نکاتی که برای خرید ست حلقه باید به آنها توجه کنیم

کد مطلب : 101
تعداد بازدید : 350
1401/09/24
شاید بشود گفت زیباترین چیزی که در تدارکات ازدواج و عروسی وجود دارد «حلقه» است. این نشان پیوند و یکی شدن که در انگشت چهارم دست چپ، مسیری که به قلب راه می برد، جا خوش می کند. نشانی که تا دم آخر با دو دلداده می ماند و مثل نیرویی مشترک آن دو را کنار هم حفظ می کند.
نکاتی که برای خرید ست حلقه باید به آنها توجه کنیم

پروسه خرید حلقه هم اما گاهی تنوع زیاد حلقه‌ها ممکن است زوج را کمی گیج کند. برخی از زوج‌ها سادگی را می‌پسندند و برخی دیگر تجمل. در هر دوی این سبک‌ها هم انواعی از حلقه‌های گوناگون وجود دارد. در این مطلب قصد داریم درباره ست حلقه و نکاتی که در مورد انتخاب وجود دارد صحبت کنیم. اگر شما هم در آستانه این انتخاب هستید یا به این مبحث علاقه دارید تا پایان این نوشته با ما باشید. 

به نوبه خود روند شیرین و دلنشینی است. اولین انتخاب مشترک، اولین باری که سلیقه و رای یک زوج برای تهیه چیزی همسو می‌شود. بین انبوه مدل و سبک و رنگ حلقه‌ها یافتن یک جفت حلقه که مال شما دو نفر شود، واقعا هم هم‌دلی و همسویی می‌طلبد.

نکاتی که برای خرید ست حلقه باید به آنها توجه کنیم

ست بودن در واقع نوعی هماهنگی و هم‌خوانی زیبا به وجود می‌آورد. به همین دلیل است که خیلی‌ها ترجیح می‌دهند در موارد مختلفی از مراسم عروسی مثل تزئینات باغ تالار، دسته گل عروس و گل کوچک روی کت داماد، و همچنین لباس عروس و کفش مناسب عروس ست بودن را رعایت کنند. 

حلقه ازدواج هم از این مسئله مستثنی نیست. اکثر زوج‌ها ترجیح می‌دهند حلقه‌هایشان ست باشد. یا حداقل یک وجه مشترک با هم داشته باشد. به خصوص هنگامی که عروس و داماد در محضر ازدواج حلقه‌ها را به دست هم می‌کنند این هماهنگی جلوه زیبایی دارد. 

در ادامه سعی می‌کنیم به مهم‌ترین نکاتی که برای خرید حلقه ست باید در نظر گرفت، اشاره کنیم. 

بودجه خود را برای خرید ست حلقه در نظر بگیرید

اولین چیزی که باید تعیین کنید محدوده مالیتان برای خرید حلقه است. پیش از اینکه به خرید بروید سر این مسئله به توافق برسید تا موقع انتخاب کارتان راحت‌تر و مشخص‌تر باشد. تنوع زیادی از حلقه‌ها با وزن‌ها و قیمت‌های مختلف وجود دارد اما با تعیین بودجه مشخص وقت کمتری از شما تلف شده و زودتر به نتیجه دلخواه می‌رسید. 

نظر بستگان را  در رابطه با ست حلقه رها کنید! این حلقه‌ها مال شما دو نفر است

در خیلی از مراحل تدارکات عروسی، پدر و مادرها، خواهر و برادرها، یا حتی فامیل‌های درجه دو نسبت به انتخاب و خرید نظر می‌دهند. در بسیاری از موارد این نظردهی از روی حسن نیت و میل به کمک است. اما یادتان باشد که در نهایت این زندگی و هرچه در آن است متعلق به شماست. 

مرحله خرید حلقه هم شامل این موضوع می‌شود. سعی کنید نظرات دیگران را بشنوید اما نگذارید سلیقه و خواست دونفره شما را دچار اختلاف و تغییر کنند. توی رودرواسی قرار نگیرید و آن ست حلقه را که قلبا می‌پسندید انتخاب کنید. این حلقه‌ها قرار است تا دم آخر در دست شما باشند پس برای انتخاب نهایی سلیقه و نظر خودتان را اعمال کنید. 

پیش از مراجعه حضوری نمونه‌هایی در اینترنت از ست حلقه خاص  ببینید
تعداد زیادی گالری و جواهرفروشی وجود دارد با انبوهی از حلقه و مدل‌های مختلف. طبیعتا نمی‌توانید به تک‌تک این گالری‌ها سر بزنید. این کار وقت و انرژی بیهوده‌ای از شما گرفته و خسته و دلزده‌تان می‌کند. 

بهترین کار این است که در اینترنت نمونه‌های حلقه در این گالری‌ها و جواهرفروشی‌ها را ببینید. می‌توانید با اختصاص دادن دو سه ساعت وقت، کلی نمونه با هم ببینید و به اتفاق نظر برسید. از بین گالری‌ها چند تا را که نمونه‌هایشان بیشتر با سلیقه شما جور بود انتخاب کنید و به آنها سر بزنید. 

اگر سرتان آنقدر شلوغ است که حتی فرصت سر زدن به گالری را هم ندارید بازهم راه حلی برای شما هست. تعداد زیادی از این مکان‌ها امکان خرید آنلاین را هم به مشتریان ارائه می‌دهند. می‌توانید با خرید آنلاین ست حلقه در وقت خود صرفه‌جویی کنید. 

جنس حلقه را انتخاب کنید

خیلی از زوج‌ها طبق رسوم رایج، دنبال خرید حلقه طلا هستند. اما واقعیت این است که قانونی در این رابطه وجود ندارد! خودتان را در بند این رسومات رایج گرفتار نکنید. اگر به حلقه نقره یا پلاتین بیشتر علاقه دارید با اعتماد به نفس طبق سلیقه خودتان اقدام کنید. 

از طرفی در اوضاع اقتصادی نابسامان امروز و بالا رفتن تصاعدی قیمت همه چیز، خیلی از زوج‌هایی که در آغاز راه یک زندگی مشترکند شاید توان مالی برآمدن از پس هزینه‌های سنگین را نداشته باشند. ست حلقه نقره می‌تواند انتخاب خاص و زیبایی برای شما باشد. مهم داشتن نشان مشترک عشق و پیوند در دست شماست، طلا بودن یا نبودن این نشان آنقدرها اهمیت ندارد. 

تشابه و تناسب حلقه های عروسی

طبعا شما دلتان می‌خواهد که حلقه‌هایتان به هم شبیه باشد. اما یادتان باشد برای انتخاب باید غیر از تشابه، وجوه دیگری را در نظر بگیرید. اینکه دست‌های شما از چه میزان ظرافتی برخوردار است. یا رنگ پوست شما چیست. در نهایت باید ستی را انتخاب کنید که برای هر دو طرف متناسب و برازنده باشد. 

اینجا جایی است که هردوی شما باید از سلیقه فردی و خودرای بودن مقداری فاصله گرفته و به یک اتفاق نظر مشترک برسید. چیزی که در عین تشابه، برای هردوی شما مناسب و زیبنده باشد. 

طلای زرد یا طلای سفید برای حلقه های عروسی؟

زمانی بود که طلا اگر زرد نبود طلا نبود! یعنی کسی نمی‌توانست هضم کند که طلا رنگی غیر از زرد داشته باشد. خیلی‌ها هم نگران بودند که مبادا طلای سفید باعث شود بقیه فکر کنند زیورآلات آنها نقره یا بدل است! اما خوشبختانه این روزها دیگر این اعتقادات تا حد زیادی از بین رفته و کم‌رنگ شده. حتی طلای سفید جای زیادی در دل زوج‌ها باز کرده. 

طلای سفید شیک و خاص است و زیبایی و درخشندگی منحصربه‌فردی دارد. همه چیز بستگی به سلیقه شما دارد. بهترین کار این است که پیش از خرید در مورد رنگ حلقه هم به توافق برسید تا کار انتخاب و خریدتان راحت‌تر و سریع‌تر انجام شود. 

درج نام و تاریخ ازدواج روی حلقه

حرکت جالبی است! بعضی از زوج‌ها تنها به داشتن حلقه‌های مشابه و مشترک راضی نمی‌شوند و دوست دارند حروف اول نام یکدیگر و یا تاریخ پیوند خجسته‌شان را روی سطح داخلی حلقه حک کنند. با این کار تاریخ ازدواج همیشه جلوی چشمشان خودنمایی می‌کند و هرگز فراموش نمی‌شود. 

اما برای این کار باید در نظر بگیرید که سطح حلقه شما امکان این حکاکی را داشته باشد. بهتر است قبل از خرید حتما درباره این موضوع با فروشنده صحبت کنید و نظر او را بخواهید. 

ایده‌آل شما در بازار نیست؟ سفارش ساخت حلقه بدهید!

در بعضی موارد انگشت‌شمار پیش می‌آید که آنچه فرد در ذهن خود دارد و برایش عزیز و دلخواه است را در بازار نمی‌یابد. شاید ایده شما چنان شخصی و خاص باشد که نتوانید نمونه‌اش را پیدا کنید. به هر حال اکثر مدل‌هایی که تولید می‌شوند مدل‌هایی هستند که با سلیقه اکثریت سازگارند و فروش دارند. اما شاید شما جزو این اکثریت نباشید. 

هیچ ایرادی ندارد. خودتان را مجبور به خرید چیزی که باب دلتان نیست نکنید. شما می‌توانید حلقه‌های مورد نظرتان را با ویژگی‌هایی که دوست دارید برای ساخت سفارش دهید. فقط از آنجایی که ظرافت و مهارت در ساخت جواهرات خیلی مهم است سعی کنید یک طلاسازی خوب پیدا کنید. 

سخن پایانی

امیدواریم نکاتی که درباره‌شان صحبت کردیم بتوانند کمکی باشند برای زوج‌هایی که قصد خرید حلقه دارند. در نظر گرفتن این جزئیات ساده می‌تواند تا حد زیادی شما را از سردرگمی درآورد. با فکر کردن به جوانب مختلف و رسیدن به نظر مشترک، می‌توانید از پروسه خرید ست حلقه لذت ببرید. 

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس اختصاصی را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha