ترمیم لباس عروس نخ کش شده

کد مطلب : 220
تعداد بازدید : 354
1402/02/28
لباس از مهم ترین اجزای پوشش خانم ها می باشد که شخصیت و استایل را انعکاس می کند.و هر لیدی شیک پوشی انواع مختلفی از آن را در کمد لباس خود دارد.اما دردسر های خاص مربوط به خودش رو هم دارد. در این ترمیم لباس نخ کش را برای شما توضیخ میدهیم.
ترمیم لباس عروس نخ کش شده

یکی از این دردسرها نخ کش شدن لباس میباشد. هنگام قرار گیری در کمد، استفاده از گیره یا گیر به جایی مانند ناخن یا گلسر باعث نخ کش شدن لباس زنان میشود.

نخ کش شدن لباس

هر لیدی شیک پوشی اتفاق نخ کش شدن لباس را ممکن است تجربه کند. گاهی اوقات لباس نخ کش . با یک حرکت به راحتی صاف و تار و پودش به حالت اولیه خود بر می گردند. گاهی هم این موضوع صادق نمی باشد

با ما همراه بشید تا راهکار جلوگیری از نخ کش شدن لباس و ترمیم ان را برای شما توضیح دهیم.

علل نخ کش شدن لباس

نخ کش شدن لباس چندین علت مختلف داره که از مهم ترین علت ان میتوان به جنس پارچه ان اشاره کرد. گاهی اوقات لباس های داخل بازار به دلیل جنس غیر اصل و نداشتن کیفیت پارچه با کوچک ترین اسیب و ضربه ای دچار نخ کش شدن میشود.

گیر کردن لباس به ناخن یا گلسر

از علل شایع نخ کش شدن لباس میتوان به گیر کردن انها به ناخن و گلسر اشاره کرد. لیدی های با موی بلند ممکنه برای مو های بلند خود از کلیپس یا گلسر استفاده کنند. گلسر یا کلیپس بدلیل دندانه تیزی که دارند باعث نخ کش شدن انها شود و زیبایی انها را از بین ببرد. برخورد لباس به ناخن تیز خیلی سریع باعث نخ کش انها می شود.

برای جلوگیری از نخ کش شدن لباس بهتره از گلسر یا کلیپس با نوک گرد که تیز نمی باشد استفاده کنید.

اگر ناخن شما شکسته. تا جایی که امکان داره با چیزی ببندینش تا از عمیق تر شدن شکستگی جلوگیری کنید. همچنین باعث میشه به لباس برخورد نکنه و از لباس شما هم محافظت کند تا بعدا توسط ناخن گیر یا سوهان شکستگی ناخن رو درست میکنید. بهتره همیشه ناخن ها رو مرتبا سوهان بکشید تا اسیب به لباس جلوگیری شود. و از یک خرید مجدد لباس غیر ضروری پیشگیری. و از ترمیم لباس نخ کش شده راحت بشید.

گیر کردن لباس به انگشتر و زیورالات

انگشتر و زیور الات از اکسسوری های مورد استفاده لیدی ها می باشد.که تعدادی از انها نوک تیز و دارای زاویه بوده و هنگام برخورد با لباس باعث نخ کش شدن انها میشود.

توصیه ما به برای پشیگیری از همچین اتفاقی، استفاده از لباس با جنس و کیفیت عالی میباشد تا همچین اتفاق ناگواری برای لباس شیک شما نیفتاد.

همچین برخلاف میل باطنی توصیه به عدم استفاده از انگشتر و زیورالات زیبای برای جلوگیری از نخ کش شدن لباس راهکار دیگه ای میباشد که زیاد مورد تایید ما نمی باشد.

نخ کش شدن لباس بدلیل شستشو اشتباه

شستشوی صحیح لباس باعث افزایش عمر لباس و حفظ ظاهر زیبای ان گردد.برعکس هم این قضیه صادق می باشد. روش نگهداری غلط و شستشوی اشتباه لباس باعث پوسیدگی و نخ کش شدن لباس میشود.

بهتره هنگام شستشو لباس از چنگ ردن آن خودداری کنید. چون باعث کشیدگی و نخ کش شدن ان بشود. همچنین گاهی اتوکشی اشتباه و با حرارت بالا باعث اسیب به بافت لباس و ضمینه را برای نخ کش شدن انها فراهم میسازد.

نگهداری درست لباس در کنار سایر لباس ها میتواند از نخ کش شدن تصادفی پیشگیری نمایید. هنگامی که لباس ها بصورت فشرده و متراکم روی هم قرار هستن. باعث فشار به تار و پود بافت پارچه و لباس شما خیلی راحتتر نخ کش میشود. یا اینکه در کنار لباس مجلسی که تزئین هایی روی لباس دارند قرار میگرد ممکنه هنگام جابجایی با تزئین ها تیز برخورد کنه و باعث نخ کش شدن لباس شما شود.

نخ کش شدن لباس در لباسشویی

بیشتر لباس ها بدلیل ظرافت و جنس لطیفی دارند. باید با دست انها را شست. بعضی از لباس ها رو لیبل خود دستور شستشو با لباسشویی را دارند. و بر اساس دستور در لباسشویی شستشو شود.

بدلیل امکان گیر کردن لباس با سایر لباس با تزئین های نوک تیز در لباسشویی باعث نخ کش شدن ان میشود. پس باید لباس های ظریف را باهم در لباسشویی قرار و از دور سریع خشک کنی پرهیز کنید.

راهکار ترمیم لباس نخ کش

نخ کش شدن لباس باتوجه به مطالب بالا به دلیل های مختلفی اتفاق می افتد. این عارضه بیشتر برای پارچه نازک رخ میدهد. البته گاهی لباس های ضخیم هم نخ کش میشوند.

با ارائه راهکار هایی قادر به ترمیم لباس نخ کش هستید. تا دوباره قادر به استفاده از ان باشید.

وقتی که لباس شما نخ کش شده. ابتدا پارچه را پهن کنید و صاف سپس از ابتدا تا انتها و به ارامی با ناخن روی آن بکشید. تا نخ به حالت اول برگردد.

در مرحله اخر اتو را با درجه ملایم بروی قسمت نخ کش لباس بکشید.

اگر تک نخ بیرون زده. نخ را باید با قبچی یا بشکاف ببرید. این اقدام نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد زیرا امکان برش و اسیب به لباس وجود دارد.

در صورت تعداد بالای نخ های بیرون زده. باید از ژیلت برای حذف نخ ها استفاده کنید.

برای اصلاح لباس سوراخ شده در اثر نخ کش شدن. از زانفیکس ظریف سفید استفاده کنید. بهتره زانفیکس را کمی بزرگتر از اندازه سوراخ برش و در قسمت پشت سوراخ لباس قرار، سپس با اتو درجه کم ارامی روی آن بکشید.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha