چگونه لباس عروس انتخاب کنیم؟

کد مطلب : 98
تعداد بازدید : 496
1401/09/18
می توان گفت انتخاب لباس عروس از سخت ترین و چالش برانگیزترین کارها در مراسم عروسی است خصوصاً امروزه که تنوع و تعدد بسیار زیادی در لباس های عروسی وجود دارد و طراحی ها روزبه روز در حال تغییر است. بسیاری از خانم ها از ماه ها قبل از مراسم عروسی خود در جستجوی یک لباس مناسب و مورد پسند خود هستند و از آنجایی که به نکات و فاکتورهای مهم دقت نمی کنند نمی توانند در نهایت یک لباس مناسب انتخاب کنند. مهم ترین اصل در انتخاب لباس عروس ابراز صریح و واضح احساسات و درخواست ها به مشاور و فروشنده ها است و نباید عروس از ابراز نکات مختلف سرباز بزند. در ادامه مطلب به بررسی کامل نحوه انتخاب لباس عروس پرداخته خواهد شد.
چگونه لباس عروس انتخاب کنیم؟

اهمیت انتخاب لباس عروس مناسب

در حقیقت مراسم عروسی می‌تواند مهم‌ترین لحظه زندگی افراد خصوصاً خانم‌ها باشد و همین امر باعث می‌شود که افراد از روزها و هفته‌ها قبل در تلاش باشند که در بهترین فرم ظاهری خود قرار داشته باشند. لباس عروس، مراقبت‌های زیبایی، آرایش و میکاپ و … همگی می‌توانند تأثیر زیادی در زیبایی فرد در مراسم عروسی داشته باشند به همین دلیل لازم است که حتماً در انتخاب‌های خود دقت و توجه بالایی داشته باشد. لباس عروس می‌تواند عروس را از سایر خانم‌ها در مراسم عروسی متمایز کرده و او را به کانون توجه تبدیل کند به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت بالایی داشت و به فاکتورهای مختلفی اهمیت داد.

مهم‌ترین نکات در انتخاب لباس عروس

همان‌طور که گفته شد لباس عروس باعث می‌شود که عروس به کانون توجه در مراسم تبدیل شود و تمامی نگاه‌ها به او معطوف شود پس اهمیت بالایی دارد که دارای چه طرح، فرم و جنسی است و به چه میزان زیبا و جذاب است. از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب لباس عروس می‌توان موارد زیر را عنوان نمود.

عدم پرو کردن لباس‌های متعدد

پرو کردن لباس‌های متعدد باعث می‌شود که فرد دچار سردرگمی و گیجی شود و نتواند به‌خوبی لباس مورد نظر خودش را انتخاب کند. بهتر است که عروس قبل از پرو لباس‌ها جستجوی مناسبی داشته باشد و تعداد انتخاب و گزینه‌های خود را محدود کند تا بتواند در نهایت انتخاب راحت‌تر و درست‌تری داشته باشد. همچنین در زمان پرو و انتخاب لباس عروس باید آرامش کامل داشت و به هیچ عنوان در زمان اعصاب خوردی، داشتن استرس و اضطراب، داشتن عجله و … اقدام به انتخاب نکرد.

به میزان بودجه توجه شود

یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب لباس عروس باید به آن توجه داشت میزان بودجه‌ای است که برای خرید یا اجاره آن در نظر گرفته شده است. چنانچه لباس‌های گران‌قیمت پرو شوند و در نهایت توان پرداخت اجاره یا خرید آن را نداشت باعث می‌شود که انتخاب یک لباس دیگر سخت‌تر شود. توصیه می‌شود که لباس‌هایی که هزینه‌های بالایی خواهند داشت حتی امتحان نشوند چرا که در نهایت باعث ناامیدی و کلافگی عروس شده و قادر نخواهد بود یک انتخاب مناسب داشته باشد. در مقاله‌ای تحت عنوان مراقبت‌های زیبایی قبل از عروسی به بررسی مهم‌ترین مراقبت‌های قبل از مراسم عروسی پرداخته که می‌تواند اطلاعات مفیدی به افراد ارائه کند.

آشنایی با تیپ بدنی و مدل لباس‌ها

به صورت کلی افراد می‌توانند دارای یکی از تیپ‌های بدنی اکتورمورف، اندومورف و مزومورف هستند و کسانی که به‌خوبی با تیپ بدنی خود آشنایی داشته باشند برای انتخاب لباس مناسب خود دچار مشکل نخواهند شد. قبل از انتخاب لباس عروس فرد باید تحقیق کاملی در مورد تیپ‌های بدنی و لباس‌های مناسب هرکدام از آنها داشته باشد تا بتواند راحت‌تر لباس مورد نظر خود را انتخاب کند. امروزه لباس‌ها می‌توانند در طراحی‌ها و مدل‌های مختلفی وجود داشته باشند و هر کدام از آنها می‌توانند برای تیپ‌های بدنی خاصی مناسب باشند.

امروزه لباس‌های عروس در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی وجود خواهند داشت که هر کدام می‌توانند برای افراد مختلف زیبایی‌های خاصی داشته باشند. ازجمله لباس‌های رایج برای عروس می‌توان به لباس دامن پفی، لباس مدل A، لباس دامن چین‌چین و بلند، لباس عروس پری دریایی یا مدل ماهی و … اشاره کرد. در حقیقت هر کدام از لباس‌ها از نظر مدل و طرح، نوع یقه و آستین‌ها، قد لباس، جنس پارچه، نکات مربوط به لباس زیر و … باهم متفاوت هستند و حتماً باید تمامی موارد در نظر گرفته شود.

محدود کردن تعداد همراهان

معمولاً در زمان انتخاب لباس عروس چند نفر به عنوان همراه با عروس خواهند بود و قاعدتاً هر کدام از آنها می‌توانند سلیقه‌های متفاوتی داشته باشند. هر چه تعداد همراهان در زمان انتخاب لباس بیشتر باشد اختلاف و تفاوت‌های بیشتری وجود خواهد داشت و در نهایت انتخاب برای عروس سخت‌تر خواهد شد. در کل بهتر است که از دو نفر بیشتر به عنوان همراه استفاده نکرد و این دو نفر نیز دارای نزدیک‌ترین سلیقه به عروس باشند تا بتوانند مشاوره‌های مفیدی به او بدهند. در مقاله‌ای تحت عنوان چند ایده برای برگزاری عروسی و عقد به بررسی ایده‌های مختلف برای برگزاری مراسم‌های مختلف عقد و عروسی پرداخته شده که مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود.

اقدام در زمان مناسب

انتخاب لباس عروس ازجمله کارهایی است که باید از هفته‌ها قبل‌تر از زمان برگزاری مراسم عروسی برای آن اقدام کرد. هر چ زودتر برای این کار اقدام شود می‌توان با خیالی آسوده‌تر لباس مورد نظر را تهیه کرد و چنانچه انتخاب لباس به لحظات پایانی و نزدیک مراسم موکول شود سردرگمی و گیجی بیشتری به وجود آمده و در نهایت انتخاب مناسبی انجام نخواهد شد.

توجه به سایز لباس

انتخاب سایز مناسب در لباس عروسی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت. برای آنکه بتوان سایز مناسبی انتخاب کرد باید از ماه‌ها قبل برنامه منظم غذایی و ورزشی داشت تا در زمان مراسم عروسی چاقی یا لاغری احتمالی باعث زشت شدن لباس عروس نشود. به صورت کلی نباید لباس‌های تنگ یا گشاد انتخاب کرد و انتخاب سایز بر اساس فرم بدنی لحظه‌ای بسیار منطقی‌تر است. همچنین برخی از افراد با انتخاب کردن لباس‌های تنگ‌تر قصد دارند که در روز عروسی فرم بدنی خود را به نحو دیگری نمایش بدهند که کار بسیار اشتباهی است چرا که این کار باعث می‌شود عروس در تمام طول مراسم اذیت شده و آرامش نداشته باشد.

اختصاص دادن زمان کافی برای انتخاب لباس

همان‌طور که گفته شد لباس عروس مهم‌ترین فاکتور برای دیده شدن عروس در روز مراسم است بنابراین برای انتخاب آن باید وقت و زمان بالایی صرف کرد. چنانچه عروس مدل و سبک خاصی از لباس‌ها را در نظر داشته باشد و در زمان مناسب برای تهیه آن اقدام نکند ممکن است به موقع آماده نشود و چالش‌هایی ایجاد شود. هر چه زمان بیشتری برای انتخاب لباس عروس اختصاص داد می‌توان انتخاب‌های بهتر و بیشتری داشت.

محیط برگزاری مراسم عروسی

شاید تصور شود که محیط برگزاری مراسم ارتباط زیادی با انتخاب لباس عروس نداشته باشد اما در حقیقت هر محیط می‌تواند ویژگی‌هایی داشته باشد که بر روی لباس عروس و داماد نیز تأثیر بگذارد. به عنوان مثال برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار در گرمدره به دلیل وجود فضای باز و نورپردازی‌های مختلف می‌تواند بسیار متفاوت از تالارها و سالن‌های دیگر باشد و لازم است که برای انتخاب لباس به این نکات نیز توجه شود.

رؤیاپردازی نکردن و عدم مقایسه با دیگران

بسیاری از خانم‌ها در زمان انتخاب لباس عروس دست به مقایسه می‌زنند و قصد دارند بر اساس رؤیاهای خود لباس عروسی خودشان را انتخاب کنند و این کار می‌تواند باعث ناامیدی و سردرگمی آنها شود. مقایسه خود با مدل‌ها، سلبریتی ها، افراد مشهور و … در پوشیدن لباس‌ها کار بسیار اشتباهی است. همان‌طور که گفته شد فرد باید به ویژگی‌های بدنی خود مانند قد، سایز، وزن، رنگ پوست و … توجه کند تا بتواند در نهایت انتخاب مناسبی داشته باشد و نباید خود را با سایرین مقایسه کند. در مقاله دیگری با عنوان خریدهای عروس برای داماد به بررسی رایج‌ترین هدایایی پرداخته شده که عروس می‌تواند برای داماد تهیه کند و مطالعه آن می‌تواند ایده‌های جذابی به عروس خانم‌ها بدهد.

 در کنار تمامی موارد گفته شده برای انتخاب لباس عروس می‌توان به نکات دیگری همچون گرفتن وقت قبلی از مزون‌ها، دریافت مشاوره از افراد متخصص، توجه به لباس داماد و هماهنگی داشتن آنها، پوشیدن گن برای پرو کردن لباس عروس، داشتن آرایش لایت و ملایم در زمان انتخاب لباس، عدم انتخاب لباس بر اساس مد رز بودن، راحت بودن لباس عروس، توجه به رنگ لباس و … اشاره کرد.

جمع‌بندی نهایی

انتخاب لباس عروس ازجمله مهم‌ترین کارهایی است که باید قبل از برگزاری مراسم وقت و زمان زیادی برای آن صرف کرد. برای داشتن یک انتخاب مناسب لازم است که به مواردی همچون میزان بودجه، تیپ بدنی و مدل لباس‌ها، محدود کردن تعداد همراهان، پرو کردن لباس‌های مختلف، وقت گذاشتن برای انتخاب لباس و … توجه شود تا در نهایت بهترین انتخاب صورت بگیرد.

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس اختصاصی را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha