آموزش و نکات پرو لباس عروس

کد مطلب : 170
تعداد بازدید : 514
1401/12/18
پرو لباس عروس برای بی عیب و نقص بودن این لباس یک ضرورت است. این لباس تنها لباسی است که نمی توان آن را به صورت غیرحضوری خریداری کرد. چون باید چندین بار پرو شود تا کاملاً با سایز عروس همخوانی داشته باشد. اگر قرار است لباس شما به صورت سفارشی دوخته شود پس لازم است که چندین بار پرو شود. این مسئله در مورد مدل های آماده هم صدق می کند و عروس خانم مدل انتخابی را باید چندین بار پرو کند تا کاملاً عیب و نقص های احتمالی آن رفع شود.
آموزش و نکات پرو لباس عروس

لباس عروس باید کاملاً بی‌عیب و نقص باشد و نمی‌توان حتی نسبت به جزئیات ریز هم بی توجه بود. از این رو بیشتر مزون‌ها و خیاطان پس از آماده سازی هر قسمت، پرو آن را انجام می‌دهند تا به درستی روی بدن قرار بگیرد.

اهمیت پرو لباس عروس

پرو لباس عروس در مراحل آماده سازی و دوخت از اهمیت زیادی برخوردار است. هیچ عروسی قبل از پرو لباس آن را انتخاب نمی‌کند. پرو لباس برای رفع ایرادات موجود در لباس انجام می‌شود. این کار باعث می‌شود تا لباس کاملاً متناسب با فرم بدن و بدون ایراد تحویل مشتری داده شود. خیاطان و طراحان ماهر تمام اصول لازم در پرو را می‌دانند و با تجربه بالایی که دارند به راحتی مدل انتخابی شما را رفع ایراد می‌کنند.

خیاطان و طراحان با تجربه، به خوبی با نحوه رفع ایراد لباس عروس آشنایی دارند و با نهایت دقت کار تمیزی را به مشتری تحویل می‌دهند.

نکات مهم قبل از پرو لباس عروس

قبل از پرو لباس عروس باید به یک سری نکات توجه کنید.

  • برای تناسب لباس عروس حتماً باید از قبل آیتم‌هایی که قرار است با لباس پوشیده شود را همراه خود داشته باشید.
  • در جلسه پرو کفش و لباس زیری که قرار است همراه لباس عروس بپوشید را همراه خود داشته باشید. چون تغییر این موارد می‌تواند از زیبایی و تناسب لباس با اندام بکاهد
  • قبل از پرو جواهرات و اکسسوری های مناسب لباس را هم انتخاب کنید تا در نهایت بدانید کدام یک دقیقاً مطابق استایل شما است.
  • پرو مدل مناسب با اندام عروس
  • انتخاب و پرو لباس عروس از روی ژورنال اصلاً پیشنهاد خوبی نیست. چون باید دقیقاً مطابق با اندام عروس لباس انتخاب شود. شما باید مدل‌هایی را پرو کنید که کاملاً با اندام شما مناسب باشد. در عروس‌های لاغر اندام پوشیدن مدل‌های دکلته اصلاً جذاب نیست چون لاغری شانه‌ها بیشتر به چشم می‌آید. برای این افراد مدل‌های آستین‌دار گزینه جذابی است.
  • به دنبال پرو مدل‌هایی باشید که کاملاً با مدل مو، میکاپ و اکسسوری های شما هماهنگی داشته باشد.

بررسی لباس عروس حین پرو

در پرو لباس عروس باید تمام جزئیات ریز و درشت را بررسی کنید. تمام مزون دارها از عروس خود در مورد تمام قسمت‌های لباس سؤال می‌پرسند. قبل از هر چیز باید بدانید که چه مدل لباسی مدنظر شماست؟ بعد از انتخاب لباس مورد نظر باید در تمام حالت‌های نشسته، ایستاده و موقع راه رفتن لباس را بررسی کنید. بررسی لباس در این وضعیت‌ها باعث می‌شود تا تمامی ایرادات لباس به چشم بیاید و بتوان آن را رفع کرد. لباس عروس باید به خوبی روی بدن بایستد و عروس در آن احساس راحتی داشته باشد.

آیا داشتن همراه لازم است؟

بهتر است وقتی برای پرو لباس عروس می‌روید یکی از دوستان با سلیقه خود را همراه خود ببرید. افرادی را به عنوان همراه ببرید که نظرات خود را رک بیان می‌کنند. افرادی که معلوماتی در خصوص مد و استایل دارند برای همراه مناسب هستند.

زمان پرو لباس عروس

برای پرو لباس عروس تنها یک جلسه کافی نیست. شما باید چندین بار لباس را پرو کنید تا کاملاً با اندام شما فیت شود. در پرو اول تمام ایرادات لباس مشخص می‌شود و تمام تغییراتی که قرار است در لباس داده شود یادداشت می‌شود. در اولین پرو حتماً باید لباس زیر و کفش عروس هم پوشیده شود. پرو دوم زمانی انجام می‌شود که تمام ایرادات لباس رفع شده باشد. در جلسه دوم باید چک کنید که هیچ گونه ایرادی در لباس وجود نداشته باشد و حین حرکت و نشستن و ایستادن تغییری در لباس ایجاد نشود. مرحله آخر که همان پرو نهایی است باید لباس کاملاً فیت بدن شما و بدون ایراد باشد. در این جلسه باید در مورد برخی از نکات مانند پاک کردن لکه‌های احتمالی یا ایرادات غیر قابل پیش بینی سؤال بپرسید.

پوشیدن لباس زیر

همانطور که گفته شد هنگام پرو لباس عروس حتماً باید سوتین و لباس زیری را بپوشید که قرار است در روز عروسی بپوشید. چون اندازه‌های لباس دقیقاً مطابق با همان پوشش روز پرو گرفته می‌شود. از لباس زیر همرنگ با لباس عروس استفاده کنید. اگر بندهای سوتین زیر لباس عروس نمایان است حتماً از بندهای نامرئی استفاده کنید.تمام قسمت‌های لباس عروس را تست کنید.

اگر مدل مورد نظر شما دارای شنل یا کلاه است حتماً آن‌ها را هم پرو کنید. در زمان پرو باید شنل، تاج و تور را هم با هم ست و پرو کنید. چون در صورت عدم هماهنگی در روز مجلس نمی‌توانید آن‌ها را عوض کنید.

اگر کفش روز عروسی شما پاشنه بلند است حتماً آن را همراه خود داشته باشید و لباس را با کفش پرو کنید تا اندازه دقیق دامن مشخص شود. دامن کوتاه و بلند اصلاً جلوه زیبایی ندارد.
در جلسه پرو باید طریقه صحیح پوشیدن لباس آموزش داده شود.

اول از همه باید متذکر شویم که حتماً قبل از پوشیدن لباس استحمام کنید. چون شستن لباس عروس مشکل است و تا حد زیادی از ظرافت آن می‌کاهد. در ادامه باید بدانید که برخی از مدل های این لباس، پوشیدن متفاوتی دارند. خیاط باید حتماً نحوه بستن زیپ و قزن، نحوه پوشیدن صحیح لباس، نحوه پوشیدن شنل و … را به خوبی به عروس خانم نشان دهد تا به راحتی آن را بپوشد.

نکات مهم در خصوص نگهداری از لباس عروس

پرو نهایی باید یک هفته قبل از عروسی انجام شود. اگر لباس را اجاره می‌کنید حتماً باید با مزون لباس هماهنگ کنید تا تأخیری در زمان تحویل لباس به وجود نیاید. اما اگر لباس را خریده یا دوخته‌اید حتماً یک هفته قبل مراسم آن را پرو نهایی کنید و آن را تحویل بگیرید. هیچ‌وقت ماه ها قبل مراسم پرو نهایی لباس عروس را انجام ندهید چون امکان تغییر سایز شما وجود دارد برای نگهداری لباس عروس از جعبه‌های یا آویزهای مخصوص استفاده کنید تا در روز عروسی چروک یا کثیف نشود.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha