‌ها کار می‌کنند، و بسته به نوع پارچه‌ای که او به دنبال آن است، از کارخانه‌های مختلف بر اساس تخصص‌های آنها تهیه می‌کند.

نحوه تولید لباس عروس

ساخت لباس عروس، به طور طبیعی، یکی از وقت گیرترین اجزای کل فرآیند است. همه چیز با فونداسیون داخلی شروع می شود که معمولاً از کرست و بدنی اصلی داخلی تشکیل شده است. «ساخت اینها بسیار وقت گیر است. فرآیند تولید بافت داخلی دقیق می‌تواند ماه‌ها طول بکشد. هنگامی که تولید سیلوئت لباس عروس کامل شد، قسمت بعدی ساخت بیرونی و جزئیاتی مانند توری یا تزیینات دستی است.

اگر این طرح جدیدی است که برای مجموعه‌های آینده در نظر گرفته می‌شود، قبل از دریافت نظر نهایی از طراح اصلی، چندین بار بررسی می‌شود و دوباره بازرسی می‌شود. پس از تایید، لباس عروس در شو هاید عروس به خریداران و صاحبان مزون لباس عروس ارائه می شود.

جدول زمانی

اگر تا به حال فکر کرده اید که چرا عروس ها باید خیلی زودتر از تاریخ عروسی خود خرید لباس عروس را شروع کنند، همه چیز به زمان تولید برمی گردد. مشاور مزون چرخچی توضیح می دهد: «این مهم است که به یاد داشته باشید که هر لباس به طور خاص برای هر عروس ایجاد می شود. در واقع، بیشتر لباس‌های عروس سفارشی ساخته می‌شوند (مگر اینکه لباس عروسی را خریداری کنید که از قبل تولید شده باشد) و ساخت آن گران است، بنابراین طراحان معمولاً لباس‌های از پیش ساخته زیادی ندارند.

مشاور مزون چرخچی می‌گوید: «پارچه باید تهیه شود، سپس هر تزئینی باید ایجاد شود که با پارچه مطابقت داشته باشد (اغلب شامل کارهای دستی دقیق است)، و سپس هر لباس باید به اندازه‌ای بریده شود و توسط خیاط های ماهر یکی دوخته شود. از آنجایی که الگوها بر اساس اندازه‌گیری‌های هر عروس است، طراحان حتی شروع به ساخت و ساز یا تهیه پارچه نمی‌کنند تا زمانی که یک عروس به‌طور رسمی سفارش لباس خود را سفارش دهد.

سپس هنگامی که لباس پوشیده شد، قبل از حمل و نقل از طریق کنترل کیفی می گذرد تا از ایمن بودن تزئینات و بی نقص بودن طرح اطمینان حاصل شود. با این حال، زمانی که عروس لباس را دریافت کرد، آماده‌سازی تمام نشده است. چرا که «قبل از اینکه لباس عروسی نهایی برای پوشیدن آماده شود، نیاز به ست‌ها و تغییرات متعددی است، به همین دلیل است که او پیشنهاد می‌کند حداقل 8 تا 10 ماه قبل از روز عروس خود لباستان را سفارش دهید و دو ماه برای تغییر زمان بگذارید.

چه چیزی لباس عروس را با لباس های دیگر متفاوت می کند؟

اگرچه واضح است که پوشیدن لباس‌های عروس نمادین و ساختن آنها زمان بر است، چه چیزی آنها را از سایر لباس‌های رسمی یا مانتو مجلسی متمایز می‌کند؟ مشاور مزون چرخچی می گوید که این به مهارت، سفارشی سازی و کیفیت برمی گردد.

«طبق تعریف، لباس‌های عادی و آماده از رک فروشگاه خریداری می‌شوند. به طور کلی، یک لباس عروس کاملاً سفارشی ساخته می‌شود، هرگز آن را امتحان نکرده و هیچ‌کس دیگری آن را نپوشیده، و سپس به گونه‌ای طراحی می‌شود که کاملاً متناسب با عروس باشد.»

لباس عروس نه تنها فقط برای عروس ساخته می‌شود، بلکه معمولاً دارای عناصری مانند استخوان‌بندی و لایه‌هایی از پارچه‌های پف‌دار است که معمولاً در لباس‌های غیر عروس دیده نمی‌شوند.

خارج از زیبایی شناسی، فرآیند ساخت و تولید لباس عروس بسیار طولانی تر از لباس رسمی معمولی شما است. و هنگامی که لباس عروس خود را دریافت کردید، معمولاً به یراق آلات و خیاطی بیشتری نسبت به یک لباس مجلسی خاص استاندارد نیاز دارد.

در نهایت، همانطور که احتمالا متوجه شده اید، لباس های عروسی گران‌تر از سایر لباس های مجلسی هستند. جالب است بدانید: برخی لباس‌ها به بیش از 1000 سنجاق برای ساختن تزئینات نیاز دارند – تکنیک‌های ساخت و ساز استفاده‌شده باعث گران شدن لباس‌ها می‌شود.

در نهایت چیزی که یک لباس عروسی را ارزشمند می کند، قیمت آن نیست یا اینکه به عنوان لباس عروس به بازار عرضه می شود. این است که مدل آن لباس عروس نشان می دهد که شما چه کسی هستید و چگونه روز عروسی خود را تصور می کنید.

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس اختصاصی را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha