نکات مهمی که در انتخاب لباس عروس باید به آنها توجه کرد

کد مطلب : 167
تعداد بازدید : 429
1401/12/12
لباس عروس باید بهترین و زیباترین لباسی باشد که در آن شب کسی به تن دارد. زیبایی لباس عروسی به رنگ، دوخت، پارچه، مدل و تناسب داشتن با اندام عروس بستگی دارد.
نکات مهمی که در انتخاب لباس عروس باید به آنها توجه کرد

انتخاب لباس عروسی بدون شک یکی از مهمترین اقدامات قبل از برگزاری مراسم است. شب عروسی به عنوان مهم ترین شب در زندگی هر شخصی می باشد که سعی می کند در آن شب بهترین باشد.این بهترین بودن به مکان برگزاری مراسم، سبک برگزاری عروسی، پذیرایی، آرایش و موارد زیادی از این قبیل بستگی دارد. یکی از مهم ترین موارد برای بهترین بودن لباس عروس می باشد. لباس عروس باید بهترین و زیباترین لباسی باشد که در آن شب کسی به تن دارد. زیبایی لباس عروسی به رنگ، دوخت، پارچه، مدل و تناسب داشتن با اندام عروس بستگی دارد. بنابراین عروس خانم باید به تمامی این موارد توجه کرده تا رضایت نهایی حاصل شود. 

انتخاب لباس عروس در زمان مناسب

مهم ترین کار قبل از مراسم عروسی، داشتن خیال راحت و آسوده است که با وقت شناسی می توان آن  را به دست آورد. تمام کارهایی که قرار است انجام دهید را لیست کرده و برای هر کدام زمان مورد نیاز را صرف کنید. لباس عروس را باید حداقل یک ماه قبل از مراسم تهیه کرده باشید. زیرا با عجله نمی توان یک انتخاب عالی داشت و ممکن است در زمان کم ناچار به انتخاب لباسی شوید که دلخواهتان نیست. پوشیدن لباسی که از آن رضایتی ندارید آن هم در شب عروسی تا همیشه برایتان آزار دهنده خواهد بود.

انتخاب لباس عروس بر اساس بودجه

در ابتدای کار شما باید بدانید که قرار است چقدر هزینه برای لباس عروستان صرف کنید. اینکه می خواهید لباس را بخرید یا اجاره کرده و یا ممکن است بخواهید مدل مورد نظرتان را به یک خیاط سفارش داده تا کاملا متناسب و اندازه خودتان بدوزد. اجاره لباس بهترین گزینه می باشد زیرا شما می توانید با هزینه کمتر از دوخت و خرید یک شب صاحب بهترین و گران ترین لباس شوید. یکی دیگر از مزایای مشخص بودن هزینه و بودجه در زمان انتخاب، ارائه لباس در آن رنج قیمت توسط فروشنده است. زیرا از همان ابتدا لباس هایی متناسب با هزینه تان را به شما نشان دهد و انتخاب آسان تری خواهید داشت.

مشخص کردن مدل لباس

لباس عروسی باید با توجه به سبک عروسی و تناسبی که در اندامتان دارید انتخاب شود. بنابراین از قبل در سایت ها یا مجله و ژورنال ها مدل ها را ببینید و با افرادی مثل آرایشگر و طراحان دوخت مشورت کافی را داشته باشید تا شما را راهنمایی کنند. طراحان دوخت لباسی را به شما پیشنهاد می دهند که با اندامتان همخوانی داشته و همچنین مدل هایی را در نظر دارند که به روز می باشد. آرایشگرها نیز با توجه به نوع آرایشی که قرار است داشته باشید پیشنهادات خود را به شما خواهند گفت. باید ذکر کنیم که مشورت به این معنا نباشد که تصمیم نهایی را با نظر و سلیقه دیگران بگیرید. بعد از انجام این مشورت ها شما با دانسته هایتان در مورد سبک عروسی، اندام و آرایشتان و مهم تر از همه با سلیقه و دلخواه خودتان تصمیم نهایی را بهتر از قبل خواهید گرفت.

روی تناسب تمرکز کنید، نه اندازه

سایز بندی در لباس عروس با لباس های دیگر متفاوت بوده، مثلا اگر سایز لباستان 6 می باشد باید لباس عروس را سایز 10 بپوشید. بنابراین به عدد سایزتان بی توجه شده و لباسی را امتحان کنید که فروشنده به شما می گوید. همچنین در زمان انتخاب لباس، سایز همان لحظه تان را انتخاب کنید و لباس هایی که امکان کوچک تر شدن داشته باشند. برخی از افراد لباس تنگ تر انتخاب می کنند و می گویند که تصمیم به لاغری دارند که این کار اشتباهی است. بهتر است لباس سایز را انتخاب کنید که اگر لاغر شدید با مراجعه به تولید کننده آن را تنگ کند.
زمانی که لباس های مختلف را امتحان می کنید به امکان حرکت کردن، نشستن و رقصیدن راحت توجه داشته باشید. حرکت دست ها و ایستادن یا نشستن باید کاملا راحت باشد. بلندی، کوتاهی و اندازه دنباله نیز باید کاملا بررسی شود تا در زمان راه رفتن و رقصیدن زحمتی به همراه نداشته باشد. دقت کنید که آیا با توجه به مکان عروسی که تالار یا باغ می باشد می توان لباس با دنباله بسیار زیاد پوشید یا باید صرفه نظر کرد. بنابراین در انتخاب سایز و اندازه ها نیز باید به تمام این موارد توجه کرد.

انتخاب لباس عروس بر اساس استایل

اگر می خواهید در روز عروسی خود به بهترین شکل ظاهر شوید، مهم است که در هنگام خرید لباس، تیپ بدنی خود را در نظر داشته باشید. اگر با طراح دوخت مشورت نکرده اید باید خودتان این کار را انجام دهید. برخی از مدل های لباس برای تیپ های خاص بدن نسبت به بقیه مناسب ترند. برای مثال، اگر باسن پهن یا بالاتنه کوچکی دارید، باید لباسی را انتخاب کنید که این مشکل شما را پنهان یا رفع کند. در هر صورت، مطمئن شوید که هر لباسی که انتخاب می کنید به خوبی تناسب داشته باشد و اندام شما را برجسته کرده یا ظریف تر نشان دهد.

دقت به پارچه لباس عروس

پارچه لباس شما نیز می تواند نکته مهمی باشد، به خصوص اگر به مواد خاصی حساسیت دارید. اگر آلرژی یا حساسیت پوستی دارید، قبل از خرید در مورد مواد موجود در لباس هایی که در نظر می گیرید سوال کنید. برخی از پارچه ها نیز برای آب و هوای خاص مناسب تر از بقیه هستند. به عنوان مثال، اگر در آب و هوای گرم و مرطوب زندگی می کنید، ممکن است بخواهید به دنبال لباسی باشید که از مواد سبک و مطبوع مانند پارچه ابریشمی ساخته شده باشد که به شما کمک کند در طول روز خنک بمانید. از طرف دیگر، اگر در منطقه با آب و هوای سرد مراسم عروسیتان را برگزار می کنید، ممکن است بخواهید پارچه سنگین تری مانند مخمل در نظر بگیرید که به گرم نگه داشتن شما کمک می کند.

رنگ لباس عروس

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب لباس عروس، رنگ لباس است. در حالی که رنگ سفید رنگ سنتی لباس عروس است، لازم نیست که شما محدود به این رنگ باشید. عروس های جسور تصمیم می گیرند یک لباس غیر سفید انتخاب کنند، اما باید مطمئن شوند که رنگ لباس با رنگ پوستشان در تناسب باشد. همچنین باید از انتخاب رنگی که با تم وسبک کلی عروسی شما در تضاد باشد، اجتناب کنید.

قد لباس عروس

محبوب ترین قد برای لباس عروس، لباس های بلند و دنباله دار هستند، اما لباس های کوتاه یا پوشیدن لباس خاص دیگر نیز محدودیتی نداشته و عروس با توجه به سلیقه خود باید انتخاب کند. همان طور که گفتیم در انتخاب لباس عروس علاوه بر سلیقه باید به موارد دیگری نیز توجه کرد. توجه به مکان برگزاری مراسم و سبک عروس در این مورد به شما کمک می کند. همچنین نوع آرایش و مدل مو و قد عروس و نوع کفشی که می پوشد در تعیین قد لباس عروس تاثیر گذار است.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha