لباس عروس را متناسب با اندامتان انتخاب کنید

کد مطلب : 120
تعداد بازدید : 595
1401/10/12
در این بخش از مقاله انتخاب لباس عروس می خواهیم درباره انواع اندام ها هم صحبت کنیم. اگر بدانید که چه نوع و مدل لباسی متناسب اندامتان است، لباس عروستان جلوه بسیار بهتری خواهد داشت. پس دقت کنید:
لباس عروس را متناسب با اندامتان انتخاب کنید

اجازه بدهید که ابتدا به معرفی انواع اندام‌ها بپردازیم:

  • مثلثی یا گلابی‌شکل: صاحبان این اندام‌ها، پایین‌تنه پهن‌تری نسبت به شانه‌ها دارند.
  • مثلث برعکس: صاحبان این اندام‌ها، شانه‌های پهن‌تر و پایین‌تنه کوچکی دارند.
  • سیبی‌شکل: صاحبان این اندام‌ها، سینه‌ها و پایین‌تنه‌ای بزرگ دارند اما کمرشان محدوده مشخصی ندارد و فاقد انحناست.
  • ساعت شنی: صاحبان این اندام‌ها، سینه‌ها و پایین‌تنه‌ای برجسته دارند و محدوده کمرشان هم مشخص است و انحنا دارد.
  • مستطیلی: صاحبان این اندام‌ها، از بالاتنه تا پایین‌تنه مستقیم و صاف هستند و کمرشان هم انحنا و گودی ندارد.

مدل دامن لباس عروس متناسب با اندام

حالا در ادامه بنا به نوع اندام‌، پیشنهاداتی درباره بخش دامن لباس عروس برایتان داریم:

اندام‌های مثلثی یا گلابی‌شکل

پیشنهاد
کسانی که اندام مثلثی یا گلابی دارند، بهتر است که به سراغ لباس‌هایی با دامن پُفی و حجیم بروند. دامن‌هایی که حالت کلاوش دارند هم گزینه مطلوبی خواهد بود. منظور از این دامن‌ها، دامن‌هایی است که حالت A انگلیسی دارد؛ یعنی از بالا به سمت پایین گشاد می‌شود. این مدل از لباس‌ها می‌توانند کمر و باسن بزرگ را بپوشانند.

پرهیز
اگر اندامتان مثلثی یا گلابی‌شکل است از پوشیدن لباس عروس راسته یا ترومپِتی خودداری کنید.

اندام‌های مثلث برعکس و سیبی‌شکل

پیشنهاد
کسانی که چنین اندامی دارند هم باید به سراغ لباس‌هایی به شکل A بروند یا دامن‌های پُفی و حجیم را انتخاب کنند.

پرهیز
این افراد هم باید از پوشیدن مدل‌های دامن ترومپتی خودداری کنند.

اندام‌های مدل ساعت شنی

کسانی که صاحب چنین اندامی هستند، امکان انتخاب طیف وسیعی از مدل‌های لباس عروس را دارند. اما انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تر، انتخاب مدلی است که انحنای بدنشان را بیشتر به نمایش می‌گذارد.

پیشنهاد
صاحبان اندام ساعت‌ شنی می‌توانند هر مدلی از لباس عروس را که دوست دارند به تن کنند.

اندام صاف یا مستطیلی

پیشنهاد
لباس‌هایی با دامن پُفی یا راسته گزینه مناسب برای اندام‌های صاف یا مستطیلی هستند.

پرهیز
اگر اندام این‌چنینی دارید از پوشیدن لباسی با طرح ماهی خودداری کنید.

مدل بالاتنه لباس عروس متناسب با اندام

درباره دامن لباس عروس متناسب با اندام عروس‌خانم صحبت کردیم. حالا از بخش بالاتنه لباس از جمله یقه لباس عروس و تناسب آن با اندام‌های مختلف می‌گوییم.

یقه دلبری

یقه دلبری در دسته یقه‌های باز قرار می‌گیرد و یقه شبیه قسمت بالایی دو انحنای قلب است. این مدل از یقه باعث می‌شود که در قسمت بالاتنه کشیده‌تر به نظر برسید. اگر سینه‌هایتان بزرگ است، به‌جای یقه دلبری کامل از یقه دلبری نیمه در طراحی لباستان استفاده کنید. یقه نیمه‌دلبری بلندتر است و سینه‌ها را بیشتر از مدل دلبری کامل می‌پوشاند.

دکلته صاف

دکلته صافه هم باعث می‌شود که قسمت گردن و سینه‌تان بلندتر و کشیده‌تر به نظر برسد. البته این مدل نسبت به یقه دلبری کمی پوشیده‌تر است و محکم‌تر روی سینه می‌ایستد.

یقه هفت

یقه هفت هم باعث می‌شود که گردن و بالاتنه‌تان بلندتر به نظر برسد. پس اگر به دنبال این هستید که در این نواحی بدن کشیده‌تر جلوه کنید، یقه لباس عروستان را هفتی انتخاب کنید.

یقه باز تا شکم

اگر با پوشیدن لباس خیلی باز مشکلی نداشته باشید، این گزینه هم می‌تواند در میان انتخاب‌هایتان قرار بگیرد. این مدل یقه هم بالاتنه را کشیده نشان می‌دهد و معمولا به دلیل باز بودن یقه تا روی شکم، آستین‌های لباس در این مدل بلند گرفته می‌شود.

یقه بلند

آدری هپبورن و گریس کلی به یقه‌های بلند ارادات خاصی داشتند. یکی از دلایل همه‌گیرشدن این یقه‌ها در استایل‌های مختلف هم همین ارادات افراد معروف به آنها بود. این مدل از یقه برای عروس‌هایی مناسب است که شانه‌هایی پهن و گردنی بلند دارند.

یقه قایقی

یقه قایقی که مگان مارکل از طرفداران آن است هم می‌تواند گزینه خوبی برای عروس‌هایی با استخوان‌بندی ظریف در ناحیه سینه باشد. اگر استخوان ترقوه فرد ظریف باشد، این یقه می‌تواند زیبایی آن را به نمایش بگذارد.

یقه رومی

این مدل از یقه باعث جلب‌توجه ناحیه سر و گردن می‌شود. افرادی با بازوها و گردن ظریف با این سبک از یقه جذاب‌تر می‌شوند. پس اگر چنین اندامی دارید، در انتخاب لباس عروس می‌توانید به یقه رومی هم توجه داشته باشید.

یقه افتاده روی شانه

نوع دیگری از یقه‌ها یقه افتاده روی شانه یا  آف‌شولدر (off-shoulder) است. اگر شانه‌ها، بازوها و گردنی ظریف دارید، به سراغ این مدل بروید. در غیر این صورت باید انتخاب‌های دیگری داشته باشید. به‌طور کلی، مدل‌هایی از یقه که باز هستند و توجه را به استخوان ترقوه، شانه و گردن معطوف می‌کنند، گزینه‌هایی مناسب برای افرادی ظریف‌ترند.

یقه اسکوپ

یقه اسکوپ تقریبا برای همه افراد مناسب است. حالت U در بخش یقه وجود دارد و بنا به میل و سلیقه عروس، میزان بازبودن آن مشخص می‌شود. اگر دوست دارید که ناحیه گردن و بالاتنه‌تان کشیده‌تر به نظر برسد، باید یقه را بازتر بگیرید و عرض آن را زیاد کنید. اگر هم می‌خواهید که تمرکز و توجه را در بالاتنه به ظرافت و زیبایی استخوان سینه و ترقوه جلب کنید، لازم است که طول یقه را پهن‌تر و بیشتر کنید.

یقه هالتر یا گردنی

یقه هالتری یا گردنی برای کسانی که بازوهای درشت و بزرگ دارند، گزینه مناسبی نیست. تاکید این لباس روی بازوهاست و آنها را به‌شدت به نمایش می‌گذارد.

یقه گرد

یقه گرد باعث پهن‌تر جلوه‌کردن بالاتنه و سینه‌ها می‌شود. پس اگر عروس‌خانمی با شانه‌های باریک و سینه‌های کوچک هستید، امکان انتخاب این یقه برای لباس عروستان وجود خواهد داشت.

یقه مربعی یا امپراتوری

یقه مربعی هم مانند یقه گرد برای دادن جلوه بیشتر به بالاتنه استفاده می‌شود و می‌تواند بنا به سلیقه و خواست افراد بازتر یا بسته‌تر دوخته شود. این یقه باعث می‌شود که توجه به سمت سینه و گردن جلب شود. یقه مربعی می‌تواند شانه‌ها را هم ظریف‌تر جلوه دهد.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha