منظور از عروسی فرمالیته چیست؟

کد مطلب : 177
تعداد بازدید : 546
1402/01/17
قطعا میدانید که برای مراسم عروسی، از مدت ها قبل برنامه چیده میشود، عروس ها از صبح زود آرایشگاه میروند، خانواده طرفین برای مراسم تدارک میبینند، عروس و داماد بعد از آرایشگاه، آتلیه عکاسی میروند و شب هم به مراسمشان میرسند.
منظور از  عروسی فرمالیته چیست؟

اما منظور از  عروسی فرمالیته، این است که دیگر خبری از مراسم و مهمانی نیست و بدون استرس میتوان آرایشگاه رفت، لباس عروس پوشید و به آتلیه مراجعه کرد و سر دل استراحت و بدون دلهره کار عکاسی و ساخت کلیپ فرمالیته را انجام داد. در واقع عروسی فرمالیته هیچ استرسی ندارد و در عین حال روز قشنگی در ذهن ثبت شده و بدون دلهره عکس های زیبایی ثبت کرد. اما بیایید ببینیم برای عروسی فرمالیته دقیقا به چه چیزهایی نیاز است؟

ساخت کلیپ فرمالیته عروسی، اولین فاکتور مهم برای عروسی فرمالیته

کلیپ فرمالیته عروسی، برای کسانی که قصد برگزاری مراسم را دارند، چند روز قبل از عروسی، برگزار میشود. اما جدا از آن حتی بدون مراسم هم میتوان عکس و کلیپ زیبایی داشت.   شما عروس و داماد عزیز در چند روز قبل عروسی، عکس‌ها و فیلم‌های زیبایی می‌گیرید. این مراسم باعث کم شدن استرس و عدم خستگیتان میشود. در این روز عروس و داماد با هر ژست و هر استایلی که دوست دارن فیلم و عکس می‌گیرند. البته بعضی از عروس و دامادها ترجیح میدهند که لباس عروسی بر تن کنند که بسیار هم عالی است. میتوان لباس عروس مناسبی کرایه کرد.

لازم به ذکر است که با مراسم فرمالیته شما می توانید، عروس و داماد شدن را قبل از جشن اصلی تان تجربه کنید. مدل راه رفتن، با هم صحبت کردن، خنده و نگاه تان به همدیگر، تمرین راحتی در لباسهایتان، رقصیدن، مخصوصا رقص آخر شب که خیلی هم احساسی و عاشقانه است و خیلی چیزهای دیگر.

لباس فرمالیته عروسی مناسب کلیپ فرمالیته چیست؟

یکی از دغدغه‌های عروس و داماد برای ساخت کلیپ فرمالیته، انتخاب لباس هست. همانطور که گفتیم، بعضی از عروس و دامادها دوست دارند از لباس عروس  استفاده کنند و برخی دیگر لباس‌های اسپرت می‌پوشند. مهمترین نکته قابل توجه اینه که لباس باید راحت باشد و مطابق با سناریو باشد. در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین نوع ساخت کلیپ فرمالیته، عکس در طبیعت با لباس فرمالیته ساده است.

بهترین آتلیه مناسب برای ثبت سفارش کلیپ فرمالیته 

یکی از مهمترین مسائل پیش رو برای عروس و دامادهای عزیز، انتخاب آتلیه مناسب برای ساخت کلیپ فرمالیته است. با توجه به تعداد آتلیه‌ها بایستی دقت بشود که بهترین آتلیه را برای این کار انتخاب کنید؛ چون این کلیپ‌ها کاملا ماندگار هست و یادآور بهترین روز زندگی شما در آینده میشود. همچنین باید توجه شود که تجربه فیلم‌برداران و عکاسان در آتلیه‌ها، حرف اول را میزند. برای اینکه خیال خود را بابت کیفیت کلیپ و عکس ها راحت کنید، میتوانید روی دانش و تجربه همکاران ما حساب کنید.

لوکیشن مناسب برای ساخت فرمالیته عروسی :

به طور کلی هر مکانی که عروس و داماد انتخاب کنند، میتوان برای لوکیشن ساخت کلیپ فرمالیته در نظر گرفت. مکان‌هایی نظیر دریا، کوه، جنگل، صحرا و… جاهای دیدنی برای ساخت کلیپ فرمالیته محسوب میشوند. البته باید توجه نمود که آتلیه عکاسی بایستی در این زمینه مشاوره خود را ارائه بدهد و همکاران ما هم قطعا پیشنهادات جذابی معرفی میکند.

همکاران ما با ارائه مشاوره رایگان، شما عزیزان را در انتخاب لوکیشن مناسب برای ساخت کلیپ فرمالیته راهنمایی می‌کنیم. این آتلیه با رونمایی از چندین لوکیشن متفاوت، از آتلیه‌های دیگر بسیار قوی‌تر عمل نموده است. این آتلیه بصورت سیار به تمامی مناطق ایران سفر کرده و ساخت کلیپ فرمالیته شما را به بهترین نحو انجام میدهد.

هزینه عروسی فرمالیته

هزینه‌های عروسی فرمالیته بستگی به انتخاب پکیج دارد. به طور کلی ساخت کلیپ فرمالیته، انتخاب لباس عروس، آرایشگاه عروس،  لوکیشن و… روی قیمت عروسی فرمالیته تاثیر دارد. البته بسیاری از عروس و دامادها برای زیباتر شدن کلیپ فرمالیته خود به خارج از کشور سفر کرده و که دستخوش خرج هزینه بیشتری میشود. بایستی خدمتتون عرض کنیم که آتلیه  با ارائه بهترین و به‌صرفه‌ترین قیمت‌ها برای ساخت کلیپ فرمالیته شما را در جهت تقبل هزینه کم کمک میکنه. البته کم شدن هزینه پرداختی شما، هیچ تاثیر منفی در کلیپ شما نگذاشته و کلیپ فرمالیته شما با کیفیت بسیار بالایی ضبط و تحویلتان داده میشود.

برگزاری مراسم فرمالیته عروسی چیست؟

مراسم فرمالیته عروسی یعنی اینکه پیش از جشن اصلی، به آرایشگاه می روید تا آرایش شوید و بعد در باغ یا آتلیه یا هر فضایی که مدنظرتان هست عکاسی یا فیلمبرداری می کنید، دیگر عجله ای برای رسیدن به جشن عروسی ندارید و فرصت کافی برای گرفتن عکس و فیلم را دارید و این کاری است که در مراسم فرمالیته انجام می شود.

روز فرمالیته 

آرایش و عکاسی فرمالیته، شبیه سازی روز عروسی شما است. شما در یک روزی که نه فامیل و نه آشنایی هست، عروس و داماد می شوید. موهای تان را آرایش می کنید، لباس عروسی و دامادی می پوشید، تاج عروس می گذارید و دقیقا هر کاری که روز عروسی انجام می دهید را چند روز قبل  یا چند هفته قبل درست مثل همان چیزی که در روز عروسی در ذهنتان است را انجام می دهید. به این مراسم می گویند روز فرمالیته قبل از جشن عروسی. جالب برای آشنایی با این مراسم ادامه مطلب را مطالعه کنید.

آرایش فرمالیته چند وقتی است که باب شده است. شما برای این که روز عروسی خستگی و استرس زیادی را تحمل نکنید، این فرصت را دارید که یک بار عروسی را از قبل تمرین کنید و زیر بار خرج یک مراسم فرمالیته می روید تا در روز عروسی تان همه چیز عالی و مطابق زمانبندی شما باشد.

لباس مناسب  و راحت برای مراسم فرمالیته

لباس عروس و داماد در مراسم فرمالیته می تواند لباسی راحتتر از لباس عروسی باشد. لباس عروسی خیلی رسمی تر و خاص تر است. برای انتخاب لباس فرمالیته سخت گیری نکنید. لباس های عروس در مراسم فرمالیته، پفی دار، دانتل و یا پارچه های کار شده نیست. داماد نیز می توانید کمی راحت لباس بپوشد. مثلا از ساسبند برای شلوارش استفاده کند و یا جلیقه های رنگی با شلوار بپوشد. فرض کنید این استایل با یک کروات پاپیونی بسیار شیک و زیبا خواهد شد و نیازی به پوشیدن کت هم ندارد.

لباس مناسب برای ساقدوش ها

ساقدوش ها هم مثل عروس لباس هایی ساده و راحت که می تواند جنس حریر یا ساتن باشد را بپوشند. لباس ساقدوش ها می تواند کوتاه یا بلند طراحی و دوخته شود. رنگ لباس ساقدوشها هم می تواند با رنگ گل و یا تاج عروس ست شود. مدل موهای ساقدوش ها هم می تواند باز باشد و یا ساده آرایش شود. مدل لباس ساقدوش ها می تواند یک مدل مثل هم دوخته شود و یا مدل های مختلف با یک جنس از پارچه باشد. ولی بهتر است از مدل های یک شکل استفاده شود.

نکات دیگر برای مراسم فرمالیته

با مراسم فرمالیته شما می توانید، عروس و داماد شدن را قبل از جشن اصلی تان تجربه کنید. مدل راه رفتن، با هم صحبت کردن، خنده و نگاه تان به همدیگر، تمرین راحتی در لباسهایتان، رقصیدن، مخصوصا رقص آخر شب که خیلی هم احساسی و عاشقانه است و خیلی چیزهای دیگر.

در روز مراسم فرمالیته شما می توانید تمام عکس هایی که در ذهنتان است را بگیرید تا روز عروسی خیالتان راحت باشد. وقتی شما استرسی ندارید و شب قبل هم خواب خوبی کرده اید، صورتی بشاش و خندان دارید، و حتما عکسهای شما بسیار خوب خواهد شد. اگر هم روز عروسی نخواهید به باغ و یا آتلیه بروید و عکاسی کنید، دیگر لازم نیست صبح زود که معلوم نیست شب چه ساعتی خوابیده اید، به آرایشگاه بروید و مدام استرس صبح خواب ماندن را داشته باشید. شما عکس هایتان را قبلا با خیالی راحت گرفته اید و می توانید مثلا ساعت 10 صبح به آرایشگاه بروید و به راحتی و زمان خوب به جشن تان برسید. آقای داماد دیگر لازم نیست حتی تند رانندگی کنید و این برای آرامش او هم بسیار خوب است.

فکر کنید اگر جشن شما در فصل سرد زمستان باشد، مراسم فرمالیته می تواند بهترین گزینه باشد. حتی می توانید در یک روز آفتابی عکس های تان را بگیرید. اگر هم لباس عروس تان را خریداری کرده باشید، کافیست برای روز فرمالیته فقط یک دسته گل بگیرید و هزینه آرایش تان را که حدودا قیمت آن نیمی از آرایش روز عروسی است را بپردازید و روز عروسی تان را بدون کمترین استرسی برگزار کنید.

یک نکته: شما می توانید در روز مراسم فرمالیته تان به یک شهر یا کشور دیگر سفر کنید. اگر می توانید مبلغ سفر به یک کشور خارجی را تامین کنید و آنجا مراسم فرمالیته تان را برگزار کنید، قشنگترین عکس ها را می توانید بگیرید. و حتی همین شهرهای خودمان هم خیلی هزینه به صرفه تری دارد. مثلا شما تصور کنید یک تور کویرگردی بگیرید و همراه ساقدوشها، عکاس  و فیلمبردار با امکانات و وسایلی که قرار است ببرید آنجا عکاسی و فیلمبرداری کنید. هم فال است هم تماشا. عکس های کویری در آن نور و فضای باز با چشم انداز زیبای کویر، عکس های فوق العاده ای خواهد شد.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha