معرفی انواع لباس عروس (لباس عروس پرنسسی پفی، لباس عروس گیپور و دانتل، لباس عروس پفی دنباله دار، لباس عروس مدل اسکارلت، لباس عروس پوشیده و آستین دار)

کد مطلب : 108
تعداد بازدید : 538
1401/10/08
برای دوخت یک لباس عروس، از پارچه های متنوع و مختلفی می توان استفاده کرد. لباس عروس به دلایل مختلفی برای عروس خانم ها اهمیت دارد و نوع جنس و مدل آن حساسیت های زیادی برای افراد ایجاد می کند. به دلیل طیف گسترده ای از سلایق که در انتخاب لباس عروس دخیل هستند؛ این نوع لباس ها باید جوابگوی نیاز های یک جامعه ی آماری بزرگ باشد.
معرفی انواع لباس عروس (لباس عروس پرنسسی پفی، لباس عروس گیپور و دانتل، لباس عروس پفی دنباله دار، لباس عروس مدل اسکارلت، لباس عروس پوشیده و آستین دار)

لباس عروس پرنسسی پفی

بی شک تا کنون کلمه ی پرنسس به گوش همه ی شما خورده است. کلمه ای که اغلب در فیلم های تاریخی و در انیمیشن ها به دختران زیبا اطاق می شود و برگرفته از القاب شاهزادگان است. معادل مناسب برای پرنسس در زبان فارسی همان کلمه ی شاهزاده است.

اغلب پرنسس ها در فیلم ها و انیمیشن های اروپایی و آمریکایی ، دارای لباس هایی با دامن های پفی هستند که بالاتنه ای تنگ و چسبان دارند. طراحی مدل پرنسسی برای لباس عروس، نشات گرفته از همین المان های گنجانده شده در صنعت سینماست.

مدل لباس عروس پرنسس انگلستان

لباس هایی که طرفداران بی شماری در سراسر جهان دارند و اغلب این مدل ها، برگرفته از ایده های است، که طراحان لباس، از لباس های شاهزادگان در سراسر جهان می گیرند.
از جمله ی زیباترین لباس عروس های پرنسس های جهان، لباس عروسی پرنسس میدلتون، عروس ملکه ویکتوریاست که کانون توجه مردم در سراسر جهان قرار گرفت و باعث شد مدیلتون لقب خوش پوش ترین زن بریتانیایی را از آن خود کند.

انواع لباس پرنسسی

لباس های پرنسسی را اغلب با دامن های پفی اش می شناسیم. این دامن ها شامل دو دسته ی دامن بلند و دامن کوتاه هستند.

مدل لباس پرنسسی کوتاه

ممکن است این اتفاق برای برخی از عروس خانم ها رخ داده باشد، که تا لحظه ی آخر بین انتخاب دو مدل مختلف مردد باشند و نتوانند از هیچ کدام از این مدل ها چشم پوشی کنند.
در مدل هایی با دامن کوتاه، این امکان برای عروس خانم ها فراهم شده است، که در یک مراسم دو لباس مختلف را بر تن داشته باشند و در عکس های عروسی شان با دو ظاهر متفاوت ظاهر شوند.
به این صورت که این نوع لباس، دارای یک دامن بلند پفی مجزاست که در صورت نیاز به لباس اصلی متصل می شود و عروس خانم می تواند در هر زمانی این دامن را از لباس خود جدا کند.

بهترین انتخاب لباس پرنسسی پفی

درباره ی این که چه نوع لباسی را انتخاب کنید تا بهترین باشید؛ پاسخ مزون چرخچی این است که ابتدا باید شرایط مکان برگزاری مراسم تان را در نظر بگیرید. بزرگی و کوچکی سالن، اینکه مراسم شما در تالار برگزار می شود یا در باغ؟ در نهایت به این نکته توجه کنید که اندام و چهره ی شما بهترین راهنما برای شماست؛ تا بتوانید بر اساس آن لباس مناسب تان را انتخاب کنید. در هر لباسی که باشید ابتدا باید به راحتی آن فکر کنید و اینکه آیا با چهره و اندام شما هم خوانی لازم را دارد یا نه. همچنین بهتر است از طراح لباس یا صاحبان مزون ها مشورت بگیرید، چرا که این افراد روزانه با عروس خانم های بی شماری سر و کار دارند و قطعا تجربه ی کاری آن ها برای شما مفید خواهد بود. همچنین قیمت لباس را هم باید مد نظر داشته باشید. باید بودجه ی خودتان را از قبل مشخص کنید؛ تا فقط به سراغ لباس هایی بروید که در رنج قیمتی مشخص شده ی خودتان قرار داشته باشند.

لباس عروس گیپور و دانتل

به طور معمول برای دوخت لباس عروس از جنس های مختلفی استفاده می شود. پارچه هایی که بیشترین انعطاف را دارا باشد و بهترین کارکرد را داشته باشند؛ معمولا بیشتر مورد استقبال واقع می شوند.
پارچه هایی که برای دوخت لباس عروس استفاده می شود بیشتر، ساتن، حریر، اورگانزا، گیپور، ابریشم، تافته، شیفون و دانتل هستند.

در این مطلب قصد داریم شما را با لباس عروس های گیپور و دانتل بیشتر آشنا کنیم. به همین دلیل ابتدا به بررسی مدل و پارچه ی گیپور از لحاظ جنس و کیفیت می پردازیم. پارچه ی گیپور، پارچه ای است که با استفاده از پنبه و ابریشم اصل، به صورت برجسته و با کیفیتی بسیار ضخیم تافته و بافته می شود. این نوع پارچه ها به دو صورت، یعنی دارای زمینه و بدون زمینه تولید می شوند. به پارچه های گیپور دارای طرح زمینه های زیبا، دانتل گفته می شود.

بنابراین از پارچه های دانتل به دلیل زیبایی و چشم نوازی بسیار بالای آن، در طراحی و دوخت بسیاری از لباس عروس های زیبا، استفاده می شود.

بدیهی است که مدل لباس عروس گیپور، علی الخصوص با جنس دانتل، نسبت به دیگر لباس عروس ها با جنس ها و طرح های متفاوت از این مدل، دارای قیمت و هزینه ی کرایه ی بالاتری می باشند.

بستگی به نوع لباس، فصلی که عروسی در آن برگزار خواهد شد و حد و اندازه ی مراسم، نوع پارچه نیز می تواند متغییر باشد.

برای اینکه یک لباس عروس مطابق سلیقه  ی خودتان داشته باشید و از صفر تا صد آن را با نظارت دقیق خود پیش ببرید؛ ابتدا باید مدل مورد نظرتان را انتخاب یا طراحی کنید. در قدم بعدی، با مشورت مزون مورد نظرتان، پارچه متناسب برای مدل دلخواه تان را تعیین کنید. گاهی برای دوخت یک لباس عروس، لازم است که از چند نوع پارچه استفاده شود. امروزه به دلیل تنوعی که پارچه ی دانتل دارد؛ در بیشتر لباس ها جایگزین گیپور شده است. اما هنوز هم لباس هایی از جنس گیپور طرفداران خاص خودش را دارد.

لباس گیپور به دلیل جنس پارچه بیشتر برای فصل های سرد سال مناسب است و برای لباس هایی که نیازی به تزئینات خیلی ریز ندارد.

اما اگر قرار است که لباس شما، مدل لخت و آویزانی داشته باشد، بهتر است به جای گیپور از ساتن استفاده کنید. برای آن دسته از عروس خانم هایی هم که دارای پایین تنه و باسن بزرگی هستند و می خواهند آن را به نوعی در لباس عروس پنهان کنند پارچه ی ساتن انتخاب بهتری است.

علاوه بر جنس پارچه، رنگ آن نیز اهمیت زیادی دارد و ممکن است در جنس های مختلف تنها یک رنگ خاص، برای دوخت لباس عروس یا لباس نامزدی مناسب باشد.

لباس های دانتل و گیپور، تنوع بسیار زیادی در مزون های سطح شهر دارند و بیشترین سهم را در جنس پارچه ی به کار رفته در لباس عروس به خود اختصاص داده اند.

لباس عروس پفی دنباله دار

انتخاب مدل لباس عروس، در مرحله ی نخست، به سلیقه ی عروس خانم ها بستگی دارد. اما در کنار توجه به سلایق مختلف، بحث مد روز و بحث اندام فرد هم اهمیت دارد. برخی از مدل های لباس عروس، تنها برای قشر خاصی دوخته می شوند. به این معنا که تمام دختر خانم ها، با هر اندامی نمی توانند به صرف علاقه از آن لباس استفاده کنند.

لباس های نامناسب

بخشی از لباس عروس ها، علی رغم زیبایی چشم نوازی که دارند، کاربردی نیستند. یعنی استفاده از آن ها برای هر مراسم عروسی، در هر ابعادی، امکان پذیر نیست.
بخشی از این لباس ها، لباس های دنباله دار هستند، لباس هایی با دنباله های بلند و سنگین، که تحرک را برای عروس خانم دشوار می کنند.

لباس های پفی

لباس عروس های پفی، نسبت به دیگر مدل ها، سبک تر هستند؛ چون از سنگ دوزی ها و حاشیه دوزی های کمتری در این نوع لباس ها استفاده می شود و همین امر سبب می شود، که لباس سنگین نشود. حمل آن برای عروس خانم ها راحت تر است و هنگام رقصیدن و تحرک اذیت کننده نیستند.

بخش اعظمی از عروس خانم ها، ترجیح می دهند که لباس عروسی شان پفی باشد، یعنی لباس بدون پف را اصلا به عنوان لباس عروس قبول ندارند.

لباس عروس پفی، می تواند بزرگی بیش از اندازه ی پایین تنه را به خوبی پوشش بدهد و زیبایی اندام عروس خانم را چند برابر کند. چنین  لباسی هنگام رقصیدن، جلوه و شکوه عروس خانم را هم بیشتر نمایان می سازد.
در کنار تمام ویژگی های این نوع لباس عروس، باید اضافه کرد که لباس عروس های ساده، باعث می شوند که در مراسم عروسی، عروس خانم از سایر مهمان ها تفکیک داده نشود، یعنی شکوه و عظمت لازم برای یک عروس را نداشته باشد. لباس خاص و ویژه، همیشه به عروس ابهت می بخشد و باعث می شود مانند ستاره ای در مراسم جشن عروسی اش بدرخشد.

در کنار تمام مدل های دنباله دار، باید اشاره کرد که برای آن دسته از عروس خانم ها که رقص های پر تحرکی دارند و در کل، دوست دارند در طول مراسم عروسی شان مدام در حال رقص و تحرک باشند، لباس های عروسی وجود دارد، که دنباله ی آنها به طور جداگانه به لباس وصل می شود و عروس خانم قادر است، به راحتی و سهولت از این دنباله برای عکاسی استفاده کرده و هنگام رقص آن را جدا کند.

به جهت زیبایی این نوع مدل ها، امروزه، لباسی هایی تهیه می شود که دنباله های بلندی ندارند و برای عروس خانم های اکتیو کاربردی تر هستند.

دنباله های کوتاه تر علاوه بر اینکه کارایی بیشتری دارند، زیبایی لازم را نیز به لباس شما می بخشند و همچنین آسیب زیادی هنگام کشیده شدن در روی زمین به آن ها وارد نمی شود.

لباس عروس مدل اسکارلت

انتخاب یک لباس عروس شیک، همیشه جزو جذاب ترین و البته سخت ترین انتخاب های هر عروس خانمی به شمار می رود. برترین مدل های لباس عروس سال 2017 یک اسم جدید را به مشتریان لباس عروس معرفی کرده است، به نام مدل اسکارلتی. این مدل با استقبال بی نظیری در اروپا و آسیا مواجه شده است و به همین دلیل طراحان لباس عروس، بیشترین مدل های خود را به این نوع لباس اختصاص داده اند و در اغلب ژورنال های سال جاری، نمونه هایی از این لباس گنجانده شده است.

لباس عروس مدل اسکارلت، لباسی برگرفته از یک فیلم

اگر فیلم معروف بر باد رفته را دیده باشید، حتما اسم شخصیت اصلی فیلم را هم شنیده اید. اسکارلت، همان دختر بی نهایت زیبا و مغرور کتاب خانم مارگارت میچل و فیلم ویکتور فلمینگ است، که در این فیلم همیشه لباس هایی با دامن توری و پف دار به تن می کرد، لباس هایی که اغلب دارای بالاتنه ای تنگ و چسبان بودند.

به تاسی از این نقش و لباس های خاصی که ویوین لی در این فیلم به تن می کرد، به لباس عروس هایی با دامن های پر چین و پف دار لباس اسکارلتی گفته می شود.

پس در واقع این نوع لباس به لباسی گفته می شود، که دامن چین دار و پفی و یا دامن هایی با چین های طبقه طبقه داشته باشد. مدل اسکارلت این روز ها در اغلب مزون ها، جزو پر طرفدار ترین و پرفروش ترین لباس عروس ها به شمار می رود.

معمولا بانوان ایرانی، طرفدار مدل های پر چین و پفی هستند و ترجیح می دهند به جای مدل های ساده یا مدل ماهی، از این نوع لباس برای عروسی خود استفاده کنند.

برای بالاتنه ی این لباس معمولا از دانتل استفاده می شود و دامن آن تور های دنباله دار زیبایی دارد.

لباس عروس اسکارلتی، انواع مختلفی دارد: لباس توری ساده، لباس توری چین دار، لباس توری چین دار طبقه ای، اسکارلتی پفی و دنباله دار، اسکارلتی توری با دنباله ی ساده و بدون پف.

این نوع از لباس عروس با دامن چین دار پفی، می تواند بالاتنه ای گیپور و نیمه پوشیده، یقه ی دکلته، بالاتنه ای دانتل و کمری پاپیون دار و ….داشته باشد.

اگر شما به دنبال یک لباس خاص و منحصر به فرد، بر اساس آخرین تغییرات دنیای مد هستید؛ پیشنهاد مزون چرخچی به شما، مدل لباس عروس اسکارلت می باشد. این لباسی که به معرفی آن پرداختیم، جزو معدود مدل هایی است که برای اندام اغلب دختر خانم ها مناسب است.

لباس عروس پوشیده و آستین دار

اگر این روزها مشغول تدارک مراسم عروسی خود هستید و برای انتخاب لباس عروس مناسب، مدام به مزون های مختلف سر می زنید، قطعا متوجه شده اید که این روزها اغلب مدل های شیک و جدید لباس عروس، آستین دار و اصطلاحا پوشیده هستند.

لباس های دکلته دیگر خواهان کمتری دارند و اغلب مزون ها هم این پیشنهاد را به شما می کنند که لباس خود را از بین لباس های آستین دار انتخاب کنید.

لباس های آستین دار، دارای آستین های دانتل و توری بسیار زیبا و شکیلی هستند که می توانند به لباس شما جذابیت بیشتری ببخشند.

این لباس ها برای چه کسانی مناسب هستند؟

البته باید در نظر داشت که این نوع لباس برای چه اندام هایی بیشتر مناسب است. افرادی که جثه های کوچکی دارند، دارای شانه های باریکی هستند مناسب ترین افراد برای پوشیدن چنین لباس هایی هستند.

لباس های آستین دار و پوشیده

لباس های پوشیده به لباس هایی گفته می شود که دارای یقه های پوشیده هستند و آستین های بلندی دارد. برخی از این نوع لباس های آستین های سه ربع، دارند و برخی ها آستین های کاملا بلند. گاهی این آستین ها می تواند از نوع پفی و گشاد باشد که تنوع جالبی به لباس شما خواهد بخشید.

ویژگی های لباس عروس پوشیده و آستین دار

علاوه بر زیبایی و جذابیت این نوع لباس های پوشیده، برخی از عروس خانم ها به دلیل شرایط خاص و ویژه ی خود، تمایل دارند که لباس عروسی شان تا حد ممکن پوشیده و آستین دار باشد. عروس خانم هایی که به خانواده های مذهبی تعلق دارند، یا خودشان گرایش های مذهبی دارند، یا برای عروس خانم هایی که عروسی هایشان قرار است مختلط برگزار شود؛ یا کسانی که دوست دارند بخشی از زائده های پوستی خود را در ناحیه بازوها و سر شانه ها پوشش بدهند،  این نوع لباس می تواند گزینه ی مناسبی باشد. البته پوشیده بودن این نوع لباس ها به هیچ عنوان به این معنا نیست که زیبایی لازم را ندارند. داشتن آستین هایی توری و از جنس دانتل بر روی پوست سفید عروس خانم می تواند زیبایی خاصی به وی ببخشد.

انتخاب لباس آستین دار و پوشیده می تواند تنوع جالبی باشد، چرا که اغلب لباس عروس هایی که مشاهده می کنیم از نوع دکلته و یقه باز هستند.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha