9 نکته مهم در هنگام خرید سرویس طلای عروسی

کد مطلب : 185
تعداد بازدید : 619
1402/01/24
برگزاری مجلس عروسی و جزییات آن یکی از دغدغه های افراد در تمامی فرهنگ های دنیا بوده است. آماده کردن عروس و متعلقات او در شب عروسی یکی از وقت گیر ترین و مهمترین قسمت های آماده شدن برای جشن عروسی است که همه ی افراد اطراف عروس و داماد را نیز در گیر خود می کند. خرید لباس عروسی، خرید حلقه، انتخاب آرایشگاه و… از جمله موارد ضروری برای برگزاری مراسم عروسی است و در این میان خرید سرویس عروس به دلیل هزینه زیاد نسبت به هزینه های دیگر عروسی وقت و توجه بسیاری نیاز دارد.
9 نکته مهم در هنگام خرید سرویس طلای عروسی

خرید سرویس طلای عروس یکی از مهم ترین بخش های خرید عروسی است. انتخاب سرویس طلای عروس امروزه به دلیل تنوع  زیاد بسیار دشوار است. رنگ طلا به دو صورت زرد و سفید است، و طرح ها ی مختلفی دارد تا پاسخگو سلیقه های متفاوت باشد. انتخاب بیشتر مشتریان در سال های اخیر برای سرویس طلای عروس، طلا به رنگ سفیده بوده است.

لازم به ذکر است که عنصر طلا به رنگ زرد است اما با یک سری تغییرات می توان آن را به رنگ سفید در آورد. بنابراین این باورعمومی که ارزش طلای سفید کمتر از طلای زرد است بی پایه و اساس است.

هند یکی از کشور هایی است  که توجه زیادی به طلا دارند، و معتقد اند که عروس باید با طلا تزیین شود تا مانند خورشید بدرخشد و همچنین  داشتن طلا و جواهرات نوعی کسب اعتبار نزد خانواده همسر یک عروس هندی محسوب می شود. برعکس هندی ها اروپایی ها خیلی کم از زیورآلات سنگین و پر زرق و برق استفاده می کنند. زیرا بیشتر طراحان مد عروسی معتقدند که عروس باید خودش محور مجلس عروسی باشد نه زرق و برق جواهرات و لباس هایی که در تن دارد.

هر طلایی عیاری دارد

طلا هم مانند سایر فلزات دارای عیار است. عیار مقیاسی است که برای نشان دادن درصد خالص بودن فلزی مانند طلا به کار می رود.  طلای خالص را با عیار 24 می شناسیم که 99/95 درصد آن خالص است و طلایی با عیار 18هم دارای 75 درصد خالصی است.  در زمان های قدیم طلاهای نامرغوب زیادی وجود داشت که عیار آنها 6 بود و درصد خالصی بسیار کمی داشتند.

بیشتر طلا هایی که در جواهرات به کار می رود طلای خالص نیستند مقدار طلای موجود در یک گردنبند یا انگشتر براساس عیار سنجیده می شود. طلای خالص 24 عیار است. شمش هایی طلایی که در خزانه کشورها نگهداری می شود درصد خالصی آن 99.95 است و 24 عیار محسوب می شود. هنگام استفاده طلا برای جواهر سازان فلزات دیگر به آن افزوده می شود و میزان درصد خالص بودن آن پایین می آید. برای مثال طلای 12 عیار از لحاظ وزنی 50% آن طلا و 50% آن آلیاژ است.

خرید سرویس طلای عروس

سرویس طلای عروس معمولا شامل گردنبند، دستبند و یک جفت گوشواره و در برخی موارد یک انگشتر نیز هست. اگر سرویس طلا ی عروس  تنها شامل گوشواره  و گردنبند باشد به آن نیم ست می گویند. در طراحی طلا علاوه بر ترکیب طلا رنگ زرد و سفید از سنگ های قیمتی نیز استفاده می شود. در هنر طلا سازی، از سنگ های قیمتی استفاده می کنند که زیبایی و جلوه خاصی به طرح طلا به ویژه سرویس طلای عروس می دهد.

نکات مهم در هنگام خرید سرویس طلای عروسی

انتخاب و خرید سرویس طلای عروس می تواند یکی از کارهای مهم و سخت برای هر عروس باشد.  قبل از عروسی خانواده عروس و داماد برای انتخاب طلا و جواهر اقدام می کنند و اگر اطلاعاتی درباره ی طلا و جواهر نداشته باشند ممکن است این کار برای آنها کمی سخت باشد. نوع طلا، سنگ و نگین به کار رفته در سرویس عروس، گرم طلا و جواهر، پیدا کردن طلا فروشی قابل اعتماد، میزان بودجه و مواردی دیگر نکاتی هستند که از قبل باید در مورد آنها اطلاعاتی به دست بیاوریم.

سرویس طلای عروس نیز مانند حلقه ی عروسی یکی از وسایل ماندگار هر عروس به شمار می رود و به همین دلیل باید در انتخاب آن نهایت دقت خود را به کارببرید تا از انتخاب خود بعدا پشیمان نشوید. ما در این مقاله نکات قابل توجهی که برای انتخاب می تواند به شما کمک کند را یا آوری می کنیم.

1. سراغ تصاویر مجله ه                      ا نروید

مدل های مختلف سرویس طلای عروس که تصاویر آن ها در مجلات و در قالب تبلیغات است بسیارزیبا و فریب دهنده و غیر واقعی هستند. خیلی از افراد با دیدن این عکس ها فکر می کنند که سرویس طلای رویایی خود را پیدا کرده اند و سراغ آن می روند، این در حالی است که این عکس ها با ترفند های عکاسی و فتوشاپ دور از واقعیت هستند. الهام گرفتن از مدل هایی که در مجلات هستند کار بسیار خوبی است ولی انتخاب همان سرویس طلا و اقدام به خرید آن بدون تحقیق کار اشتباهی است.

2. از طلا فروشی های قابل اعتماد سرویس طلا خود را خریداری کنید

اطمینان حاصل کنید که سرویس طلا خود را از یک جواهر فروش قابل اعتماد خریداری می کنید و سراغ طلا فروشی بروید که محصولات معتبر و با کیفیت داشته باشد.  توجه داشته باشید که هنگام خرید اینترنتی طلا و سرویس طلای عروس حتما فاکتور دریافت کنید و اگر محصولی میخرید که برلیان و یا هرسنگ قیمتی دیگری دارد شناسنامه ی او را از فروشنده دریافت کنید و سعی کنید سراغ طلافروشی بروید که محصولات او ضمانت دارد و همه محصولات خود را با گارانتی به فروش می رساند.

3. مدل سرویس طلایی بخرید که همیشه بتوانید از آن استفاده کنید

سرویس های طلای زیادی با طرح های متنوع در ویترین طلا فروشی ها وجود دارد که با جدید ترین و زیبا ترین مد های روز دنیا ساخته شده اند. اگر به دنبال سرویس طلایی هستید که همیشه از آن استفاده کنید و مدل آن قدیمی نشود بهتر است سراغ مدل های کلاسیک و ساده بروید. و توجه داشته باشید که متناسب با پوست خود رنگ سرویس طلای خود را انتخاب کنید.

با انتخاب این مدل سرویس ها هم می توانید طلا و جواهر ماندگاری داشته باشید که هیچوقت از انتخاب آن پشیمان نشوید و هم اینکه در هر مکان و هر مناسبتی آن را با لباس خود ست کنید و مورد استفاده قرار دهید.

4. به سبک و استایل خود درهنگام عروسی دقت کنید

در هنگام انتخاب سرویس طلای خود به مدل مو و آرایش توجه کنید تا با هم همخوانی داشته باشند تا بتوانید ظاهر خود را شیک و زیبا نشان دهند. توجه داشته باشید وقتی که لباس عروس شما یقه ی بسته دارد هیچوقت از سراغ طلای درشت و بزرگ نروید. با این انتخاب هم زیبایی سرویس طلا را از بین میبرید و هم زیبایی لباس عروس را خراب می کنید. بنابراین هنگام انتخاب سرویس طلای عروس به این نکته توجه کنید.

5. قبل از همه چیز بودجه ی خود را تعیین کنید

همه ی ما می دانیم  خرید طلا و جواهر یکی از خرید های گران برای ما است که در طول زندگی انجام می دهیم. خرید سرویس طلای عروس کمی با خرید طلای عادی فرق می کند زیرا گرم و سنگ های به کا ر رفته در سرویس طلا عروس از یک طلای عادی هزینه بیشتری می برد وما قبل از خرید باید به بودجه ی خود توجه کنیم.

6. از خریدن سرویس طلای عروس یا سنگ های چند رنگ اجتناب کنید

شما شاید هم الماس را دوست داشته باشید و هم عاشق مروارید باشید. اما با توجه به این که  روی لباس عروس شما کار شده است وممکن است از سنگ ومروارید استفاده شده باشد، مخلوط کردن دو یا چند سنگ باهم جلوه ای زیبا به وجود نمی آورد. شما باید یک نوع سنگ را انتخاب کنید تا هم ظاهر خود را زیبا کنید و هم لباس خود را شیک نگه دارید انتخاب چند نوع سنگ، زیبایی لباس عروس شما را ازبین می برد.

7. رنگ و نوع فلز را خوب انتخاب کنید

برای خرید سرویس طلای عروس خود باید سراغ مدلی بروید که یک نوع فلز در آن به کار رفته باشد و همچنین رنگ او با رنگ پوست و لباس عروس شما مطابقت داشته باشد. برای مثال برای سرویس طلای عروس رنگ رزگلد زیبا به نظر نمی رسد و یا برای خانم هایی که رنگ پوست آنها سبزه است طلا ی زرد جلوه خوبی ندارد. شما باید هنگام انتخاب سرویس طلای عروس این موارد را در نظر بگیرید.

8. به اندازه توجه کنید

اگر تمام این موارد به درستی رعایت نشود باعث بهم ریخته شدن زیبایی صورت شما می شود و استفاده از سرویس طلا برای زیبایی نتیجه برعکس دارد. شما اگر صورت کشیده ای دارید سراغ مدل های کوتاه بروید و برعکس اگر از مدل هایی که گردنبند بلند دارند استفاده کنید باعث می شود صورت شما کشیده نشان داده شود.

9. به راحت بودن توجه کنید

عروس خانم های به راحت بودن هنگام استفاده از سرویس طلای خود خیلی دقت نمی کنند. اما باید به این مورد توجه زیادی کرد چون بعد از چند ساعت استفاده از گوشواره ها وگردنبند سنگین باعث گردن درد می شود. عروس باید قبل از خرید به سراغ جواهر فروش های مختلف برود و با کمک آنها مدل راحتی انتخاب کند.

نکاتی برای مراقبت از طلا

  • هنگام رفتن به حمام و شستشوی دست ها، جوهرات خود را بیرون بیاورید چون صابون باعث ایجاد لایه ی نازک روی جواهرات می شود.
  • با جواهرات خود آشپزی نکنید چون گرمای شدید و روغن باعث صدمه زدن به نگین جواهرات می شود.
  • بعد از آرایش کردن و عطر زدن از جواهرات خود استفاده کنید.
  • فلزات قیمتی را با یک پارچه ی ویژه و یا نمدی پاک کنید زیرا حوله یا پارچه ی معمولی به خاطره اینکه در خود گرد و غبار نگه میدارند باعث ایجاد خراش روی جواهر شما می شود.
  • برای جلو گیری از خراش برداشتن جواهرات آنها را جداگانه نگهدارید.
  • نگهداری نقره در یک کیسه ی در بسته باعث دیرتر کدر شدن رنگ آن می شود ولی مروارید را هیچوقت درون کیسه ی پلاستیکی نگه ندارید.
  • بهترین روش برای تمیز کردن طلا و جواهرات استفاده از آب و صابون کم همراه با مسواک نرم است.

شستشوی طلا و جواهرات

جواهرات پس از استفاده مداوم در مجاروت با بدن کثیف می شوند و رنگ و جلوه ی اولیه خود را ازدست می دهد اگر شما می خواهید آنها را تمیز کنید به نکات زیر دقت کنید.

جوش شیرین را با مایع ظرفشویی قاطی کنید و ماده ای خمیر مانند تولید می شود، طلا و جواهر خود را به خمیر آغشته کنید و بعد از چند دقیقه با آب بشویید.

طلا های خود را در محلولی از آب و مایع ظرفشویی، یا پودر لباسشویی و کمی وایتکس قرار دهید. این محلول را همراه با طلا های روی اجاق قرار دهید تا به جوش بیاید و جرم ها از لا به لای آنها خارج می شود. توجه کنید این کار برای جواهرات مناسب نیست. و پس از خارج کردن طلا ها از آب آنها را با یک مسواک کوچک تمیز کنید و سپس با آب بشویید و روی حوله قرار دهید تا خشک شوند و برای خشک شدن سریع تر می توانید از سشوار نیز استفاده کنید. بعدا خواهید دید که طلا های شما مانند روز اول زیبا و درخشان می شوند.

نکاتی برای استفاده از سرویس طلای عروس در مهمانی

در مهمانی های رسمی اگر نگین انگشترتان و یا نگین آویزان گردنبند تان هم رنگ لباس های شما باشد مناسب تر است. گردنبند های پهن معمولا اسپورت هستند و برای مهمانی های  رسمی مناسب نیستند و از آنها بهتر است در مهمانی های دوستانه استفاده کنید. و به این نکته توجه کنید که اگر گردنبندتان پهن باشد و دارای نگین های رنگی باشد چهره ی شما را عبوس نشان می دهد.

وقتی از گردنبند پهن استفاده می کنید از پوشیدن گوشواره بهتر است منصرف شوید. زیرا بخشی از فضایی که برای نمایش  گوشواره ها لازم است، توسط پهنی و درخشندگی گردنبند از بین می رود. و توجه داشته باشید که رنگ سنگ به کار رفته در جواهرات با پوست شما همخوانی داشته باشد.

اگر از گوشواره با آویز بلند استفاده می کنید بهتر است از گردنبند صرف نظر کنید تا جلوه ی گوشواره هایتان بهتر نمایش داده شود. اگر گردنی کشیده و موهای کوتاه دارید و یا موهای بلند دارید و همیشه از مدل موی جمع استفاده می کنید بهتر است از گوشواره های پهن و بلند استفاده کنید و اگر گوش های کوچکی دارید از گوشواره های چسبان استفاده کنید.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha