لیست کارهای قبل از عروسی که باید انجام دهید

کد مطلب : 153
تعداد بازدید : 353
1401/12/13
اگر روزهای قبل از جشن عروسی خود را می گذرانیدف مطمئنا در کنار هیجان شیرینی که همواره حس می کنید، استرس ناشی از عقب افتادن یا فراموش کردن بعضی از امور را نیز در خود حس می کنید. این امری اجتناب ناپذیر است که بعضی از کارها را فراموش و یا به علت مشغله زیاد، به تاخیر بیندازید. داشتن چک لیست کارهای قبل از عروسی کمک می کند تا بدون استرس و با برنامه ریزی منظم، مانع از بهم ریختگی شوید. با ما همراه باشید تا مهم ترین موارد چک لیست را با هم بخوانیم:
لیست کارهای قبل از عروسی که باید انجام دهید

1- خریدهای عروسی را تمام کنید!

خریدهای عروسی طیف گسترده ای را شامل می شود که از خریدهای مربوط به جشن عروسی گرفته تا خریدهای مربوط به خانه عروس و … را شامل می شود. اما باید به خاطر داشته باشید که اگر حتی خریدهای خانه و عروسی هر دو تمام نشده باشند، خریدهای عروسی اولویت دارد. وقت خود را به آن اخصاص دهید.

این خریدها شامل موارد زیادی می شود: خرید حلقه، لباس عروس، لباس دامادی، کیک و شیرینی و اسباب پذیرایی، ست کردن وقت آرایشگاه، سفارش دسته گل، ماشین عروس و …

2- لباس عروس را حتما پرو کنید

بعد از خرید و یا اجاره لباس عروسی، حتما چند روز قبل از عروسی آن را پرو کرده و با دقت بررسی کنید. ممکن است تنگ یا گشاد باشد و یا حتی پارگی و شکاف داشته باشد. در این صورت وقت لازم برای ترمیم آن وجود خواهد داشت و دقیقه نود دچار استرس ناشی از شکل لباس عروس نخواهید شد. زیرا لباس عروس لباسی یونیک می باشد و نمیتوان به سرعت جایگزین برای آن پیدا کرد.

پرو لباس عروس و داماد از جمله مواردی است که بسیاری از افراد ان را در چک لیست کارهای قبل از عروسی قرار نمی دهند. اشتباه نکنید!

3- مدتی قبل از عروسی مراقبت های مو را درنظر داشته باشید!

بسیاری از افراد در حالت عادی مراقبت های مو و پوست را به صورت روتین دنبال می کنند. اما باید به این نکته توجه کنید که استرس ها و هیجانات منفی ممکن است تاثیر به سزایی بر روی پوست، مو و زیبایی افراد داشته باشد. پس به شما توصیه می کنیم اگر روتین مراقبت از پوست و مو ندارید، آن را شروع کنید و اگر دارید همچون گذشته و با جدیت آن را دنبال کنید.

4- انتخاب مدل مو، ناخن و آرایش را تاخیر نیندازید

انتخاب مدل مو، شنیون، رنگ مو، سبک آرایش و … کار بسیار سختی می باشدف خصوصا با انواع گوناگونی که امروزه با آن مواجهیم. اغلب عروس ها در اتخاب این موارد بین چند گزینه مردد هستند و ممکن است فکر کنند که می توانند دقیقه نود تمام موارد را باهم انتخاب کنند! پیشنهاد می کنیم ابتدا آرایشگاه و سالن زیبایی خود را انتخاب کرده و سپس با آرایشگر خود در این زمینه مشورت کنید و کمک بگیرید. آؤایشگران به دلیل تجربه ای که در این زمینه دارند بهترین گزینه ها را پیش روی شما می گذارند.

5- کیک و شیرینی عروسی را انتخاب کرده اید؟

عروسی را بدون کیک و شیرینی نمی توان متصور شد! از آن جایی که با حجم زیادی از انواع کیک عروسی، مدل های شیرینی و دسر مواجهیم، بهتر است زمانی را در نظر بگیرید و مدل مدنظر خود را انتخاب کنید و برای سفارش نیز وقت هدر ندهید تا سافرش شما در درست ترین زمان ممکن به دستتان برسد. بنابراین انتخاب و سفارش کیک و شیرینی را در موارد چک لیست کارهای قبل از عروسی خود قرار دهید!

توصیه هایی در جهت تهیه کیک و شیرینی

  • بهتر است در هنگام انتخاب شیرینی عروسی، ذائقه مهمانان خود را نیز در نظر بگیرید.
  • برای سفارش تعداد شیرینی خساست به خرج ندهید.
  • مدل های مختلف شیرینی به میزهای پذیرایی شما در رنگارنگ بودن و جذابیت کمک می کند.
  • بهترین مدل کیک عروسی، رنگ سفید با طراحی مینیمال است.

6- کارهای زیبایی را دقیقه نود انجام ندهید!

اگر قصد انجام کارهای زیبایی از جمله بوتاکس، تزریق ژل لب، کارهای مربوط به زیبایی پلک، گونه و … را برای مراسم عروسی خود دارید، لازم است حداقل 6 تا 8 هفته قبل از مراسم عروسی آن را انجام دهید زیرا ممکن است عوارضی همچون تورم، کبودی و … داشته باشد که به هیچ عنوان مناسب شب عروسی نیستند! برای اجتناب از این موارد، فاصله بین انجام عمل های زیبایی و عروسی را حفظ کنید.

7- تاثیر دندان بر زیبایی

دندان ها فراموش نکنید! تاثیر دندان ها بر روی زیبایی و داشتن یک لبخند دلنشین انکار ناپذیر است. اگر دندان های شما دچار جرم شده اند و یا رنگ آن در حال تغییر است، بهتر است 2 تا 4 هفته قبل از مراسم عروسی، به یک دندانپزشک مراجعه کنید تا در مهم ترین جشن زندگی خود، زیباترین لبخند را داشته باشید.

8- رژیم غذایی داشته باشید!

بسیاری از افراد تمایل دارند تا در عروسی خود بهترین خود باشند که آن شامل تناسب اندام و هیکل آن ها نیز می شود. اغلب تصمیم می گیرند تا به باشگاه بروند که ایده بسیار خوبیست. اما رژیم غذایی را نیز فراموش نکنید، عدم استفاده از فست فود و غذاهای چرب بیشترین کمک را به شما می کند. سعی کنید با چربی های اضافه خود برای شب عروسی خداحافظی کنید تا در این شب به یادماندنی زیباترین ورژن خود را ارائه دهید!

9- کارت عروسی

انتخاب کارت عروسی، آماده شدن آن و پخش آن زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. بنابراین کاری نیست که بتوان یک هفته ای از پس آن برآمد! پس بهتر است حداقل یک تا دوماه قبل از عروسی، بر سر طراحی و دیزاین آن به توافق برسید. در همین حین باید تعداد مهمانان نیز مشخص شده باشد تا به اندازه لازم کارت سفارش دهید.

10- مشخص شدن تعداد مهمانان در اولویت است!

درست است که در دهمین مورد از چک لیست کارهای قبل از عروسی به این موضوع اشاره کردیم، ولی باید در نظر داشته باشید مشخص کردن تعداد مهمانان از اولین مواردی است که باید در چک لیست خود بگنجانید! مشخص بودن تعداد مهمانان عروسی برای انتخاب تالار، سفارش تعداد شیرینی و غذا و دیگر خوراکی های پذیرایی، سفارش تعداد کارت عروسی و خیلی موارد دیگر نقشی اساسی دارد. پس در مشخص کردن آن ها در کوتاه ترین مدت به تفاهم برسید.

با توجه به شرایط اقتصادی کنونی لازم است توصیه کنیم که تعداد مهمان بالا برابر با بالا رفتن مخارج عروسی است. خانواده ها باید در نظر داشته باشند با چشم پوشی از مسائلی همچون چشم روی هم چشمی باعث تحمیل فشار مالی بر روی عروس و داماد نشوید.

لیست کارهای قبل از عروسی بسیار بلند و بالاتر از این موارد است، اما با توجه به خواست عروس و داماد متغیر باشد. بهتر است در این زمینه از یک تیم تشریفات عروسی کمک بگیرید تا موردی از قلم نیفتد و همچنین هر چیزی به با نظم پیش برود.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha