راهنمای کامل انتخاب مزون عروس مناسب

کد مطلب : 168
تعداد بازدید : 568
1401/12/14
انتخاب لباس عروس یکی از مهمترین کارهایی است که عروس خانمها برای آن دغدغه بسیاری دارند. معمولا عروس خانمها به مزون عروس رفته و مدل دلخواه خود را انتخاب می کنند، ما هم در این مطلب از یک مشهد برای شما در مورد انتخاب مزون عروس و در مورد اینکه چکونه لباس عروس شیکی انتخاب کنبد مطالبی را گردآوری و منتشر کرده ایم.
راهنمای کامل انتخاب مزون عروس مناسب

در انتخاب لباس عروس به چه چیزهایی توجه کنیم؟

به اندام‌تان توجه کنید

به گفته این طراح لباس، شرایط اندام اولین فاکتور برای انتخاب لباس است. برای مثال یک خانم لاغر و ریز نقش باید لباسی شلوغ و پرکار انتخاب کند که او را متغیر نشان دهد و لاغری او را بپوشاند، همچنین لباس با یقه باز که اندام را کشیده تر نشان می دهد، برای یک فرد لاغر پیشنهاد نمی شود. از سوی دیگر افرادی که پایین تنه برجسته ای دارند نباید لباسی با بالاتنه بلند بپوشند، بلکه بهتر است لباسی با دامن پف دار را انتخاب کنند که برجستگی پایین تنه را بپوشاند. انتخاب لباس هایی از جنس حریر باعث می شود این افراد ریزنقش تر به نظر برسند. شکوهی می گوید:”یک طراح لباسمامی ابعاد بدن را در نظر می گیرد و مدل لباس را متناسب با شرایط اندامی فرد طراحی کرده و پارچه مناسب انتخاب می کند و بعد دوخت را انجام می دهد، و به این ترتیب نتیجه کار بسیار عالی خواهد شد.”

یک دنباله «جمع‌شو» داشته باشید

او معتقد است که دنباله لباس عروس باید بلند باشد چون برای عکسبرداری و فیلمبرداری زیباتر و با شکوه تر است، اما وقتی عروسی در باغ برگزار می شود لازم است که لباس طوری طراحی شود که بتوان دنباله لباس را جمع کرد. هم چنین در طراحی لباس باید به شخصیت عروس توجه کرد. مثلاً برای عروس خانمی که انرژی زیادی دارد و زیاد حرکت می کند نباید لباسی با دنباله بلند انتخاب کرد چون با آن احساس راحتی نخواهد کرد. از طرفی اگر چه انتخاب لباس با دنباله بلند توصیه می شود اما اندازه دنباله لباس به کوتاهی و بلندی قد عروس بستگی دارد. دنباله لباس عروس خانمی که قد کوتاهی دارد، نباید بیش از 40 تا 50 سانتیمتر باشد.

هرچه شما بخواهید …

در مزون شانلی، انواع پارچه با رنگ ها و طرح های مختلف وجود دارد، اما خانم شکوهی می گوید:”ما تمام رنگ ها یا انواع پارچه ها را وارد کنیم و در بعضی مدل لباس ها که پارچه با دو یا سه تم رنگ استفاده شده است پارچه را رنگ می کنیم و سایه روشن های لازم را متناسب با مدل انتخاب شده ایجاد می کنیم تا نتیجه کار به مدل انتخاب شده بسیار نزدیک باشد. هم چنین گل ها و روبان های لباس را خودمان آماده می کنیم و از گل های ژله ای و آهاردار آماده استفاده نمی کنیم.”

بهترین لباس با کمترین بودجه!

مدیر مزون شانلی درباره بودجه لازم برای تهیه لباس عروس می گوید:”اگر چه بودجه در انتخاب مدل و کار لباس مهم است، اما عروس خانم نباید فکر کند که چون بودجه محدودی دارد، نمی تواند آن لباسی را که همیشه آرزو داشته، تهیه کند. عروس خانم پس از انتخاب مدل لباس خود و با مشاوره با طراح لباس، می تواند مدل دلخواهش را با پارچه سبک تر یا کار سبک تر سفارش دهد تا نتیجه به آن چه در نظر دارد بسیار نزدیک شود. در واقع این بستگی به هنر طراح لباس دارد که مدل، کیفیت و کار لباس را با قیمت لباس هماهنگ کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.”

نکات مربوط به انتخاب مزون عروس

 • در انتخاب مزون عروستان باید رک و صادق باشید زیرا برخی از عروس ها حرف شنو و خجالتی هستند و فقط به پیشنهادات فروشنده گوش میکنند.
 • برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید باید نظرات خود را به راحتی با فروشنده در میان بگذارید زیرا آنها برای ارائه انتخاب‌های بهتر، باید با بازخورد حقیقی شما مواجه شود.
 • اگر علایق واقعی خود را بروز ندهید فروشنده قادر به کمک به شما برای داشتن لباس رویاییتان نخواهد بود.
 • سعی کنید لباسه ای زیادی پرو نکنید زیرا باعث گیج شدن شما در انتخابتان میشود و دیگر نمیتوانید تفاوت بین لباسها را تشخیص دهید.
 • دراین لحظه شما باید کمی به ذهنتان استراحت دهید و به تمامی گزینه های خود فکر کنید.
 • انتخاب لباس عروس را باید برای خود یک کار سرگرم کننده و پر حسی تعریف کنید نه یک کار خسته کننده و اعصاب خردکن.
 • حتی الامکان در زمان پرو آرایش ملایمی داشته باشید زیرا موقع پوشیدن، لباس سریع کثیف میشود.
 • همچنین استفاده از رژلب قرمز و براق برای روز پرو لباس عروس مناسب نیست.
 • هرگز لباس عروسی که کوچکتر از اندازه واقعی شما باشد را امتحان نکنید .
 • بهتر است هر گونه رژیم غذایی، یا رژیم‌های لاغری عروسی را خیلی قبل‌تر شروع کنید و سعی کنید در زمان پرو لباس عروس به یک سایز ثابت رسیده باشید تا از اندازه بودن لباس عروس مطمئن باشید.
 • سعی کنید در اولین جلسه انتخاب لباس عروس با تعداد کمی از همراهانتان در مزون حاضر شوید زیرا تعداد زیاد همراهان باعث زیاد شدن نظرات شده و همین امر سبب گیج شدن شما در انتخاب می شود.
 • پوشیدن لباس زیر (گن) را فراموش نکنید زیرا یکی از نکات بسیار مهم در زمان پرو لباس عروس می باشد با پوشیدن گن می‌توانید به‌راحتی لباس‌های مختلفی را پرو کنید.
 • سعی کنید در هنگام مراجعه به مزون وقت قبلی بگیرید زیرا عروس ها باید مدتی را برای پرو لباس منتظر بمانند و شاید این مدت کمی طولانی شود و باعث کلافگی شما شود.
 • برای اینکه این مشکل را نداشته باشید حتما قبل از مراجعه وقت قبلی بگیرید.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha