انواع پارچه لباس عروس و ویژگی آن

کد مطلب : 139
تعداد بازدید : 482
1401/11/23
پارچه لباس عروس در دوخت و کیفیت لباس عروس تاثیر زیادی دارد. انواع پارچه لباس عروس مزایا و معایبی دارد و قیمت پارچه لباس عروس باتوجه به کیفیت ، بودجه ، سلیقه و فرم اندام بدن تاثیر گذار است. برای خرید لباس عروس بهتر است باتوجه به فرم اندام بدن و سلیقه و محل برگزاری عروسی انتخاب کنید. مزون لباس عروس چرخچی انواع پارچه لباس عروس لاکچری را طراحی می کند و به مشتریان ارائه میدهد.
انواع پارچه لباس عروس و ویژگی آن

انواع پارچه لباس عروس و ویژگی آن

پارچه شیفون

این نوع پارچه به دلیل داشتن حالت لختی و خنکی و نرمی ، لطافت بسیار محبوب است و برای فصل تابستان بسیار مناسب است. اغلب لباس عروس دوخته شده از این نوع پارچه از دامن چند لایه استفاده میشود و روی لباس به صورت دانتل دوزی و مروارید دوزی استفاده میشود.

پارچه ساتن

این نوع براق بوده و الیاف سفت و محکمی دارد و مانند بقیه پارچه ها شل و وارفته نیست. اگر به دنبال خرید لباس عروس با تزئینات زیاد هستید این نوع پارچه گزینه مناسبی است. وجود تزئینات روی این پارچه، نما و جلوه ای چند برابر دارد. همچنین قیمت پارچه ساتن لباس عروس مناسب می باشد. انواع پارچه ساتن به قرار زیر است :

  •     ساتن مات
  •     می سی نو
  •     ال ایکس
  •     ساتن آمریکایی

پارچه میکادو

این نوع جز انواع پارچه ی لباس عروس است که به دلیل داشتن ضخامت زیاد برای فصل سرما مناسب است. همچنین این مدل، نوعی از ابریشم سنگین است که موجب می شود تا چروک نخورد. پس اگر شما دوست دارید لباسی داشته باشید که تا پایان مراسم حالت خود را حفظ کند، می توانید از این نوع استفاده کنید.

اگر تجربه کافی در دوخت لباس های مجلسی را نداشته و قصد خرید پارچه ساتن را دارید یک نکته برای شما ضروری است. هرگز به دنبال خرید پارچه های ساتن ارزان قیمت نروید. مقصود این نیست که پارچه های گران و با مارکهای خارجی تهیه کنید. بلکه حتی برخی ساتن های ساخت ایران نیز بسیار با کیفیت هستند. اما ساتن های ارزان قیمتی که مد نظر ماست، پس از دوخت براحتی جای دوخت ها باز شده و حتی مناسب دوخت یک روبالشتی یا آستری لباس هم نیست و تمام زحمت شما به هدر می رود.

ساتن های لخت یا پشت کرپ با قیمت متوسط، مناسب کار لباس های مجلسی است.

البته اگر بالاتنه دکلته می خواهید بهتر است از ساتن هایی که به نام ساتن آمریکایی معروف هستند یعنی همان ساتن های کلفت که البته براقیت کمتری دارند استفاده کنید

پارچه کرپ

پارچه های کرپ معمولا قیمت بالایی دارند و انواع معروف آن عبارتند از: ژورژت، ژرسه، پلیسه، پوپلین، باربی، سیلک و کرپ دوشین

پارچه مخمل

پارچه ای است پرزدار در سطح رویی و بافت ساده یا کشی در پشت و در مدل های ساده، چروک و براق در بازار موجود است. چون دارای پرز است، باید همه قطعات لباس در یک جهت بریده شده و در همان جهت نیز دوخت شوند. یا به اصطلاح جهت خواب پارچه حفظ شوند.

پارچه تافته

دارای ظاهری صاف و خشک است.

این پارچه کیفیت های مختلفی داشته و در انواع ساده، طرح دار و گاهی موجی که با تغییر زاویه نور رنگ آن نیز قابل تغییر است، تولید می شود.

پارچه شانتونگ

پارچه ای ابریشمی با بافتی خشن است که با نخ های نا یکنواخت بافته می شود. در سطح پارچه در نخ های پود نقاط ضخیم تری تشکیل می گردد.

پارچه لمه

پارچه ای کشباف که ترکیبی از نخ و فلز دارد.

زمینه پارچه و طرح های آن با نخ نقده یا پولک بافته شده است و دارای برق و درخشندگی است.

پارچه گیپور

در این پارچه، طرح های گلدوزی شده یا موتیف هایی بصورت یکنواخت به هم متصل شده اند. پارچه های گیپور دارای هیچگونه مروارید دوزی یا پولک دوزی روی سطح خود نیستند. این پارچه بدون زمینه توری و به صورت ضخیم‌تر تولید می‌شود.

برجسته بودن گل‌ها بدون زمینه توری خصوصیت بارز گیپور است.

دور موتیف ها را می توان چید و آنها را بصورت اپلیکه بر روی لباس ها استفاده کرد.

پارچه دانتل

تفاوت اصلی پارچه دانتل با گیپور، زمینه توری آن است. پارچه دانتل از نقوش برجسته ای که بصورت ماشینی یا دستی بر روی زمینه ای توری متصل شده باشد، تشکیل می شود. انواع زیبا و فاخر دانتل که از گل، پولک، ملیله و … ساخته شده باشند اغلب بصورت دستی ساخته شده اند و بسیار گران قیمت می باشند.

پارچه ابریشم

این نوع پارچه به دلیل کیفیت بالا و حساسیت زیاد جز گران ترین پارچه است. این نوع پارچه برای دوخت لباس عروس ساده مناسب است زیرا به خودی خود دارای براقیت و زیبایی ذاتی است و نیازی به تزیئنات ندارد.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha