مهم ترین نکات خرید لباس عروس برای عروس های قدبلند

کد مطلب : 87
تعداد بازدید : 587
1401/08/28
از نظر تیپ بدنی، افراد قد بلند معمولا دارای مزایای بیشتری بوده و طبیعتا حق انتخاب بیشتری برای خرید گزینه های مناسب تر دارند. این موضوع در مورد انتخاب و خرید لباس عروس برای افراد قد بلند نیز صادق است. در واقع اگر قدتان بلند است؛ همه نگاه ها به شما دوخته خواهد شد. بنابراین می توانید با خیال راحت سر خود را بالا نگه دارید؛ شانه ها را به عقب بیندازید و از تمامی لحظات جشن عروسی خود لذت ببرید. با این وجود حتی در افراد قد بلند نیز خرید لباس عروسی نیازمند توجه به نکات خاصی است.
مهم ترین نکات خرید لباس عروس برای عروس های قدبلند

همان‌طور که اشاره کردیم؛ انتخاب لباس عروس برای افراد بلند قد واقعا سخت نیست. در واقع بیشتر لباس‌ها، از جمله لباس عروس، برای افرادی با میانگین قد 175 سانتی‌متر طراحی شده‌اند. بنابراین هرچه به این عدد نزدیک‌تر باشید؛ طبیعتا شانس پوشیدن لباس‌های بیشتری را خواهید داشت. البته در محاسبه این عدد می‌توانید روی ارتفاع پاشنه کفش عروس نیز حساب باز کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، در ادامه شش نکته برای خرید لباس عروس برای افراد قد بلند ارائه شده است؛ که ممکن است برای شما مفید باشد.

 سفارش دوخت لباس عروس

یک ایده عالی برای عروس‌های قدبلند، سفارش دوخت لباس عروس است. این نکته به‌خصوص برای افرادی با قد بسیار بلندتر از متوسط حیاتی‌تر است. در واقع مزون‌های لباس عروس بهتر می‌توانند یک لباس عروس سفارشی برای شما طراحی کنند؛ که متناسب با اندازه‌های خاص شما باشد. شاید این تنها راهی باشد که بتوانید از تناسب کامل لباس عروس خود مطمئن شوید. البته توجه داشته باشید که در این صورت همه چیز به انتخاب یک مزون لباس عروس حرفه‌ای و باتجربه بستگی دارد. به عبارت دیگر فراموش نکنید که فروش لباس عروس یک کار تخصصی است؛ و بهترین مکان برای خرید و سفارش این لباس، یک مزون لباس عروس معتبر و باسابقه است. شما برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در تماس باشید.

در نظر گرفتن ارتفاع پاشنه

قبل از خرید لباس عروس، قد پاشنه کفش خود را تعیین کنید؛ تا ببینید به چه مقدار طول اضافی روی ژپون لباس عروس و دامن آن نیاز دارید. به‌طور معمول کفش‌های پاشنه بلند استاندارد دارای ارتفاع 3 اینچ (7.5 سانتی‌متر)، 5 اینچ (12.5 سنتی‌متر) یا 7 اینچ (18 سانتی‌متر) هستند. به عنوان تجربه در نظر داشته باشید که اگر بین دو گزینه با ارتفاع مختلف تردید دارید؛ بهتر است گزینه بلندتر را انتخاب کنید. در واقع افزایش طول دامن با افزودن لبه به آن، ساده‌تر از کوتاه کردن آن است. به‌خصوص اگر قصد خرید یا اجاره لباس عروس آماده را دارید؛ این نکته مهم‌تر نیز می‌شود.

 سبک‌ها و سیلوئت‌های مناسب عروس قد بلند

به طور کلی افراد قد بلند با پوشیدن سبک‌های زیر، بسیار زیبا به نظر می‌رسند:

سیلوئت غلافی یا ستونی. این مدل لباس‌های عروس از بالاتنه تا لبه پایینی آن به یک اندازه ادامه دارد. این مدل‌ها نه گسترده می‌شوند؛ و نه بیش از حد می‌چسبند. این سیلوئت‌ها را می‌توان در بخش یقه، با طراحی بدون بند و یا با یقه عمیق و V شکل کامل کرد. اغلب عروس‌های قد بلند با این مدل‌ها فوق‌العاده زیبا به‌نظر می‌رسند.

سیلوئت خط A. البته لباس عروس‌های طراحی شده بر اساس این سیلوئت، تقریبا برای هر قد و قواره‌ای مناسب به‌نظر می‌رسد. به همین دلیل این گزینه می‌تواند یک لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه هم باشد. یک سیلوئت خط A کلاسیک در قسمت بالاتنه باریک و از بالای کمر به سمت پایین به شکل حرف A گسترده می‌شود. این لباس را به افراد بلند قدی که در به تناسب اندام خود اطمینان ندارند؛ به عنوان یک گزینه مطمئن توصیه می‌کنیم.

سیلوئت لباس مجلسی. هر چه قدتان بلندتر باشد؛ بهتر می‌توانید دامن بزرگ و روان لباس عروس‌های با سیلوئت لباس مجلسی را تحمل کنید. به عبارت دیگر عروس‌های ریزه‌اندام را دامن بزرگ این مدل‌ها محو خواهد کرد؛ اما یک عروس قد بلند با این لباس، مانند یک مدل در صحنه‌ای مهم به‌نظر می‌رسد. در عمل نیز یک عروس قد بلند به‌راحتی می‌تواند حجم این لباس را کنترل کرده و بدون خستگی از جشن خود لذت ببرد.

سبک‌ها و سیلوئت‌های نامناسب عروس قد بلند

اگرچه عروس‌های قد بلند گزینه‌های بیشتری نسبت به عروس‌های کوتاه قد دارند؛ اما برخی مدل‌های لباس عروس وجود دارند؛ که بهتر است با احتیاط به سمت آنها بروند. هرچند این حرف کاملا اشتباه است که بگوییم یک عروس قد بلند به هیچ‌وجه نمی‌تواند این مدل‌ها را بپوشد؛ اما باید در مورد متناسب بودن آن با دقت و احتیاط بیشتری تصمیم بگیرد.

یقه بدون بند یا یقه عریض. گاهی اوقات یقه بدون بند یا یقه عریض می‌تواند عرض شانه‌های پهن را کمتر کند؛ در حالی که افراد قد بلند به دلیل قد خود، نیازمند شانه‌ها پهن‌تر هستند. به همین دلیل معمولا فرم دل‌پذیری در افراد قد بلند ایجاد نمی‌کند.

کمر افتاده. در این مدل‌ها کمر زیر خط طبیعی قرار دارد. بنابراین می‌تواند بالاتنه شما را بلندتر نشان دهد. نتیجه این انتخاب باریک‌تر به‌نظر رسیدن شانه‌های شماست. در نتیجه سعی کنید اگر قدی بیش از 175 سانتی‌متر دارید؛ به سمت این انتخاب نیز نروید.

خطوط عمودی. اگر عروسی بلند قد و بسیار لاغر هستید؛ از خطوط عمودی مانند خطوط موجود در لباس عروس با سیلوئت غلافی اجتناب کنید. در مقابل به دنبال لباسی باشید که توهم بصری وجود انحنا را ایجاد کند. از طرف دیگر اگر شما یک عروس قد بلند و با تیپ بدنی پر پیچ‌وتاب هستید؛ خطوط عمودی را در آغوش بگیرید. چراکه آنها می‌توانند شما را لاغرتر نشان دهند. البته توجه کنید که این نکته در مورد انتخاب لباس عروس سایز بزرگ نیست.

یقه بسته. سعی کنید بالاتنه خود را با یقه بسته به سمت بالا و آستین بلند، بلندتر نشان ندهید. به همین ترتیب، اگر گردن، شانه یا ترقوه استخوانی دارید؛ بهتر است از مدل یقه‌ای خارج از شانه یا یقه هالتر خودداری کنید.

خرید لباس عروس بدون بند

اگر شما یک عروس بسیار قد بلند هستید (منظور قدی بیش از 180 سانتی‌متر است.) به کمی پارچه بیشتر و خیاطی اضافی نیاز دارید. در واقع همان‌طور که یک عروس ریزه‌اندام ممکن است به یک لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه نیاز داشته باشد؛ احتمالا شما نیز به یک گزینه خاص نیاز خواهید داشت.

گاهی قد شما ممکن است فقط در پاهای شما نباشد. در عمل وقتی قد شما در تنه است و بالاتنه بلندی دارید؛ پوشیدن لباس عروس بدون بند کار مشکلی است. در این شرایط پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه لباس اصلی خود را سفارش دهید؛ یک لباس بدون بند آماده را تست کنید. یک مشکل معمول افراد با تنه بلند هنگام پوشیدن لباس بدون بند، حفظ پوشش سینه‌هاست. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که لباس مدنظر در این زمینه مشکلی ندارد؛ باید هنگام پرو دست خود را به‌طور کامل به سمت بالا ببرید. اگر مشکلی احساس نمی‌کنید؛ یعنی همه چیز خوب است. در مقابل اگر احساس می‌کنید که لبه لباس روی سینه فشار می‌آورد؛ مزون شما احتمالا باید آن را بلندتر طراحی کند.

اکسسوری‌ها

حتی اگر لباسی پر زرق‌وبرق و غنی از جزئیات پیدا نمی‌کنید؛ همیشه می‌توانید با انتخاب اکسسوری‌های مناسب به ظاهری خیره‌کننده برسید. از آنجایی که یک زن قد بلند می‌تواند بدون زحمت اضافه، ظاهری جسورتر داشته باشد؛ گزینه‌های گسترده‌تری برای اکسسوری‌های عروس خود خواهد داشت. یک گردن‌بند به گردن چسبیده و  گوشواره‌های لوستری دراماتیک و بلند برای افراد قد بلند دیدنی به‌نظر می‌رسد.

در نهایت به عنوان یک عروس قد بلند، در انتخاب لباس عروس برای قدبلندها طیف وسیعی از گزینه‌های فوق‌العاده پیش روی شما قرار دارد. از لباس‌های عروس با سیلوئت پری دریایی شیک گرفته تا لباس‌های پرنسسی کلاسیک. در واقع برای این قد و بالا، تقریبا هر برشی عالی به نظر می‌رسد. در نتیجه این انتخاب فقط به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد. برای دیدن نمونه کارهای مزون چزخچی و گرفتن وقت پرو میتوانید با ما در تماس باشید.

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس اختصاصی را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha