نحوه بله گفتن سر سفره عقد با 16 جمله خاص و زیبا

کد مطلب : 206
تعداد بازدید : 1214
1402/02/14
یکی از لحظه های بسیار مهم در زندگی هر دختر جوانی لحظه بله گفتن سر سفره عقد است. این لحظه سرنوشت ساز موقعیت متفاوتی را برای زوجین رقم می زند و آنها را به سمت یک زندگی جدید سوق می دهد. هر دختری حداقل یک بار این صحنه را در ذهن خود مرور کرده و به دنبال بهترین جمله برای بله گفتن بوده است.
نحوه بله گفتن سر سفره عقد با 16 جمله خاص و زیبا

شاید از خود بپرسید که سر سفره عقد چجوری بله بگیم که هم دلنشین و هم برای شروع یک زندگی زناشویی مناسب باشد. زمانی که عاقد برای بار سوم از عروس در مورد راضی بودن به این ازدواج سوال می‌پرسد، یافتن کلمات احساسی و تاثیرگذار بدون شک سخت است. به همین دلیل قبل از بله گفتن عروس سر عقد باید به فکر یافتن یک جمله مناسب بود. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که بدون هیچ‌گونه ترس و خجالتی بهترین جمله مورد سلیقه خود را برای گفتن بله به داماد انتخاب کنید.

نحوه بله گفتن سر سفره عقد

نوع بله گفتن در مراسم عقد با توجه به سلیقه هر فرد متفاوت است. برخی از عروس‌ها ترجیح می‌دهند که با لحن آرام و شمرده و اندکی شرم و حیا بله بگویند، ولی برخی دیگر از بله گفتن همراه با هیجان لذت می‌برند. این مسئله امری کاملا اختیاری است و هر فرد با توجه به ویژگی‌های شخصیتی خود باید جمله مناسب برای بله گفتن را بیابد. برخی از افراد نیز خود دست به ابتکار می‌زنند و جمله‌هایی شیرین و بسیار بکر را برای بله گفتن انتخاب می‌کنند.

از آنجایی که این لحظه برای شروع یک رابطه مشترک ضروری است، نحوه بله گفتن عروس تا حدود زیادی به شروع یک رابطه صمیمی و عاشقانه کمک می‌کند. برخی از عروس‌ها می‌پرسند که سر سفره عقد چجوری بله بگیم که احترام بزرگ‌ترهای داخل جمع نیز حفظ شود. بدون شک پدر و مادرها حق بسیاری به گردن اولاد خود دارند و احترام به آنها واجب است.

به‌خصوص در جامعه ایران که وابستگی بین پدر، مادر و دختر زیاد است، بله گفتن در زمان عقد بهتر است با رعایت احترام کامل به شان و جایگاه والدین باشد. همچنین این جمله‌ها نباید به‌گونه‌ای انتخاب شوند که احساساتی در آنها وجود نداشته‌باشد. در زمان بله گفتن عروس سر عقد میل و رغبت او به داماد باید به وضوح در کلام عروس شنیده شود. در این صورت تمام احساسات او به شریک زندگیش منتقل می‌شود و این لحظه به یکی از شیرین‌ترین و منحصربه‌فردترین لحظات زندگی او تبدیل خواهد شد.

سر سفره عقد چگونه بله بگوییم؟

هر چقدر عروس و داماد در زمان بله گفتن از جمله‌های خاص و متفاوت استفاده‌کنند، در ذهن‌ها ماندگارتر می‌شوند. اینکه سر سفره عقد چجوری بله بگیم و چه جمله‌هایی را انتخاب کنیم نیز بسیار سلیقه‌ای است.

البته دامادها نیز می‌توانند از این جمله‌ها برای بله گفتن سر سفره عقد استفاده‌کنند. بعد از جاری شدن خطبه عقد به رسم سنت عاقد 3 بار از عروس در مورد راضی بودن او به عقد با داماد سوال می‌پرسد که عروس برای بار سوم در صورت رضایت بله می‌گوید. در بار اول و دوم اطرافیان عروس برای بالا بردن شان او از جمله‌هایی مانند عروس رفته گلاب بیاره و عروس رفته گل بیاره استفاده می‌کنند. اما این کلمات کلیشه‌ای و تکراری هستند. به‌جای این جمله‌ها بهتر است بگویید عروس در پی خوشبختی است یا عروس در حال تلاوت سوره قرآن است. این کلمه‌ها علاوه بر جدید بودن بار مثبت بسیاری را نیز به زندگی عروس و دامادها وارد می‌کند. 

انواع جملات خاص بله گفتن عروس سر سفره عقد

بسیاری از عروس‌ها برای رفع تکلیف از جمله‌های بسیار ساده و کلیشه‌ای برای بله گفتن استفاده می‌کنند. از آنجایی که جذابیت یک عروس با کلام و رفتار او ارتباط مستقیمی دارد، او بهتر است برای شروع یک زندگی جدید جمله‌های قشنگ و پر مفهومی را برای این مراسم بسیار خاص انتخاب کند و موجب رویایی شدن این مراسم شود. در ادامه برخی از جملات قشنگ و پرمحتوا برای بله گفتن عروس سر عقد را عنوان می‌کنیم که به ماندگار شدن این شب یا روز زیبا کمک کرده باشیم.

 • به‌امید ساختن یک زندگی رویایی و عشقی ابدی “بله”
 • با اجازه پدر و مادر مهربانم و با امید به دعای خیر آنان “بله”
 • با آرزوی شروع یک زندگی زیبا و پر از آرامش “بله”
 • با توکل به خدا و عشق پاک‌مان “بله”
 • برای ساختن یک زندگی شاد و ابدی “بله”
 • به‌عنوان اولین و آخرین عشق زندگی و از وجود قلبم “بله”
 • از صمیم قلب و جانم و برای همیشه “بله”
 • با نام خدا و با توسل به ائمه اطهار “بله”
 • به‌امید شروع یک زندگی جدید و پر از صداقت “بله”
 • برای خوشبختی همیشگی در کنار عشقم “بله”
 • با آرزوی بارش عشق و امید به زندگی‌مان “بله”
 • برای یک عمر نفس کشیدن کنار همیشگی‌ترینم “بله”
 • با اجازه پدر و مادر و بزرگ‌ترهای جمع “بله”
 • برای داشتن یک زندگی طولانی و پربرکت در کنار یکدیگر “بله”
 • تا آخرین نفس از زندگیم“بله”
 • پذیرا می‌شوم عشق تو را با جان و دل “بله”

البته این جملات تنها مخصوص عروس خانم نیست و آقای داماد نیز برای نشان دادن عشق و علاقه خود به عروس باید در زمان گفتن بله جملات دلنشین و منحصربه‌فردی را انتخاب کند. در این صورت زندگی زناشویی با عشق و محبت دوطرفه پیش می‌رود.

در نتیجه

عروس با گفتن جملات خاص و عاشقانه در زمان بله گفتن سر سفره عقد لحظه‌ای شاد، احساسی و ماندگار را در زندگی خود ثبت خواهد کرد. از آنجایی که عروس‌ها نباید در همان لحظه اول بله را بگویند، به همین دلیل عاقد برای بار سوم از آنها می‌پرسد که آیا وکیل است که عقد او را به ثبت برساند.

در این لحظه برای حفظ احترام به بزرگ‌ترها بهتر است شان و منزلت آنها نیز در نظر گرفته شود و عروس به رسم سنت در زمان بله گرفتن از پدر و مادر خود نیز اجاره بخواهد. در این صورت لحظه‌ای بسیار متفاوت را خلق خواهد کرد.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha