کشف لباس عروس ایده آل

کد مطلب : 119
تعداد بازدید : 378
1401/10/30
نفس عمیق بکشید، چشم ها را ببندید و خود را در لباس عروسی زیبا تصور کنید. این تصویر را نگه دارید تا برایتان از انتخاب لباس عروس بگوییم و به شما کمک کنیم که تصویر رویایی تان در واقعیت کامل تر و جذاب تر شود.
کشف لباس عروس ایده آل

برای شروع فرایند انتخاب لباس عروس خود را در ایده‌آل‌ترین حالت موردنظرتان تصور کنید. در تصویر رویایی، شما چه لباسی به تن دارید؟ دوست دارید که عروس‌خانمی اسپورت باشید؟ استایل‌های قدیمی از دهه‌های پیشین را می‌پسندید؟ دوست دارید باشکوه و مجلل در مراسم خود ظاهر شوید؟

اگر بدانید که تصویر رویایی‌ درباره ظاهرتان در روز عروسی چیست، بهتر می‌توانید به انتخاب دست بزنید. سعی کنید که واژه‌های مناسب و ویژگی‌های درستی را برای توصیف لباس موردعلاقه‌تان در نظر بگیرید. در این صورت، طراحان لباس، فروشندگان و خیاطانی که در ارتباط با شما قرار می‌گیرند، بهتر متوجه سلیقه و خواسته‌تان می‌شوند. مثلا بگویید که لباسی با این ویژگی‌ها می‌خواهید: باشکوه و پوشیده یا باز و اسپورت.

تِم و مدل خاص موردنظرتان را مطرح کنید

اگر برنامه‌ریزی نداشته باشید و از قبل ندانید که برای انتخاب لباس عروس با چه فرایندی روبه‌رو هستید، امکان دارد که سردرگم شوید. سردرگمی در خرید اصلا خوب نیست و باعث می‌شود که انتخاب‌های خوبی نداشته باشید.

با خود فکر کنید و ببینید که دوست دارید، برای مراسم ازدواجتان تِم و شمائل خاصی از استایل را ترتیب بدهید؟ این شب برای شما مهم است و همه می‌دانند، پس هیچ اشکالی ندارد که دوست داشته باشید، استایل و مراسمتان تِم و حالت خاصی داشته باشد که دوست دارید و از آن لذت می‌برید. به‌خرج‌دادن خلاقیت و نوآوری هم هیچ عیبی ندارد. پس طرح‌های ذهنی‌تان را به اجرا درآورید و از هیچ‌چیز نترسید، مراعات نکنید و خجالت هم نکشید.

بودجه و هزینه‌ها را ارزیابی کنید

بودجه‌ در دسترستان را مشخص کنید. بی‌گدار به آب نزنید. قبل از خرید مشخص کنید که چقدر پول برای لباس خرج خواهید کرد. این باعث می‌شود که راحت‌تر دست به انتخاب از میان موارد مختلف بزنید و در مسیر خرید، مدام گیج یا وسوسه نشوید.

آیا قصد کرایه‌کردن لباس را دارید؟ می‌خواهید آن را بدوزید؟ لباسی آماده را می‌خرید؟ برنامه‌تان چیست؟ قیمت را مشخص کنید تا کارتان راحت و منظم شود.

به شکل اندام خود توجه داشته باشید

هریک از ما دارای شکل اندام منحصر به خود هستیم. بدیهی است که درصد اندکی از ما هیکل و اندامی شبیه مدل‌های معروف دنیا داریم. این اصلا اشکالی ندارد. خبر خوب این است که برای هر شکلی از اندام لباس عروسی مناسب وجود دارد و همه می‌توانند در لباس عروس مناسب اندامشان زیبا و دیدنی شوند.

برای انتخاب لباس عروس حواستان به اندامتان باشد. ببینید که برای بدنتان چه لباس و مدلی مناسب‌تر است. لباس مناسب موردی است که اشکالات اندام را می‌پوشاند و زیبایی‌هایش را برجسته‌تر می‌کنند. علاوه بر زیبایی لباس و هماهنگی آن با اندامتان به راحت‌بودن هم دقت داشته باشید.

زمان و مکان خرید را مشخص کنید

برای انتخاب لباس عروس باید بدانید که قرار است به چه مزون‌ها و فروشگاه‌هایی مراجعه کنید. مزون‌ها بهترین گزینه برای خرید لباس عروس هستند. در این مکان‌ها، متخصصان و خیاطان هستند؛‌ آنها در انتخاب بهتر به شما کمک می‌کنند. خرید از فروشگاه‌ها، کرایه لباس و حتی خرید آنلاین هم از گزینه‌های دیگر است. اما خرید آنلاین برای لباس عروسی اصلا پیشنهاد نمی‌شود چون احتمالا دردسرهای فراوانی در این مسیر وجود دارد که خسته‌تان می‌کند و انرژی‌تان را از بین می‌برد.

علاوه بر مکان باید زمان مناسب برای خرید را هم در نظر بگیرید. برای خرید و انتخاب لباس عروس روزهای میانی هفته را انتخاب کنید. چرا؟ به دلیل اینکه در روزهای آخر هفته، فروشگاه‌ها و مزون‌ها بسیار شلوغ‌اند.

شلوغی مکان فروش لباس عروس‌ها به شما استرس وارد می‌کند و مانع از آن می‌شود که به‌درستی مدل‌ها را ببینید و امتحان کنید. به محدوده زمانی موردنظر برای خرید هم دقت داشته باشید. کار را به دقیقه 90 نسپارید اما خیلی زود هم اقدام نکنید. 3 تا 6 ماه قبل از عروسی به فکر لباس عروس باشید.

اگر خیلی زود اقدام کنید، احتمال دارد که مدل‌های جدید را از دست بدهید یا وزنتان تغییر کند و لباس برایتان اندازه نشود. اگر هم دیر به خرید بروید که احتمال دارد، گزینه مطلوبتان را پیدا نکنید و مجبور شوید که به موردی نامناسب تن بدهید یا لباسی بپوشید که دلخواهتان نیست.

از اکسسوری‌ها غافل نشوید

یادتان باشد که انتخاب اکسسوری‌های مناسب هم در فرایند انتخاب لباس عروس مهم است. به این موارد دقت کنید:

 • لباس زیری مناسب تهیه کنید؛
 • تور عروسی مناسبی انتخاب کنید؛
 • برای موها یا به عنوان تاج سر هم می‌توانید به سراغ اکسسوری‌ها بروید؛
 • کفش هم در دسته اکسسوری‌های لباس عروسی قرار می‌گیرد و باید ضمن زیبایی، راحت هم باشد؛
 • به فکر شنل، پالتو یا روپوشی برای فصل‌های سرد هم باشید.
 • به کیف و جواهرات تزیینی هم فکر کنید.
 • به پارچه لباس عروس دقت کنید

برای انتخاب لباس عروس مناسب باید با انواع پارچه‌ها هم آشنا باشید. اجازه بدهید که از پارچه‌های مختلف برایتان بگوییم:

 • پارچه شیفون یا کرپ: این پارچه‌ها سبک و نرم‌اند.
 • ساتن یا ابریشم: این پارچه‌ها نرم و براق‌اند.
 • تافته: این پارچه سنگین‌تر از گزینه‌های قبلی و براق است.
 • ارگانزا و توری: این پارچه‌ها سفت‌تر و ضخیم‌تر هستند.
 • تِم و مدل عروسی‌تان روی پارچه‌ لباس عروس اثرگذار است.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha