انتخاب مناسب عمارت و تالار عروسی

کد مطلب : 166
تعداد بازدید : 413
1401/12/10
در برگزاری مراسم عروسی انتخاب عمارت و تالار عروسی، از اصلی ترین مراحلی است که عروس و داماد پشت سر می گذارند که به نوعی جزو تشریفات عروسی به حساب می آید. انتخاب عمارت یا تالار و یا باغ بسته به سلیقه و درخواست زوجین دارد. در این بین، فصلی که مراسم در آن برگزار می شود نیز تاثیرگذار است، به عنوان مثال انتخاب باغ سرباز برای برگزاری مراسم عروس در پاییز و زمستان به هیچ عنوان گزینه عاقلانه ای نیست!
انتخاب مناسب عمارت و تالار عروسی

اکثر عروس و دامادها، در اولین تجربه برای برگزاری جشن عروسی اقدام می‌ کنند. این مراسم تنها یک بار در زندگی اکثر افراد اتفاق می‌افتد! پس ممکن است که عدم تجربه در آن، موجب پشیمانی و حسرت زیادی شود. به همین دلیل لازم است تا درک صحیحی از امکانات باغ تالار عروسی داشته باشند.

در کنار سلیقه و خواست زوجین، این روزها به دلیل شرایط اقتصادی حاکم، هزینه مربوط به تالار و عمارت نیز بسیار حائز اهمیت است. انتخاب عمارت و تالار تنها برای عروسی نیست، برای برگزاری مراسم هایی همچون تولد، سالگرد، و دیگر مراسم خصوصی نیز بسیار مهم است. حال در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که هنگام انتخاب عمارت و تالار عروسی باید به آن ها توجه کرد! زیرا در این هنگام، عروس و داماد به قدری درگیر هستند تا به بسیاری از نکات مهم توجهی نمی کنند، این مقاله چشمان شما را باز بر روی مسائل اصلی باز می کند!

عمارت و تالار عروسی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

برای انتخاب یک تالار یا عمارت پذیرایی شیک یا حتی یک باغ عروسی زیبا و باشکوه در ابتدا مشخص کنید که تعداد مهمانان شما چند نفر است. از آنجا که انتخاب تالار عروسی یا باغ تالار مهم ترین تصمیم شما زوج های جوان در برنامه ریزی عروسی است، باید حتماً تخمین درستی از تعداد مهمانان خود داشته و سپس ظرفیت تالار عروسی و یا باغ تالار موردنظر خود را نیز به درستی مشخص کنید.

1- موقعیت جغرافیایی تالار یا عمارت

حتما برای شما نیز پیش آمده که گرفتار ترافیک شده باشید و خیلی دیر به مراسم برسید! این یکی از دلایلی است که قرارگیری و موقعیت جغرافیایی تالار بسیار حائز اهمیت است تا هم مهمانان و هم عروس و داماد سر وقت در تالار حاضر شوند و بدون استرس از مراسم خود لذت ببرند. اگر اکثر مهمانانتان در نقطه ای مشخص از شهر هستند، رزرو تالار در آن ناحیه بسیار هوشمندانه خواهد بود. نزدیگ بودن تالار عروسی به آرایشگاه عروس نیز بسیار مهم است.

2- ظرفیت مناسب

اگر خانواده پرجمعیتی دارید و یا تعداد مهمانانتان زیاد است، از قبل باید به سراغ تالار و عمارتی بروید که از نظر ظرفیت، پاسخگوی نیاز شما باشد. در نقطه مقابل، اگر تعداد مهمانانتان محدود است سعی کنید تالاری انتخاب کنید که خیلی بزرگ و وسیع نباشد (از نظر اقتصادی به نفع شما خواهد بود) در هر صورت برطرف کردن نیاز شما مهم ترین مقوله ایست که هر تشریفات هر تالاری باید آن را اولویت خود قرار دهد. اگر تالار پذیرایی یا باغ عروسی مورد نظر شما ظرفیتی کمتر از تعداد مهمانانتان داشته باشد نه تنها با کمبود فضا برای نشستن و پذیرایی از مهمانان مواجه می شوید بلکه با مشکلات دیگری مانند کم بودن تعداد سرویس های بهداشتی موجود در تالار پذیرایی یا باغ عروسی، کم بودن تعداد ظروف و بسیاری موارد دیگر نیز روبرو می شوید.

3- برخورداری از پارکینگ اختصاصی

انتخاب تالارهایی در مرکز شهر و یا واقع شده در خیابان های اصلی، همواره مشکل جای پارک را برای مهمانان مراسم به همراه دارد! شرایط زمانی بغرنج می شود که تالار فاقد پارکینگ اختصاصی باشد. پس هنگام انتخاب تالار به داشتن پارکینگ اختصاصی تالار نیز توجه کنید تا آسایش مهمانانتان در مهم ترین شب زندگیتان فراهم شود. وجود مسائل و مشکلات جزیی از این قبیل ناراحتی مهمانان و حتی خود شما را به دنبال دارد.

4- ارائه خدمات گل آرایی

در انتخاب عمارت و تالار عروسی به نکات ظریفی باید دقت کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید! بهتر است تالاری را انتخاب کنید تا از تشریفات آن اطمینان داشته باشید تا کارهایی از جمله گل آرایی عروسی، میز آرایی، تهیه غذا و خوراکی ها را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. زیرا اگر بخواهید به صورت جداگانه به هرکدام برسید مسلما دچار مشکل خواهید شد زیرا بسیار دشوار است. مگر اینکه گل آرایی خاصی مدنظر داشته باشید که تنها افرادی خاص آن خدمات را ارائه می دهند. بنابراین، در هنگام انتخاب تالار به ارائه خدمات آن ها از جمله سلیقه و فرم گل آرایی نیز دقت کنید.

5- دارای گروه موسیقی و دیجی

مانند مورد قبلی، بهتر است برای کمتر شدن مشغله عروس و داماد، خدماتیی از جمله میز آرایی، دی جی عروسی و موسیقی و … برعهده تالار باشد البته به شرطی که کیفیت به گونه ای باشد که رضایت عروس و داماد را جلب کند. داشتن تجهیزات مناسب موسیقیایی هم می تواند مقوله مهمی باشد تا اجراکنندگان اجرایی فاقد نقص و عالی داشته باشند.

6- جایگاه عروس

از مهم ترین بخش ها و قسمت های تالار عروس جایگاه عروس و داماد است. در انتخاب عمارت و تالار عروسی باید به این قسمت از آن توجه ویژه ای داشته باشید زیرا جایگاه باید به گونه ای تعبیه شده باشد که به جایگاه مهمانان مشرف باشد و از طرفی از هر زاویه در دید حضار قرار گرفته باشد زیرا عروس و داماد مهم ترین اشخاص مراسم هستند که باید مورد توجه همگان باشند.

7- نورپردازی مناسب

نور پردازی مناسب در تالار بسیار حائز اهمیت است خصوصا در قسمت هایی همچون پیست رقص، جایگاه عروس و داماد و … حتی مدل نورپردازی نیز مهم است. از طرفی برای گرفتن عکس ها و فیلم عروسی، نورپردازی از جمله فاکتورهایی است که نمی توان منکر اهمیت ویزه آن شد. وجود نور مناسب در تالار و عمارت لازمه ثبت و ضبط فیلم و عکس های باکیفیت است.

8- برق اضطراری

کمتر کسی به این نکته توجه می کند که اگر در مراسم عروسی که عموما شب برگزار می شود، برق برود چه اتفاقی می افتد و چه استرس و ناراحتی به عروس و داماد وارد می شود؟! پس بهتر است علاج واقعه قبل از وقوع کرده و با اطمینان از دارا بودن برق اضطراری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

9- طراحی و دکوراسیون بهترین باغ تالار

این نکته ای بود که باید جزو اولین گزینه ها گنجانده می شد اما مسلما اولین گزینه ای که به آن توجه می شود طراحی و دکوراسیون تالار یا عمارت است. دکوراسیون شامل تمامی موارد از جمله میز و صندلی مهمان، تفکیک فضاها، گل آرایی، جایگاه میز شام و … می باشد که باید در کل هارمونی زیبایی را ایجاد کنند و حس خوبی به حضار منتقل کند.

10- فضای سرگرمی کودک

در قدیم عروسی ها به دلیل وجود بچه ها بسیار شلوغ و گاها پر هرج و مرج می شد. این روزها برای آرامش بیشتر عروس و داماد و دیگر مهمانان، مهمانان را تنها با بزرگسالان دعوت می کنند که بعضی مواقع موجب ناراحتی فامیل می شود! (قطعا به عنوان یک ایرانی با این روابط و اتفاقات مواجه شده اید!) برای جلوگیری از این اتفاقات بهتر است تالار فضایی مجزا برای بازی و سرگرمی کودکان در نظر بگیرد تا خیال مادران و پدران در طی مراسم آسوده باشد. این یکی دیگر از نکات ریزی است که هنگام انتخاب عمارت و تالار عروسی باید بدان توجه کنید.

11- ارائه دهنده خدمات آتش بازی

تالار باید جوابگوی خواسته های عروس و داماد باشد و از قبل موجبات آن را فراهم کرده باشند. ارائه خدمات آتش بازی از دیگر خدماتی است که ممکن است همه عروس و دامادها طرفدار آن نباشند اما بهتر است برای تعدادی که خواستار آن هستند ارائه شود.

12- برخورداری از تیم فیلمبرداری حرفه ای

بسیاری از عروس و دامادها ترجیح می دهند تا فیلمبردار عروسی از طرف خود تالار باشد تا درگیر هماهنگی هایمربوط نشوند و وقت خود را هدر ندهند. بنابراین حرفه ای بودن و داشتن سابقه درخور از الزامات این گروه است که تماما به مدیریت تالار بستگی دارد. اما اگر بخواهند از خدمات گروهی که می شناسند استفاده کنند، هماهنگی ها برعهده خود عروس و داماد است.

13- بهره مندی از آشپزخانه اختصاصی

غذا، کیفیت آن و سرو آن از مسائلی است که نمی توان از آن به سادگی گذشت! منوی غذایی مناسب و درخور از گزینه هایی است که باید به آن توجه کرد. در کنار این عوامل مسئله هزینه را نیز در خاطر داشته باشید. اگر خواهان سرو غذا به صورت سلف سرویس هستید، تالار باید پاسخگوی خواسته شما باشد. دارای بودن تنوع غذایی در منوی تالار از اهمیت بالایی برخوردار است.

14- میز آرایی

زیبایی میزها (چه به صورت تکی و چه سلف سرویس) باید چشم نواز باشد، ظروف باید تمیز و عاری از هرگونه لک و کثیفی باشد. رو میزی ها هم همچنین! غذاها به بهترین شکل تزیین شده باشند. وجود گل بر روی میزها جلوه خاصی به آن می دهد که نباید از آن غافل شد. به صورت کلی، میز آرایی عروسی دارای ارکان و جزییات ریزی می باشد که توجه به همان هاست که زیبایی میزها را به ارمغان می آرود.

15- مهمانداران و خدمه حرفه ای و خوش برخورد

میزبانان و خدمه یک تالار نشانگر تالار انتخاب شده است. طرز برخورد آن ها با مهمانان، لباس فرم آن ها، چگونگی ارائه خدمات و سرعت آن ها تماما باید در مناسب باشد تا شب مراسم به شکیل ترین حالت برگزار شود. از طرفی باید در نظر داشته باشید که تعداد پرسنل باید پاسخگوی تعداد مهمانان باشد.

16- دارای مجوز رسمی

دارای بودن مجوز های لازم و مربوطه از نهادهای مختلف خیال عروس و داماد بابت مسئولیت پذیری تالار و مدیریت آن در برابر هر مشکلی، آسوده می کند. پس در ابتدای مسیر و شروع انتخاب، گزینه هایی را بررسی کنید که دارای مجوز هستند.

17- بخش های چند منظوره

تالار بایستی دارای بخش های مختلف باشد، فضایی برای برگزاری مراسم، پیست دنس، فضای باز، محل نگهداری کودکان، سالن عقد و … تا لازم به جابه جایی وسایل برای تغییر کاربری نباشد زیرا در این صورت زمان زیادی صرف این گونه مسائل خواهد شد. اما رفت و آمد و تردد در بین فضاهای مورد نیاز راحت تر خواهد بود و زمان کمتری از مراسم را درگیر خود می کنند. از طرفی باعث ایجاد تنوع برای مهمانان شده، زیرا در غیر این صورت مهمانان تنها باید در قسمتی از سالن بنشینند که مراسم بسیار کسل کننده خواهد گذشت.

18- وجود فضای باز و سرسبز

وجود فضایی باز برای مهمانان حتی در فصل سرد سال نیز حائز اهمیت است و باعث راحتی مهمانان می شود. همچنین در آمیختن فضای سبز با فضای داخلی زیبایی را دوچندان کرده و حس شادابی و سرزندگی را به محیط القا می کند.

انتخاب تالار پذیرایی مناسب در فصل زمستان و باغ تالار زیبا و سرسبز در عروسی تابستانی شما مهمترین تصمیم تان در برنامه ریزی عروسی است. پس برای آن به اندازه کافی زمان بگذارید و از مهمترین روز زندگی خود لذت ببرید.

19- وجود تهویه هوا، وسایل سرمایشی و گرمایشی

فارق از مسئله فصل که گرم باشد یا سرد، وجود تهویه در سالن سر بسته ای که چند صد نفر در آن جا باشند لازم و اجباری است. از طرفی، وجود وسیله سرمایشی در فصل گرم و گرمایشی در فصل سرد به راحتی مهمانان کمک شایانی خواهد کرد.

20- فینگر فود، آبمیوه های متنوع و انواع خوراکی ها

در انتخاب عمارت و تالار عروسی منوی غذایی و خوراکی اهمیت بالایی دارد. باید دقت داشت وجود نوشیدنی های گرم و سرد، خوراکی های متنوع و مناسب با انواع ذائقه ها، انواع فینگر فود عروسی، شیرینی کیک و دسرهای گوناگون، مواردی است که باید به آن توجه لازم را داشت.

بهتر است برای پذیرایی در چند طعم متفاوت آبمیوه سفارش داده شود تا جواب گوی سلیقه های متفاوت میهمانان باشد. اگر هم جشن عروسی تان در فصل سرماست، شیرکاکائوی داغ، چای یا نسکافه و انواع قهوه از بهترین انتخاب ها هستند.

تفاوت باغ تالار با تالار

یکی از پرسش های اساسی برای کساینی که آشنایی زیادی با تشریفات عروسی و موارد آن ندارند همین موضوع است. در ادامه به این سئوال پاسخ خواهیم داد:

باغ تالار:
یکی از اولویت های زوجین برای برگزاری مراسم ازدواج، باغ تالار است. باغ تالار به واسطه سرسبزی و شادابی که داشته یکی از بهترین محیط ها برای برگزاری جشن ازدواج به شمار می رود. باغ تالارها به ویژه در فصل بهار یکی از جذاب ترین لوکیشن ها برای جشن عروسی هستند. به نوعی انگار مراسم ازدواج شما در دل طبیعت برگزار شده و یک جشن خاص و رویایی را تجربه خواهید کرد.

تالار:
در تالارها صرفاً فضایی سرپوشیده و به طور معمول واقع در شهر برای برگزاری مراسم در نظر گرفته شده است. در این نوع محیط های برگزاری مراسم مختلف اغلب امکان بهره مندی از فضای باز برای شما به عنوان صاحب مراسم وجود نخواهد داشت.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha