چگونه یک لباس عروس شیک و مناسب انتخاب کنیم؟

کد مطلب : 111
تعداد بازدید : 439
1401/10/14
یکی از بهترین راهکار ها برای انتخاب یک لباس عروس خوب این است که عروس بدون رودربایستی تمام درخواست هایش را برای مشاور یا فروشنده مطرح کند.
چگونه یک لباس عروس شیک و مناسب انتخاب کنیم؟

مانند هر لباس دیگری در انتخاب لباس عروس نیز، ناگفته‌ها و نکته‌هایی برای فروشنده و مشتری وجود دارد که در این‌جا به آن‌ها اشاره می‌کنیم. مشاورین و فروشندگان لباس عروس بهتر از هر شخص دیگری با این حوزه آشنایی دارند و به همین جهت برای دریافتن این نکات با متخصصان لباس عروس مختلفی صحبت کردیم؛ پس برای دانستن نکات برتری که قبل از پرو لباس عروس باید بدانید با ما همراه باشید.

احساس خود را درباره لباس عروس‌هایی که پرو می‌کنید به راحتی بیان کنید

برخی از عروس‌ها خیلی مودب و حرف‌شنو هستند و در انتخاب لباس کاملا به حرف و پیشنهادها مشاور یا فروشنده گوش می‌کنند. اما برای رسیدن به یک انتخاب صحیح عروس باید کاملا رک و صادق باشد و نظرات خود را به‌راحتی با مشاور لباس عروس در میان بگذارد؛ زیرا مشاور برای ارائه انتخاب‌های بهتر، باید با بازخورد حقیقی شما مواجه شود.
 
به‌خاطر داشته باشید که معمولا مشاور شما یا فروشنده، آن لباس را طراحی نکرده‌اند و فقط به دنبال بهترین گزینه برای شما هستند؛ بنابراین عقب نکشید و به حرف آن‌ها گوش دهید.

بهتر است قبل از هر چیز با مشاور یا فروشنده لباس عروس درباره آن‌چه در هر سبک دوست دارید و یا دوست ندارید کاملا صادق باشید. چون اگر احساسات و علایق واقعی خود را بروز ندهید و با فروشنده یا مشاور در میان نگذارید، مسلما او نیز قادر به کمک به شما برای داشتن لباس رویایی‌تان نخواهد بود.

تعداد زیادی لباس عروس پرو نکنید

برای این‌که گیج نشوید و راحت بتوانید انتخاب کنید، تعداد لباس‌هایی که نگاه می‌کنید و امتحان می‌کنید را تا حد معقولی کم کنید. اگر حس می‌کنید گیج شدید و درست قادر به انتخاب نیستید، به این معناست که خیلی لباس پرو کردید و باید کمی به خودتان استراحت بدهید و به تمامی گزینه‌های خود فکر کنید.

در نظر داشته باشید که انتخاب لباس عروس باید کاری جالب و سرگرم‌کننده باشد و نه اعصاب‌خردکن و خسته‌کننده. وقتی خیلی لباس عروسامتحان می‌کنید، گیج و خسته می‌شوید و دیگر نمی‌توانید تفاوت بین لباس‌ها را تشخیص دهید. موقع انتخاب لباس عروس باید حداقل آرایش ممکن را داشته باشید و رژ لب نزنید؛ زیرا موقع پرو، لباس سریع کثیف می‌شود.

آرایش لایت و ملایم داشته باشید

موقع انتخاب لباس عروس باید حداقل آرایش ممکن را داشته باشید و رژ لب نزنید؛ زیرا موقع پرو، لباس سریع کثیف می‌شود. البته اگر لباس عروس در اثر لوازم آرایشی لکه شود، معمولا موادی برای پاک کردن لکه در مغازه وجود دارد؛ اما در هرصورت بهتر است آرایش شما خیلی ملایم باشد.

اگر عادت به آرایش کردن دارید و با آرایش ظاهر و احساس خوبی دارید، بسیار خوب؛ می‌توانید آرایش کنید. این روز‌ها برای پوشیدن اغلب لباس‌های عروس فقط کافی است درون لباس عروس بایستید و لباس عروس را از پایین بپوشید. اما در هر حال استفاده از رژلب قرمز و براق برای روز پرو لباس عروس مناسب نیست.

از پرو لباس عروس‌هایی که با بودجه شما مطابقت ندارد پرهیز کنید

اگر قیمت لباسی خیلی بیشتر از بودجه شماست، آن را حتی امتحان نکنید. در اکثر مواقع عروس‌ها با گفتن عبارت: فقط امتحانش می‌کنم، لباس عروس را پوشیده و در نهایت ناامید و کلافه می‌شوند. بودجه واقعی خود را در نظر بگیرید و مطابق با آن عمل کنید. اگر واقعا می‌توانید و فکر می‌کنید که با افزایش بودجه، تفاوتی ایجاد خواهد شد، چرا که نه؟

اما پیشنهاد نهایی این است که هیچ لباسی با قیمت بیشتر از بودجه خود را امتحان نکنید. زیرا اگر از آن لباس عروس خوش‌تان بیاید و لباس رویایی‌تان باشد، اما بودجه آن را نداشته باشید، آن‌گاه صرف نظر کردن از آن و در نظر گرفتن دیگر گزینه‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

لباس عروسی که کوچک‌تر از اندازه و سایز فعلی شما باشد، نخرید

همیشه لباسی که با سایز الان شما مطابقت دارد، انتخاب کنید. زیرا معمولا تنگ کردن لباس عروس خیلی راحت‌تر از گشاد کردن آن است.

ورزش کردن ممکن است موجب کاهش وزن شود، اما در عوض به حجم عضلانی بدن می‌افزاید و اکثرا باعث افزایش سایز می‌شود؛ بنابراین بهتر است هر گونه رژیم غذایی، ورزش جدید، یا رژیم‌های لاغری عروسی را خیلی قبل‌تر شروع کنید و سعی کنید در زمان پرو لباس عروس به یک سایز ثابت رسیده باشید تا از اندازه بودن لباس عروس مطمئن باشید.

معمولا همراهی تعداد زیادی از نزدیکان در اولین جلسه انتخاب لباس عروس ایده خوبی نیست. زیرا هر شخصی نظر خاص خود را دارد و باعث گیج شدن شما شده و معمولا کمکی به شما نمی‌کنند.

تعداد همراهان خود را محدود کنید

معمولا همراهی تعداد زیادی از نزدیکان در اولین جلسه انتخاب لباس عروس ایده خوبی نیست. زیرا هر شخصی نظر خاص خود را دارد و باعث گیج شدن شما شده و معمولا کمکی به شما نمی‌کنند. یک یا دو همراه مناسب است، اما بیش از چهار همراه اصلا توصیه نمی‌شود.

افرادی که به‌عنوان همراه با شما می‌آیند را بادقت انتخاب کنید و به‌خاطر داشته باشید که هرچه تعداد این افراد کمتر باشد، بهتر است. هر چه تعداد همراهان عروس بیشتر باشد، به‌طبع نظرات بیشتری درباره لباس عروس وجود خواهد داشت و فقط باعث گیجی و خستگی عروس می‌شود.

لطفا برای انتخاب لباس زود اقدام کنید. اولین مراجعه شما به مزون باید بین شش تا هفت هفته قبل از جشن ازدواج باشد. اگر دیرتر برای خرید یا سفارش لباس عروس به مزون مراجعه کنید، سفارش فوری محسوب می‌شود که هزینه بیشتری را برای شما به‌همراه خواهد داشت و اگر باز هم دیرتر مراجعه کنید، فقط امکان انتخاب از بین مدل‌های آماده را خواهید داشت.

وقت زیادی به خرید و انتخاب لباس عروس اختصاص دهید

اگر عروس مدت زمان اندکی قبل از عروسی به مزون مراجعه کرده و مدل یا سبک خاصی مد نظر داشته باشد، آماده کردن به موقع سفارش او بسیار مشکل خواهد بود. خرید لباس عروس در زمان نزدیک به جشن عروسی، ممکن است انتخاب لباس‌های خاصی را محدود کند، اما هنوز هم شانس پیدا کردن لباس عروس باقی است.

پوشیدن گن را فراموش نکنید

پوشیدن لباس زیر مناسب یکی از نکات اساسی و مهم در انتخاب و پرو لباس عروس است. صرف نظر از سایز و اندام، هر کسی می‌تواند از مزایای پوشیدن گن‌های مختلف استفاده کند. با پوشیدن گن می‌توانید به‌راحتی لباس‌های مختلفی را پرو کنید.

هرشخصی با دیگری متفاوت است. برخی از عروس‌ها وقتی لباس عروس رویاهای‌شان را پیدا می‌کنند، اشک می‌ریزند، برخی می‌خندند، برخی نفس عمیق راحتی می‌کشند، برخی فقط لبخند می‌زنند و برخی هم هیچ کاری نمی‌کنند.

برای انتخاب لباس عروس منتظر اشک شوق نباشید

هرشخصی با دیگری متفاوت است. برخی از عروس‌ها وقتی لباس عروس رویاهای‌شان را پیدا می‌کنند، اشک می‌ریزند، برخی می‌خندند، برخی نفس عمیق راحتی می‌کشند، برخی فقط لبخند می‌زنند و برخی هم هیچ کاری نمی‌کنند. اهمیت یافتن لباس عروس مناسب در این نیست که باعث شود شما به گریه بیفتید و اشک شوق بریزید بلکه باید باعث شود زیباتر به نظر برسید. یافتن لباس عروس مناسب مثل یافتن نامزد و همسر آینده است. وقتی که خودتان آن را پیدا کردید، خواهید فهمید.

هر عروسی با دیگری متفاوت است به این معنی که واکنش احساسی تمامی آن‌ها به پیدا کردن لباس عروس مورد نظرشان نیز یکسان نیست. برخی عروس‌ها خیلی منطقی روند انتخاب لباس عروس را انجام می‌دهند. اما در عین حال بسیاری از عروس‌ها نیز با پوشیدن لباس عروس رویایی‌شان به آن لحظه جادویی می‌رسند و انگار نوعی واکنش شیمیایی در بدن آن‌ها اتفاق می‌افتد و اشک‌ها سرازیر می‌شود.

سعی کنید قبل از مراجعه به‌ مزون وقت قبلی بگیرید

البته در مزون‌ها هیچ‌گاه از پرو کردن لباس عروس ممانعت نمی‌شود، اما معمولا عروس‌ها باید مدتی را منتظر بمانند و شاید این مدت زمان کمی طولانی باشد، بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به مزون وقت قبلی بگیرید.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha