برای شستشوی لباس عروس باید چه کار کرد؟

کد مطلب : 104
تعداد بازدید : 494
1401/09/30
شستشو و تمیز نگه داشتن لباس عروس برای کسانی که کار اجاره لباس عروس انجام می دهند یا خانم هایی که برای عروسی خودشان لباس خریده اند، یکی از بزرگترین دغدغه هاست. برای شستشوی لباس عروس باید اصول و نکات این کار را بدانید؛ زیرا اگر با اصول این کار آشنایی نداشته باشید و آنها را رعایت نکنید، ممکن است به مشکل بخورید و لباس عروس را خراب کنید یا نتوانید به خوبی آن را بشویید. در این مقاله می خواهیم درباره شستشو و تمیز نگه داشتن لباس عروس صحبت کنیم و بگوییم که برای شستشوی لباس عروس چه نکاتی را باید رعایت کنید. همچنین در ادامه این مطلب با نکات مهم برای تمیز و سالم نگه داشتن لباس عروس آشنا خواهید شد.
برای شستشوی لباس عروس باید چه کار کرد؟

در ادامه این بخش می خواهیم در مورد شستشوی لباس عروس صحبت کنیم و بگوییم که برای این کار، باید چه اصول و روش هایی را استفاده کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن لباس عروس خودتان را بشویید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

1- پیدا کردن نقاط لکه دار:

در اولین مرحله باید لباس را به خوبی بررسی کنید و ببینید که چه جاهایی از لباس عروس، لکه و کثیفی دارد تا بتوانید آنها را تمیز کنید. برای این کار حوصله بگذارید و به خوبی این موضوع را بررسی کنید تا بتوانید به خوبی ارزیابی لباس را انجام دهید و نقاط لکه دار آن را پیدا کنید. پیدا کردن لکه های روی لباس به شما کمک می کند تا از نفوذ لکه ها به دیگر قسمتهای لباس جلوگیری کنید.

2- پیدا کردن پاک کننده مناسب:

دومین مرحله برای شستشوی لباس عروس، این است که بررسی کنید و ببینید که چه پاک کننده ای را برای این کار می توانید استفاده کنید و به لباس شما آسیبی وارد نمی کند. برای این کار می توانید پاک کننده های مختلف را روی لایه های پایین لباس زیر و در قسمتی که دیده نمی شود تست کنید و ببینید که آسیبی به لباس وارد نمی کند. وقتی پاک کننده مناسب را پیدا کردید و مطمئن شدید که برای تمیز کردن لباس عروس شما مناسب است، مراحل بعدی را با استفاده از آن انجام دهید.

برای تمیز شدن لباس عروس بهتر است به سراغ شوینده های قوی نروید و به شوینده های ملایم مانند شامپو بچه یا پودرهای دستی اکتفا کنید؛ زیرا شوینده های قوی ممکن است بافت لباس عروس را خراب کنند.

3- جدا کردن لایه های لباس:

اگر نتوانستید با استفاده از پاک کننده ها لباس را تمیز کنید، مرحله بعدی کار شما این است که لایه های لباس را جدا کنید تا برای شستشوی کامل آماده شود. برای این کار می توانید از چند دستمال حوله ای کمک بگیرید و بین لایه های مختلف لباس قرار دهید تا بتوانید لایه های مختلف را از هم جدا کنید.

4- پاک کردن لکه ها:

در این مرحله از شستشوی لباس عروس در منزل، با استفاده از یک دستمال حوله ای و ماده پاک کننده، باید روی لباس عروس را تمیز کنید و بتوانید لکه های آن را به خوبی از بین ببرید. مثلا لکه های رژلب یا لوازم آرایشی را می توانید با این روش به خوبی پاک کنید.

برای این کار باید حواستان باشد که ماده پاک کننده را به صورت مستقیم روی لباس نریزید، بلکه یک دستمال حوله ای تمیز بردارید و ماده را روی آن بمالید و سپس روی قسمت های لکه دار لباس عروس بکشید تا به خوبی تمیز شود و لکه های آن از بین برود.

گاهی اوقات ممکن است نیاز باشد این کار را چند بار تکرار کنید تا لکه ها به صورت کامل از روی لباس پاک شوند. هر بار با ملایمت و به آرامی این کار را انجام دهید تا لکه ها کمرنگ و سپس محو شوند.

5- خشک کردن با سشوار:

مرحله بعدی این است که برای جلوگیری از پخش شدن لکه ها، آنها را با سشوار خشک کنید. بهتر است این کار را سشوار انجام دهید چون اگر لباس را در هوای آزاد بگذارید تا خشک شود، لکه های جدیدی روی آن ایجاد می شوند که بر اثر رطوبت به وجود می آیند!

به همین خاطر توصیه می کنیم که یک سشوار بردارید و لایه های مختلف لباس که شسته اید را با استفاده از سشوار کامل خشک کنید. این کار را به اندازه ای انجام دهید که هیچ قسمت خیسی روی لباس نماند. دقت کنید که سشوار زیاد داغ نباشد، چون ممکن است لباس را خراب کند و بسوزاند.

6- پاک کردن بالاتنه لباس:

بالا تنه لباس عروس معمولا پر از سنگ دوزی و مروارید دوزی است و به همین خاطر، جنس متفاوتی دارد و ضخیم‌تر است. به همین دلیل باید به روش متفاوتی شسته شوند تا مشکلی برای این قسمت از لباس ایجاد نشود. برای این کار می توانید مواد شوینده را با هم ترکیب کنید و این قسمت را با استفاده از مواد شوینده تمیز کنید.

برای تمیز کردن بالاتنه لباس، توصیه می کنیم که مقداری آب را با مواد شوینده ترکیب کنید و روی قسمت سینه لباس اسپری کنید تا کاملا خیس شود، سپس یک برس یا مسواک تمیز را بردارید و روی این قسمت ها را کامل بکشید تا بتوانید لکه ها را از بین ببرید.

این روش را می توانید برای تمام قسمت هایی از لباس عروس استفاده کنید که لایه ضخیم و حساس دارند یا روی آنها سنگ، مروارید و منجوق کار شده است.

7- تمیز کردن لایه های لباس:

در این مرحله از تمیز کردن لباس عروس، نیاز است که لایه های مختلف لباس را بررسی کرده و آنها را با استفاده از مواد شوینده به صورت کامل تمیز کنید. تک لایه های لباس را کامل بررسی کنید و روی لکه های آنها مواد پاک کننده را با دستمال بزنید و به خوبی بکشید تا لکه ای روی آنها نماند.

این کار ممکن است خسته کننده باشد، اما اگر می خواهید به بهترین نتیجه ممکن برسید، حتما این کار را با دقت انجام دهید.

8- خشک کردن لباس عروس:

در مرحله آخر از شستشوی لباس، نیاز است که آن را خشک کنید. برای این کار نباید لباس را روی طناب آویزان کنید، بلکه باید لباس را به صورتی آویزان کنید که کاملا صاف باشد و آسیبی به فنرها و قسمت های کار شده آن وارد نشود.

می توانید لباس را در روی یک پایه مناسب قرار دهید که این حالت را بگیرد و بتواند به خوبی به همان حالت بماند تا آسیبی به آن وارد نشود.

9- اتو کردن:

در مرحله آخر لازم است که لباس را اتو کنید تا خوش حالت بایستد. برای این کار باید لباس را به خوبی پهن کنید و یک پارچه نخی روی آن قرار دهید تا اتو به صورت مستقیم با لباس برخورد نکند. سپس تمامی قسمت های لباس را اتو کنید و به خوبی آنها را صاف کنید تا لباس حالت اصلی خود را پیدا کند.

تا به اینجا در مورد شستشوی لباس عروس صحبت کردیم و گفتیم که چطور باید مراحل شستشوی لباس را انجام دهید، این کارها را می توانید خودتان در منزل انجام دهید. البته برای راحتی کار خودتان، می توانید انجام تمامی این مراحل را به خشکشویی بسپارید تا لباس عروس شما را به بهترین شکل ممکن بشوید و تمیز کند.

حالا می خواهیم به سراغ نکاتی برویم که به تمیز نگه داشتن لباس عروس شما کمک می کنند.

ترفندهای تمیز نگه داشتن لباس عروس

اگر می خواهید لباس عروس خود را تمیز و سالم نگه دارید، این نکات را به خاطر داشته باشید و رعایت کنید:

1- لباس را سریع بشویید:

پس از پوشیدن لباس در مراسم عروسی و لکه دار شدن آن، توصیه می کنیم که سریعا لباس را بشویید تا لکه های روی آن کهنه نشود. کهنه شدن لکه باعث می شود که لکه به راحتی از روی لباس پاک نشود و نتوانید آن را راحت از بین ببرید.

اگر سرتان شلوغ است و درگیر کارهای پس از عروسی مانند ماه عسل هستید، می توانید لباس را به خشکشویی ببرید تا این کار را برایتان انجام دهد.

2- خشکشویی مناسب انتخاب کنید:

اگر می خواهید لباس عروستان را به خشکشویی بدهید تا آن را برایتان بشوید، خشکشویی مطمئنی را انتخاب کنید که در این کار تخصص کافی داشته باشد، چون ممکن است به لباس شما آسیب وارد کند و ظاهر لباس عروس شما را خراب کند.

3- پارگی های لباس را ترمیم کنید:

پس از مراسم عروسی، سریعا لباس خودتان را بررسی کنید و مطمئن شوید که لباستان پاره نشده باشد. اگر لباس عروس شما پاره شده است، می توانید آن را به خیاط بدهید تا برایتان ترمیم کند و بتوانید آن را به همان شکل روز اولش برگردانید؛ چون به تدریج یک پارگی یا درز کوچک بزرگتر می شود و همین موضوع باعث می شود که پارگی لباس بیشتر شده و به سختی قابل ترمیم باشد.

4- لباس خود را سالانه بررسی کنید:

لباس عروس سفید ممکن است دچار تغییر رنگ یا پوسیدگی شود، به همین خاطر توصیه می کنیم که سالی یکبار لباس خودتان را از جعبه خارج کنید و آن را به صورت کامل بررسی کنید تا دچار تغییر رنگ نشده باشد یا پوسیدگی در آن ایجاد نشده باشد.

برای جلوگیری از تغییر رنگ می توانید لباس را مجددا بشویید تا رنگ خودش را حفظ کند یا از مواد سفید کننده استفاده کنید.

5- جعبه مناسب لباس تهیه کنید:

برای نگهداری لباس عروس خودتان، بهتر است از جعبه های بزرگ و مخصوص لباس عروس استفاده کنید که می توانید لباس را در آنها نگه دارید و از چروک شدن و شکستن لباس جلوگیری می کنند.

جمع‌بندی مطالب

در این مقاله درباره شستشوی لباس عروس و تمیز نگه داشتن لباس عروس صحبت کردیم و گفتیم که چطور می توانید شستشوی لباس عروس در خانه را انجام دهید. همچنین ترفندهای تمیز نگه داشتن لباس عروس را به شما گفتیم که می توانید از آنها استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بتوانید در مورد شستشوی لباس عروس اطلاعات مناسبی به دست بیاورید و بتوانید به بهترین شکل ممکن از لباس خودتان نگهداری کنید.

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس اختصاصی را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha