پارچه گیپور لباس عروس چه ویژگی و مزایا معایبی دارد؟

کد مطلب : 140
تعداد بازدید : 592
1401/11/24
پارچه گیپور از یک تور ضخیم تولید میشود که بیشتر برای لباس عروس و انواع لباس مهمانی کاربرد دارد. برای خرید پارچه گیپور لباس عروس بهتر است که به تراکم پارچه ، طراحی پارچه ، و رنگ پارچه دقت کنید. امروزه انواع پارچه در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود است که پارچه گیپور و پارچه دانتل جز محبوب ترین پارچه ها برای لباس عروس است. مزون لباس عروس چرخچی با دوخت انواع پارچه گیپور برای لباس عروس در طرح ها و مدل های مختلف توانسته مشتریان زیادی را به خود جلب کند. در این مقاله ویژگی های پارچه گیپور و مزایا و معایب این نوع پارچه را باهم بررسی می کنیم.
پارچه گیپور لباس عروس چه ویژگی و مزایا معایبی دارد؟

ویژگی های پارچه گیپور

گیپور پارچه ای بسیار ظریف است که به وسیل پیچ و تال نخ خا طرح های زیبا و شیک ایجاد می کند. پارچه گیپور به دلیل وصل شدن مستقیم طرح ها به یک دیگر به جای وصل شدن طرح اصلی روی تور خود را از سایر پارچه ها جدا کرده است.

طرح پارچه گیپور به صورت ضخیم و برجسته در رنگ های مختلف قرار دارد که جلوه و زیبایی بی نظیری به پارچه داده است.

پارچه گیپور هم میتوان برای رویه پارچه دیگر استفاده شود و هم به تنهایی استفاده شود. که برای لباس عروس اغلب برای رویه لباس از پارچه گیپور استفاده می کنند.

ویژگی اصلی پارچه گیپور بافت سه بعدی ، سنگین و پیچیده است.

الیاف مورد استفاده در پارچه گیپور

 • ابریشم: الیاف طبیعی که از باز کردن پیله ابریشم تولید میشود.
 • پنبه: الیاف ارگانیک از کرک و پنبه.
 • کتان: الیاف طبیعی است که از گیاه کتان تولید میشود.
 • لورکس: یک الیاف مصنوعی است که برای درخشش و جلای فلزی استفاده میشود.
 • لیکرا: الیاف مصنوعی برای کش آمدن پارچه استفاده میشود.
 • پلی استر: الیاف مصنوعی که از پلیمر پلاستیکی ساهته میشود.

انواع پارچه گیپور

 • گیپور کلاسیک: پارچه‌ای ساده با بافتی کلاسیک ،بدون اضافه شدن الیاف یا اجزای تزئینی ؛
 • گیپور چرمی: پارچه‌ای متراکم و بادوام؛
 • گیپور کش: پارچه‌ای کشی و الاستیک با لیکرای اضافه.
 • گیپور متالیک: پارچه‌ای مات و متراکم با جلای فلزی.
 • گیپور شبکه: پارچه‌ای نازک با درصد کمی‌گلدوزی؛
 • گیپور با لورکس: پارچه‌ای زیبا به همراه زرق و برق.
 • گیپور بافته شده: یک پارچه الاستیک و کشی.

این پارچه رنگ‌های مختلفی دارد و از الیاف رنگ شده زیادی برای دوخت آن استفاده می‌شود. همچنین می‌توان این پارچه را با مهره‌های زینتی تزئین کرد، به خصوص در مورد توری‌های گیپور عروس زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای پارچه گیپور

این نوع پارچه بسیار ظریف و زیبا است برای استفاده از لباس عروس ، لباس شب و سایر لباس ها گزینه بسیار مناسبی است.

باتوجه به الیاف مصرفی در این نوع پارچه بسیار منعطف و به خوبیبر روی تن قرار می گیرد.

در لباس عروس در قسمت آستین میتوان از پارچه گیپور بدون آستر استفاده کرد تا زیبایی پارچه گیپور به خوبی نمایان شود.

به دلیل بافت متخلخل هوا به سادگی عبور می کند و احساس گرما نخواهید کرد.

معایب پارچه گیپور

پارچه گیپور درلباس های مختلفی مانند بلوز و دامن ف لباس عروس ، شال و روسری ، لباس زیر و.. مورد استفاده است تنها عیب پارچه گیپور این است که با وسایل تزئینی مانند سنگ و مروارید نمیتوان تزئین شود.

تفاوت پارچه دانتل و گیپور

پارچه گیپور بدون زمینه توری و به صورت ضخیم‌تر تولید می‌شود. برای دوخت لباس‌های مجلسی می‌توان از پارچه گیپور استفاده کرد. داشتن طرح گل بدون زمینه توری خصوصیت بارز گیپور است. در بافت گیپور فضای خالی بیشتری نسبت به پارچه دانتل مشاهده می‌شود و این به دلیل عدم وجود زمینه تور در این پارچه است.

شستشوی لباس دوخته شده با پارچه گیپور

قبل از شستشو، دفترچه مراقبت از پارچه لباس را مطالعه کنید. اگر شست و شوی لباس به صورت دستی مجاز بود، یک ماده تمیز کننده ملایم را انتخاب کنید، از آب سرد استفاده کنید و بعد از شستشوی آن را روی یک حوله تمیز خشک کنید. به هیچ عنوان گیپور را را روی رخت‌آویز نکنید، زیرا در این صورت تغییر شکل خواهد داد.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha