نکاتی که باید در طراحی به آن توجه کرد

کد مطلب : 96
تعداد بازدید : 419
1401/09/14
در طراحی لباس عروس غیر از پارچه باید به نکات دیگری همچون چاقی یا لاغری عروس، قد بلند بودن و یا کوتاه قد بودن عروس و … توجه کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این نکات آشنا کنیم.
نکاتی که باید در طراحی  به آن توجه کرد

افرادی که چاق هستند و می خواهند لباس عروس اندام آن ها را بپوشاند و یا آن ها را لاغر نشان دهد بهتر است از لباس های چین دار و یا پلیسه دار استفاده کنند. به دلیل این که پلیسه می تواند در پوشش قسمت های چاق تاثیر داشته باشد توصیه می شود که در طراحی لباس های عروس پلیسه دار، این پلیسه از گردن تا زانو باشد. همچنین توصیه می شود برای این که کمر عروس باریک‌تر به نظر برسد از کمربند استفاده کند و برای این که طول کمربند کم‌تر نشان داده شود از تزئیناتی مانند کریستال بر روی کمربند استفاده شود و برای این که تاثیر کمربند بیشتر به چشم آید آستین ها لباس عروس باید آستین ابریشمی باشد و در گام آخر برای طراحی لباس عروس برای افرادی با اندام چاق از گردن بند توری برای لباس عروس استفاده شود استفاده از گردن بند توری نه تنها متانت و وقار عروس را افزایش می دهد بلکه استفاده از آن در کنار کمربندی پهن می تواند استایل زیباتری برای عروس ایجاد کند.

اگر عروس دارای شانه های پهنی است برای این که خطای دید ایجاد شود و پهنی شانه ها مشخص نشود توصیه می شود که طراحان لباس عروس در طراحی لباس عروس برای چنین افرادی ، لباس های بندی باریک و یا عمودی که روی شانه و یا سرشانه قرار می گیرند ، را طراحی کنند.نکته ی بعدی در طراحی لباس عروس که باید به ان توجه داشت این است که چنان چه لباس عروس برای افراد ریز نقش طراحی می شود بهتر از لباس های عروس پف دار استفاده شود و به یاد داشته باشید که استفاده از طرح های افقی در لباس عروس، اندام عروس را ریز و استفاده از طرح های عمودی در لباس عروس، اندام عروس را درشت تر نشان می دهد.

نکته  بعد در طراحی لباس عروس برای عروس های ریز نقش این است که بهتر برای افزایش زیبایی لباس عروس از تاج ساده به همراه کرپ ابریشمی استفاده شود برای مثال می توان از کرپ ابریشمی بی آستین به همراه یقه  V مانند و کمربند دوخته شده استفاده کرد. زیرا استفاده از کمربند این تصور را ایجاد می کند که عروس پاهای کشیده ای دارد و همین باعث جذابیت بیشتر می شود، و در نهایت این که استفاده از نوارهای اضافی روی لباس عروسی که یقه V مانند دارد باعث می شود که عروس کشیده‌تر به نظر برسد.

در طراحی لباس عروس برای عروس هایی که اندام تحتانی درشتی دارند هرگز نباید از لباس عروس مدل ماهی استفاده کرد. زیرا این لباس ها تا روی ران کاملا کیپ هستند و این کیپ بودن درشت بودن اندام را بیشتر به رخ می کشد.

اگر عروس درشت اندام و چاق است و یا حتی لاغر است و یا اگر داماد هم لاغر اندام است. بهتر است در طراحی لباس عروس برای چنین عروس هایی از ژفون های بزرگ برای زیر لباس عروس استفاده شود و سعی شود تا ژفون های متوسط و یا کوچک استفاده شود.

در بسیاری از لباس عروس ها برای این که ناحیه ی پهلو و شکم پوشانده شوند و حتی زیبایی در لباس عروس ایجاد شود از دراپه هایی زیر سینه استفاده می شود. اگر عروسی که می خواهد از این دراپه ها در لباس عروس او استفاده شود چاق است بهتر است این دراپه ها کج و مایل باشند تا عروس را چاق تر نشان ندهند.

طراحان و خیاطان لباس عروس برای این که لباس عروس زیباتر و جذاب تر به نظر برسد از گیپور و سنگ های تزئینی روی آن استفاده می کنند. اکثرا برای این که در هزینه ی دوخت لباس عروس صرفه جویی شود سنگ های لباس عروس را با چسب های حرراتی به آن می چسبانند و یا از حاشیه های گیپور استفاده می کنند،اگر جزو افرادی هستید که می خواهید لباس عروس خود را کرایه کنید اطمینان حاصل کنید که سنگ های لباس عروس طی یک شب کنده نخواهند شد و اگر جزو افرادی هستید که می خواهید لباس عروس خود را بخرید توصیه می کنیم که به خیاط خود بگویید که سنگ ها را با نخ نامرئی روی لباس عروس تان بدوزند ، به دلیل این که مطمئنا پس از عروسی نیاز خواهید داشت که لباس خود را به خشکشویی ببرید امکان این وجود دارد که سنگ های تزئینی روی لباس کنده شوند.

نکته  بعدی در طراحی لباس عروس این است که اگر لباس عروس دارای دنباله باشد عروس با هر اندامی که باشد او را کشیده‌تر نشان می دهد و از طرفی جلوه ای که دنباله ی لباس عروس به لباس می دهد ، لباس را بسیار زیباتر نشان می دهد و اگر این دنباله دارای حاشیه ی سنگ دوزی شده باشد تلالو و زیبایی خاصی به لباس عروس می بخشد.

در طراحی لباس عروس هایی که پارچه ان ها براق نیست بهتر است از حریر استفاده شود این کار نه تنها لباس را زیباتر می کند بلکه عروس را نیز لاغرتر نشان می دهد.

برای این که لباس عروس ها زیباتر روی تن قرار بگیرند فنر کشی می شوند ، این کار باعث می شود که هم در افراد چاق نیازی به استفاده از گن نباشد زیرا خود لباس حکم گن را دارد و هم این که اگر عروس در ناحیه ی پهلو و شکم چاق باشد، این چاقی پوشیده می شود.

در استفاده از تور در طراحی لباس عروس باید به این نکته توجه داشت که استفاده از تور بلند برای عروس های لاغر و کشیده مناسب است و هم می توان از تورهای طبقه که تا روی کمر می رسند استفاده کرد. اما اگر عروس اندام درشتی داشته باشد بهتر از تورهای کوتاه در طراحی لباس عروس استفاده نشود زیرا این کار عروس را درشت تر نشان می دهد به همین دلیل بهتر است از تورهای ساده و بلند برای طراحی لباس عروس های درشت هیکل استفاده شود.

اگر عروس دارای اندام متناسبی است هر مدل لباس عروسی برای او مناسب است اما اگر بالا تنه ی پری دارد یا می خواهد کشیده‌تر نشان داده شود بهتر است در طراحی لباس عروس برای چنین افرادی از لباس های عروسی با بالاتنه بلند استفاده شود تا نه تنها عروس را زیباتر نشان دهد بلکه اندام عروس را نیز کشیده‌تر نشان دهد.

در کنار مواردی که در طراحی لباس عروس در نظر گرفته می شود، باید نکاتی را نیز در مورد شنل عروس رعایت کرد، به دلیل این که نیاز خواهد از شنل روی لباس عروس استفاده شود توصیه می شود که از شنل هایی برای لباس عروس استفاده شود که بلند هستند زیرا شنل های کوتاه، عروس را کوتاه تر نشان می دهد و این که اگر روی لبه ی کلاه لباس عروس سنگ دوزی انجام شود زیبایی شنل عروس را چند برابر می کند.

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس اختصاصی را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha