شستن لباس عروس در منزل

کد مطلب : 113
تعداد بازدید : 528
1401/10/18
برای اکثر عروس خانم ها این اتفاق افتاده که در روز عروسی لباس عروس آنها کثیف شده و نیاز به شستشو پیدا می کند. بهترین و ساده ترین روش شستن لباس عروس، سپردن آن به خشکشویی است اما شاید به دلایلی مجبور به شستشوی لباس عروس در منزل شوید. در این مطلب با طریقه شستن لباس عروس در خانه آشنا خواهید شد.
شستن لباس عروس در منزل

طرز شستن لباس عروس در خانه

برای شستشوی لباس عروس در منزل باید به برخی نکات توجه داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

فکر اینکه بخواهید لباس عروس را با لباسشویی بشویید از سرتان بیرون کنید. با این کار شفافیت و زیبایی لباس عروس گرفته می شود و کهنه بنظر می رسد.

اولین کاری که برای شستشوی لباس عروس در خانه باید انجام دهید این است که لکه های کثیف آنرا تمیز کنید. اگر تنها بخشی از لباس خاکی شده یا نوشابه و سس روی آن ریخته، تنها همان قسمت از لباس را با آب سرد بشویید. سپس با یک شوینده ملایم بر روی بخشی از لباس بکشید تا از عدم حساسیت لباس به شوینده مطمئن شوید. برای اینکه سایر نقاط لباس خیس نشود، می توانید یک پارچه حوله ای را روی قسمت های تمیز لباس قرار دهید.

در فرایند شستشوی لباس عروس در خانه، مقداری از شوینده را روی اسفنج نرم و تمیز ریخته و به آرامی روی لکه ها بکشید. حتی در صورت امکان تنها بر روی لکه ها ضربه بزنید.

اگر لکه ایجاد شده بر روی قسمت های کار شده و پولک دوزی شده لباس عروس است، ماده شوینده ملایم را با آب مخلوط کرده و بر روی اکه ها اسپری کنید. استفاده از مسواک نیز در این روش کاربردی است.

در این مرحله از شستشوی لباس عروس در خانه، یک لگن بزرگ را پر از آب ولرم کنید، سپس لباس عروس را به‌طور کامل داخل آن قرار دهید. بعد از گذشن نیم ساعت لباس عروس را به‌خوبی آبکشی نمایید.

حالا نوبت به خشک کردن لباس عروس می رسد. برای خشک کردن لباس عروس، بعد از خارج کردن آن از آب، به‌صورت صاف داخل یک حوله بزرگ ضخیم قرار دهید تا آب اضافی آن کشیده شود. (از قرار دادن لباس عروس روی بند جدا خودداری کنید.)

بعد از اینکه آب اضافی لباس عروس گرفته شد، آنرا روی چوب لباس مخصوص آویزان کنید تا چروک نشود.

استفاده از سشوار نیز می تواند در خشک کردن لباس عروس مؤثر باشد.

برای اتو زدن لباس عروس، روی آن یک پارچه نخی بیاندازید و با دمای ملایم اتو بکشید.

برای نگهداری لباس عروس در خانه، آستین و قسمت نیم تنه آنرا با دستمال کاغذی پر کرده تا شکل خود را حفظ کند، آنرا داخل باکس مخصوص قرار داده و زیر تخت یا داخل کمد بگذارید.

نکات کلیدی روش شستن لباس عروس در منزل

  • در شستشوی لباس عروس در خانه به هیچ عنوان از سفید کننده استفاده نکنید.
  • برای خشک کردن سریع لباس عروس آنرا در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.
  • از چنگ زدن، فشار دادن و چلاندن لباس عروس حین شستشو خودداری نمایید.
  • یک روش شستن لباس عروس در منزل برای پاک کردن لکه رژ، استفاده از مخلوط الکل و شامپو بچه است.
  • برای شستن لباس عروس در منزل و پاک کردن آن از عرق، کمی سرکه را با آب ترکیب کرده و بر روی لکه ها بزنید.
  • برای شستشوی لباس عروس در منزل و پاک کردن آستر از لکه ها، آستر را به‌طور از قسمت اصلی لباس جدا کرده و داخل لگنی از آب و مواد شوینده قرار دهید و به آرامی بشویید.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha