اشتباهات رایج در انتخاب لباس عروس که نباید مرتکب شوید

کد مطلب : 110
تعداد بازدید : 411
1401/10/28
در جشن عروسی همه نگاه ها دنبال عروس خانم است. بنابراین حق دارید در هنگام انتخاب لباس حساس باشید. بااین حال بیشتر عروس ها در جشن عروسی یا بعد از آن از حرف های دوست و آشنا متوجه می شوند که لباس شان فوق العاده و جذاب نبوده است. دلیلش این است که بسیاری از شما هنگام انتخاب لباس مهم ترین روز زندگی تان اشتباهاتی را مرتکب می شوید که در اینجا به 10 مورد از آنها اشاره می کنیم.
اشتباهات رایج در انتخاب لباس عروس که نباید مرتکب شوید

1. به خیاط ها و طراحان لباس عروس اعتماد نمی کنید

این درست است که لباس عروسی شما باید همان چیزی باشد که می خواهید، اما بهتر است از خیاط یا صاحب مزون هم کمک بگیرید. مشورت با این افراد می تواند به شما در انتخاب درست لباس کمک کند. بیشتر ما وقتی لباسی را در ژورنال می بینیم خودمان را جای همان مدل یا مانکنی که لباس را پوشیده است می گذاریم و همان را که خوشمان آمده است انتخاب می کنیم. اگر هم خیاط یا صاحب مزون بگوید این لباس مناسب مان نیست ناراحت می شویم. این در حالی است که باید لباس را باید با توجه نوع اندام، اندازه بدن، نوع شخصیت و در نهایت سلیقه مان انتخاب کنیم. بنابراین به نظر طراح یا خیاط اعتماد کنید.

2. آنلاین لباس عروس خرید می کنید

نمی توان گفت این اشتباه محسوب می شود، اما حقیقت این است که واقعا بهتر است لباس عروس را آنلاین سفارش ندهید. مخصوصا هرچه لباس ساده‌تر باشد، اینکه کاملا با اندام شما مطابقت داشته باشد دورازانتظارتر است. لباس عروس جزئیات زیادی دارد و حتی اگر حتی مانکن باشید باز هم ممکن است جایی از آن برای شما مناسب نباشد. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتما به مزون ها سر بزنید و لباس های مختلف را امتحان کنید. لباس عروس را واقعا باید بپوشید و ببینید. اینکه خودتان را در آن تصور کنید، هرگز تصویری واقعی به شما نخواهد داد. تنبلی نکنید! به چند مزون بروید و لباس ها را بپوشید، چرخی بزنید، برقصید تا مطمئن شوید لباس تان کاملا برازنده شماست.

3. سبک شخصی خودتان را کنار می گذارید

یکی دیگر از اشتباهات بزرگی که بیشتر شما عروس خانم ها مرتکب می شوید این است که سبک لباس های همیشگی خودتان را بی خیال می شوید و به توصیه دیگران عمل می کنید. لباس عروس در نهایت باید به شما بیاید تا با آن بدرخشید. اگر سبک کلاسیک برایتان مناسب است و به آن علاقه دارید، چرا اجازه می دهید دیگران با گفتنِ «دمده شده است» وادارتان کنند چیزی را انتخاب کنید که به آن علاقه ندارید؟ اگر هم همیشه به سبک مدرن لباس می پوشید، باز هم دلیلی ندارد کسی به شما بگوید لباس عروس کلاسیک جذاب تر است. سنتی و مدرن ندارد، هر لباسی که مناسب شماست همان را انتخاب کنید. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که لباستان شما را زیبا و جذاب نشان دهد. بنابراین توصیه دوست و آشنا را بی خیال شوید و هرچه دوست دارید را با توجه به معیارهایی که گفتیم انتخاب کنید.

4. همان مدلی را که اول دیده اید می خرید

این یک اشتباه است که در عرض چند دقیقه پس از ورود به اولین مزون، اولین لباسی را که می بینید می خرید. دلیلش این است که لباس عروس با توجه به ماهیت زیبایی شناختی که در آن است، حس شادی آوری به شما می دهد و فکر می کنید همین مدل بهترین است. حتما چند لباس دیگر هم امتحان کنید، شاید لباس دیگری باشد که جلوه بسیار زیباتری به شما ببخشد.

بااین حال یک نکته وجود دارد و آن این است که امتحان کردن تعداد زیادی لباس، ممکن است برعکس عمل کند. به این دلیل که بین لباس های زیادی که پوشیده اید، گیج و سردرگم می شوید و نمی توانید به درستی انتخاب کنید.

5. به بودجه تان اهمیتی نمی دهید

لباس عروس باید رویایی باشد درست است؟ بله اما قیمت آن مطمئنا رویایی نیست و کاملا واقعی است! بنابراین لباسی را انتخاب کنید که در محدوده بودجه خودتان باشد. برخلاف کت وشلوار که آقایان بعد از عروسی می توانند آن را در هر مجلس رسمی دیگر یا حتی محیط کارشان بپوشند، لباس عروس چیزی نیست که بعدها به کارتان بیاید (مگر اینکه آن را اجاره کرده باشید). پیشنهاد می کنیم همیشه قبل از امتحان کردن لباس قیمت آن را بپرسید. اگر گران است اصلا امتحانش نکنید. اگر به دلتان بنشیند و مجبور باشید به خاطر قیمت از آن بگذرید، نه تنها حس ناامیدی به شما دست خواهد داد، بلکه انتخاب لباس های دیگر برایتان سخت‌تر می شود، زیرا دیگر هیچ مدلی به چشم تان نمی آید و همان یکی در ذهن تان می ماند.

6. خیلی زود یا خیلی دیر اقدام می کنید

یکی از اشتباهات بسیار رایج در انتخاب لباس عروس این است که تاریخ درستی را مشخص نمی کنید و بنابراین یا دیر اقدام می کنید یا زود. اگر خیلی زود برای خرید بروید ممکن است تا روز عروسی سایز و شکل بدنتان تغییر کند. بسیاری از عروس خانم ها چند ماه قبل از جشن عروسی استرس دارند و مدام چاق یا لاغر می شوند. اگر هم خیلی دیر برای خرید بروید، ممکن است به خاطر عجله زیاد نتوانید درست تصمیم بگیرید.

اگر برای دوخت یا خرید لباس عروس زمان کافی اختصاص دهید و به موقع اقدام کنید، دیگر استرس نخواهید داشت. در این صورت اگر لباس به تغییراتی نیاز داشته باشد یا خدای نکرده برایش مشکلی پیش بیاید، وقت دارید مشکلش را برطرف کنید یا در بدترین حالت به لباس دیگری فکر کنید.

7. فک و فامیل را با خودتان همراه می برید

درست است که همیشه هنگام پرو هر نوع لباس بهتر است فرد یا افراد دیگری هم حضور داشته باشند، اما واقعا لزومی ندارد که تعداد آنها زیاد باشد. دلیلش این است که هر کسی چیزی می گوید و به جای کمک بیشتر گیج تان می کنند. معمولا بهتر است تعداد افرادی که با شما برای خرید می آیند کمتر از 5 نفر باشد. از سوی دیگر یادتان باشد که هنگام خرید یا دوخت لباس عروس حتما افرادی را با خودتان ببرید که می‌دانید برایشان مهم هستید. این افراد قابل اعتماد هستند و هرگز از روی غرض ورزی نظر نمی دهند.

8. اجازه می دهید دیگران به شما فشار بیاورند

انتخاب لباس عروس تصمیم بزرگی است و شما باید سر فرصت این کار را انجام بدهید. هیچ کس حق ندارد شما را تحت فشار بگذارد و مجبورتان کند لباسی را انتخاب کنید که به دلتان ننشسته است. از آرایشگرتان گرفته تا دوستان و حتی خانواده، فقط می توانند نظر بدهند و تصمیم نهایی با شماست. بنابراین اگر مطمئن نیستید لباس را نخرید.

گاهی اوقات اطرافیان بعد از چند لباس که عروس امتحان می کند، خسته می شوند و مدام با گفتن «یکی رو انتخاب کن دیگه» یا «همین قشنگه، سخت نگیر» او را در منگنه قرار می دهند. از قبل اعلام کنید اگر کسی وقت یا حوصله ندارد و خسته می شود، بهتر است شما را همراهی نکند.

9. دنبال مد روز هستید

مد لباس دائما درحال تغییر است و حتی ممکن است در یک سال چند بار عوض شود. اشکالی ندارد اگر لباستان را مطابق مد روز انتخاب کنید، اما یادتان باشد اگر آن را به عنوان عاملی تعیین کننده در نظر بگیرید ممکن است به آن چیزی که می خواهید نرسید. بسیاری از مدل ها هستند که با وجود گذشت دهه ها همچنان از آنها استفاده می کنند و هرگز از مد نرفته اند. فقط ممکن است تغییرات کوچکی روی آنها صورت گیرد. این لباس را دارید در مهم ترین روز زندگی تان می پوشید، بنابراین باید مناسب شما باشد. بنابراین با لباسی نامناسب که صرفا مد روز است، قشنگ‌ترین روز زندگی تان را خراب نکنید.

10. کفش هایتان را همراه نمی برید

و اما آخرین اشتباهی که شاید خیلی از عروس خانم ها اصلا حواسشان به آن نیست، این است که هنگام انتخاب لباس عروس کفشی را که باید در آن روز بپوشند همراه نمی برند. لباسی که امتحان می کنید باید دقیقا با نوع کفش و قد پاشنه آن متناسب باشد تا به زیبایی حرکت کند و اصول زیبایی شناختی در آن رعایت شود. حتما از قبل کفش را بخرید و حتما آن را همراه ببرید. خیلی ها فکر می کنند همین که پاشنه پایشان را بلند کنند و روی پنجه بایستند مشکل حل می شود. برخی از آنها هم با همان کفشی که پوشیده اند لباس را امتحان می کنند و به شکل حدودی می گویند «یکم از این بلندتره» یا «هنوز نخریدم، وقتی می خوام کفش بخرم با لباس جورش می کنم». این برآوردها نادقیق است و نمی تواند زیبایی لباس را به خوبی نشان دهد.

این موضوع درباره لباس زیر هم صادق است. یادتان باشد دقیقا همان سوتینی را که قرار است با لباس عروس بپوشید همراه ببرید. لباس عروس اندامی است و کوچکترین تغییر در سوتین می تواند ظاهر لباس را در قسمت بالاتنه تغییر دهد.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha