انواع مدل لباس عروس را چگونه بشناسیم؟

کد مطلب : 148
تعداد بازدید : 503
1401/12/02
خرید لباس عروس یکی از مهم ترین تصمیمات عروس خانم ها در شب عروسی است زیرا هر عروس خانمی دوست دارد که به زیبایی در این شب بدرخشد پس به شما حق میدهیم که حساسیت زیادی درباره انتخاب لباس عروس داشته باشید . امروزه باتوجه به تنوع انواع لباس در مزون ها و سایت های فروش لباس عروس وجود دارد که با رعایت چند نکته میتوانید مشکلات اندام خود را پوشش دهید و زیبایی های خود را برجسته کنید . به همین دلیل باید به جزئیتان توجه ویژه ای داشته باشید.
انواع مدل لباس عروس را چگونه بشناسیم؟

چگونه فرم و شکل اندام خود را برای انتخاب لباس عروس بشناسیم؟

در دنیای لباس عروس انواع لباس عروس با کیفیت و مدل های مختلف وجود دارد نکته ای که باید به ان توجه کنید این است که لباس عروس ایرادات شما را مخفی کند هربدنی فرم و شکل مخصوص به خود را دارد . اما کارشناسان تربیت بدنی اندام انسان را به چند دسته تقسیم کردند پس به سایز خود توجه نکنید به فرم و شکل اندام خود توجه داشته باشید .

اندام مستعطیل شکل
افرادی مه جز اندام مستعطیل شکل قرار دارند دور کمر ، دور سینه ، دور باسن یکسانی دارند .

اندام مثلثی یا گلابی شکل
دور باسن این اندام مثلثی بیشتر از دور کمر و دور سینه است .

اندام ساعت شنی
خانم هایی که دور سینه و باسن ان ها یکسان است و دور کمر باریک تری دارند در این گروه قرار دارند .

اندام مثلث برعکس
در این خانم ها اندازه دور سینه و شانه بیشتر از کمر و باسن است جز دسته اندام مثلث برعکس قرار دارند .

اندام بیضی یا دایره ای شکل
اندازه دور کمر و پهلو ها در این خانم ها بیشتر از دور سینه است .

اندام الماسی شکل
خانم هایی با اندام الماسی شکل باسن بزرگی دارند و قسمت پهلو پر است ولی شانه های باریکی دارند .

انواع لباس عروس

تنوع زیادی در لباس عروس وجود دارد توجه به دو فاکتور یکی این که شناخت فرم و اندام خود و دومی شناخت مدل لباس عروس بسیار مهم است .

لباس عروس پرنسسی
این نوع لباس عروس با دامن پف دار و بالا تنه تنگ شناخته شده است . بالا تنه لباس عروس پرنسسی مدل های مختلفی دارد که در ادامه درباره ان توضیح میدهیم .
اگر اندام شما جز دسته گلابی شکل قرار دارد لباس عروس پرنسسی بهترین انتخاب برای شما است چرا که باسن بزرگ شما در پف های دامن لباس عروس مخفی شده و زیبایی بالا تنه شما نمایان میشود .اما اگر اندام کوچک تری دارید این نوع لباس عروس برای شما مناسب نیست زیرا درون لباس گم میشوید و امتیازات اندام شما نمایان نمیشود .

لباس عروس مدل ماهی
این نوع لباس قابلیت مخفی کردن ایرادات شما را ندارد و با پوشیدن این لباس تمام ایرادات و امتیازات اندام شما نمایان میشود . اگر اندام شما جز دسته مستعطیلی شکل قرار دارد و برجستگی اندام شما مناسب نیست بهتر است که به سراغ این مدل نروید.

لباس عروس راسته
این نوع لباس عروس دوخت ساده ای دارد . و اگر سلیقه شما برای انتخاب لباس عروس سادگی است این نوع لباس عروس گزینه مناسبی است . خانم هایی که جثته کوچک یا قد بلند دارند لباس عروس راسته بهترین گزینه برایشان است . به دلیل این که این نوع لباس عروس راسته دوخته میشود اگر قسمت پایین تنه بزرگی دارد و برجستگی نامناسبی دارد این نوع لباس مناسب نخواهد بود .

لباس عروس مدل شیپوری
این مدل لباس عروس دامن باریکی دارد که دقیقا از زانو پف دار میشود که معمولا با لباس عروس پی دریایی اشتباه گرفته میشود ولی این مدل از مدل لباس پری دریایی راحت تر است که به شما امکان حرکت بیشتری میدهد . اگر بدن شما انحای خوبی دارد و باسن زیبایی دارید این لباس بهترین گزینه برای شما است .

لباس عروس سلطنتی
در این مدل بالا تنه مخصوصا سینه برجسته میشود در عین سادگی زیبایی شما را چند برابر میکند . دامن ازاد و راحت این مدل لباس عروس پایین تنه شما را مخفی میکند . اگر جثته کوچکی دارید این لباس شما را لاغر و قد بلند نشان میدهد .

لباس عروس مدل ا
این نوع لباس برای بیشتر خانم ها با هر مدل ادامی مناسب است این مدل بالا تنه نرمالی دارد و پایین تنه را مخفی میکند . اگر قصد دارید در جشن عروسی خود راحت باشید و برقصید این لباس گزینه مناسبی است .

لباس عروس مدل پری دریایی
این نوع مدل لباس عروس نسبتا تنگ است و زیبایی اندام شما را نمایان میکند اگر اندام ساعت شنی دارید این مدل بهترین گزینه برای شما است اما اگر دو ستدارید که فعالیت زیادی داشته باشید و راحت باشید این مدل لباس عروس گزینه مناسبی نیست .

لباس عروس کوتاه
امروزه این نوع از لباس عروس بسیار رایج شده در لباس عروس مدل کوتاه زیبایی پا ها نمایان میشود اگر کمر باریکی دارید این مدل لباس عروس گزینه مناسبی است و میتوانید زیبایی اندام خود را نمایان کنید. خانم هایی که جثته کوتاهی دارید این نوع لباس باید دقیقا فیت تن ان ها دوخته شود وگرنه قد شما کوتاه تر دیده میشود .

بهترین یقه لباس عروس را چگونه انتخاب کنیم؟

لباس عروس یقه دلبری
این مدل یقه شکلی شبیه به قلب دارد. اگر سینه هایی زیبا دارید انتخاب لباس عروس با یقه دلبری فرصت مناسبی برای نشان دادن آنهاست. این مدل توجه همه را به سینه‌های شما منعطف می‌کند به همین دلیل در صورتی که تمایل چندانی به دیده شدن سینه ها ندارید می توانید یقه را کمی بالاتر در نظر بگیرید.

لباس عروس یقه هفت
یقه هفت بهترین انتخاب برای عروس‌هایی با گردن کوتاه است. این یقه گردن را کشیده‌تر نشان می‌دهد و می‌توانید جواهرات مناسبی با آن ست کنید. این یقه حتما دارای بند و آستین است و امکان اصلاح فرم شانه‌ها را به شما می‌دهد.

لباس عروس یقه دکلته
این مدل یقه به صورت کامل سینه و بالای آن را پوشش می‌دهد. اگر تصمیم دارید لباس عروس بدون بند بپوشید این مدل را پیشنهاد می‌کنیم. این مدل یقه برای خانم‌هایی که شانه‌های خوش فرم دارند بسیار مناسب است.

لباس عروس یقه رومی
برای عروس‌هایی که تصمیم دارند متفاوت باشند یقه رومی گزینه مناسبی است. این مدل یقه از الهه‌های رومی الهام گرفته شده و می‌تواند زیبایی جواهرات شما را نشان دهد. در ضمن در صورتی که تمایل ندارید از لباس زیر استفاده کنید این یقه گزینه مناسبی است.

لباس عروس یقه افتاده
ین مدل یقه بسیار زیبا، می‌تواند زیبایی شانه‌ها شما را نشان دهند. البته لازم به ذکراست که اگر بازوهای بزرگی دارید بهتر است از انتخاب این یقه اجتناب کنید؛ چرا که زیبایی این یقه روی بازوهای شما تمرکز دارد.

لباس عروس یقه یو شکل
این مدل یقه این توانایی را دارد که بالاتنه ی زیبای شما را برجسته کند. از آنجایی این یقه با بند دوخته می شود می تواند فرصت مناسبی برای پوشیدن لباس زیر مناسب و فرم دادن به سینه ها ایجاد می کند. این مدل یقه گردن شما را بلندتر نشان می‌دهد.

لباس عروس یقه هالتر
یقه مدل هالتر از مدرن ترین انواع یقه است. این یقه توانایی این را دارد که گردن شما را پوشش دهد. در ضمن به کمک آن می‌توانید زیبایی بازوهای خود را به نمایش بگذارید. یقه هالتر شما را از دیگران متمایز می‌کند؛ فقط کافی است که جسارت انتخاب آن را داشته باشید.

لباس عروس یقه جواهر
این مدل یقه تمام قسمت سینه شما را پوشش می‌دهد. این انتخاب برای خانم هایی که بالا تنه کوچک دارند بهترین انتخاب است. از آنجایی که استفاده از این یقه فرصت استفاده از جواهرات را از شما می‌گیرد، قسمت سینه با پارچه های زیبا و منقش دوخته می‌شود.

لباس عروس یقه پرتره
این مدل یقه شباهت زیادی به یقه افتاده دارد. با این تفاوت که در این مدل بازوها کاملا پوشش داده می شود. پس اگر بازوهای بزرگی دارید به کمک این یقه، آنها را پوشش دهید. این یقه شبیه به یقه دلبری نیز طراحی می‌شود با این تفاوت که بندهای پهن آن روی بازوها ثابت می‌شوند.

لباس عروس یقه سلطنتی
این مدل یقه برای لباس عروس سلطنتی بسیار مناسب است. از آنجایی که دامن این مدل لباس ساده طراحی می‌شود، یقه کشیده و مربعی شکل آن به شما کمک می‌کند شانه ای کشیده و زیبای خود را نمایش دهید. این یقه گردن شما را کشیده‌تر خواهد کرد و بندهای آن دقیقه در انتهای شانه قرار می‌گیرد. یقه سلطنتی برای خانم‌هایی که بالا تنه کوچک دارند مناسب به نظر می‌رسد.

لباس عروس یقه ایستاده
این مدل یقه روی گردن جمع می‌شود و تمام بالاتنه شما را پوشش می‌دهد. اصولا قسمت سینه این لباس عروس با پارچه های طرح دار دوخته می‌شود تا زیبایی بیشتری داشته باشد. این مدل یقه برای خانم هایی که گردن کشیده دارند مناسب است.

نکات مهم برای انتخاب درست سایز لباس عروس

  • اگر قصد انتخاب لباسی برای چند ماه آینده دارید، سایز امروزتان را سفارش بدهید. ممکن است قصد داشته باشید برای روز عروسی لاغرتر شوید و به همین دلیل می‌خواهید سایز کمتر را سفارش دهید. اما فراموش نکنید که احتمالات را باید در نظر بگیرید. اگر سایز لباس کمی بزرگ‌تر باشد، امکان کوچک کردن آن وجود دارد؛ اما سفارش لباس تنگ شما را به دردسر خواهد انداخت.
  • اگر به لباس عروسی با دنباله بلند علاقه دارید، اول باید به قد خودتان نگاه کنید. عروس خانم‌هایی که کوتاه قد هستند نباید لباسی انتخاب کنند که دنباله‌ای بیشتر از 40 تا 50 سانتیمتر داشته باشد.
  • خانم‌های قدبلند به راحتی می‌توانند لباس‌هایی با دنباله بلند انتخاب کنند. در این صورت لباستان در عکس‌برداری و فیلم‌برداری زیباتر به نظر خواهد رسید.
  • عروس خانم عزیز، به این نکته توجه کنید که روز عروسی، روزی برای شما و همسرتان است. بنابراین صرفا به زیبایی لباس خودتان اهمیت ندهید. بهتر است موقع انتخاب لباس عروس به قد آقای داماد هم اهمیت بدهید. اگر همسرتان هم قد شما است، نباید لباسی با دنباله بلند انتخاب کنید. زیرا در این صورت شما بلندتر به چشم می‌آیید و این اصلا زیبا نیست.
  • عروس خانم‌هایی که پلاس سایز هستید، لباس عروسی با پف‌های زیاد و پرچین انتخاب نکنید. این مدل لباس‌ها شما را چاق‌تر نشان می‌دهد. بهتر است لباسی ساده با جنس ساتن انتخاب کنید تا لاغرتر به نظر برسید.

چند نکته برای انتخاب مناسب ترین لباس عروس

گام اول

در نظر گرفتن فرم و طرح اندام مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب یک لباس‌ عروس مناسب است. در کنار طرح اندام، فرم کلی صورت و حتی رنگ پوست هم از فاکتورهای تاثیرگذار است. برای مثال ‌خانم‌های ریز نقش هرگز نباید دنبال لباس‌های عروس با پف‌های بسیار زیاد بروند حتی به قیمت به روز بودن و زیبایی این لباس‌ها. مثال دیگر اینکه خانم‌هایی با پوست سبزه نباید به فکر لباس‌های سفید یخچالی باشند.

گام دوم

فاکتور بعدی، انتخاب لباس عروس، با توجه به مدلی است که برای موها در نظر داریم. این فاکتور در انتخاب تور مناسب از نظر نوع طراحی و کوتاه و بلندی، بسیار تاثیرگذار است. مثلا اگر قرار است شینیون پشت سر و خیلی بالا نباشد انتخاب مناسب، یک تور کار شده کوتاه است نه بلند! یادتن باشد مدل مو در انتخاب یقه مناسب برای لباس عروس هم نقش بسزایی دارد.

گام سوم

مرحله بعدی دخالت دادن سلیقه شخصی با در نظر گرفتن معیارهای قبلی، یعنی فرم اندام و مد روز است. البته باید دقت کنیم که سلیقه ما در انتخاب لباس تا زمانی می‌تواند نقش درستی در انتخاب ما بازی کند که قواعد طراحی را زیر پا نگذارد. مثلا نباید به دلیل اعمال سلیقه شخصی در انتخاب لباس ایرادهای اندامی‌‌مان را بیشتر به تصویر بکشیم! نباید فراموش کنیم که نقش لباس عروس این است که ما را زیباتر از همیشه نشان دهد.

گام چهارم

بهتر است قبل از انتخاب نهایی، تصویر لباسی را که با توجه به سلیقه و خواست شما قرار است برایتان دوخته شود از نزدیک ببینید. یک طراحی درست با در نظر گرفتن همه جزئیات می‌تواند تصویر نزدیکی از لباسی که قرار است بپوشید، به شما بدهد. روی همان تصویر می‌توانید نکاتی را که دوست ندارید یا ترجیح می‌دهید اضافه شود، به طراح گوشزد کنید تا نتیجه نهایی کار دقیقا همان چیزی باشد که بارها در ذهن‌تان دیده‌اید نه چیز دیگر.

گام پنجم

دقت کنید که تعدد دفعات پرو نشان دهنده دقت کار مزون، یا طراح نیست! چرا که اگر دوخت و دوز بر اساس قواعد طراحی، دقت در جزئیات و الگوی درست انجام بگیرد، صرفا دو بار پرو برای رسیدن به نتیجه مطلوب کافی است. به خاطر داشته باشید که یکی از معیارهای سنجش مهارت طراحان لباس، توانایی آنها در کشیدن الگوهای مطمئن برای لباس آن هم بدون تکرار دفعات یا شیوه آزمون و خطاست.

گام ششم

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها برای رسیدن به انتخاب درست، احساس راحتی و امنیت در لباس است. بخصوص که عروس باید ساعت‌هایی طولانی‌ با این لباس که اصلا قابل مقایسه با لباس‌های معمولی نیست، کنار بیاید! وزن مناسب و ثابت ماندن آن روی بدن، بدون حرکت‌و چرخش‌های اضافی از جمله مواردی هستند که به پوشنده لباس احساس راحتی و امنیت می‌دهند.

کلام پایانی

هنگام خرید لباس عروس نکات بسیاری هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. در نظر گرفتن سایز لباس، قد، رنگ و جنس لباس از جمله این موارد هستند. علاوه بر آن فراموش نکنید که روز عروسی، به یادماندنی‌ترین روزی است که برای شما و همسرتان تبدیل به خاطره خواهد شد. بنابراین در انتخاب لباس عروس با حوصله پیش بروید و لباسی بخرید که با بودجه شما متناسب باشد.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

برچسب ها
# لباس عروس # انواع مدل لباس عروس # فرم و شکل اندام برای انتخاب لباس عروس # اندام مستعطیل شکل # اندام مثلثی یا گلابی شکل # اندام ساعت شنی # اندام مثلث برعکس # اندام بیضی یا دایره ای شکل # اندام الماسی شکل # انواع لباس عروس # لباس عروس پرنسسی # لباس عروس مدل ماهی # لباس عروس راسته # لباس عروس مدل شیپوری # لباس عروس سلطنتی # لباس عروس مدل ا # لباس عروس مدل پری دریایی # لباس عروس کوتاه # بهترین یقه لباس عروس # لباس عروس یقه دلبری # لباس عروس یقه هفت # لباس عروس یقه دکلته # لباس عروس یقه رومی # لباس عروس یقه افتاده # لباس عروس یقه یو شکل # لباس عروس یقه هالتر # لباس عروس یقه جواهر # لباس عروس یقه پرتره # لباس عروس یقه سلطنتی # لباس عروس یقه ایستاده # سایز لباس عروس # انتخاب مناسب ترین لباس عروس # لباس عروس بابل # لباس عروس بابلسر و لباس عروس ساری # لباس عروس قائمشهر # لباس عروس آمل # خرید لباس عروس # فروش لباس عروس # اجاره لباس عروس # سفارش لباس عروس # دوخت لباس عروس # طراحی لباس عروس # قیمت لباس عروس # مزون سیمین چرخچی # مزون چرخچی # لباس عروس جدید # لباس عروس 2023 # طراحی و دوخت لباس عروس

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha