آموزش نحوه پوشیدن لباس عروس

کد مطلب : 228
تعداد بازدید : 378
1402/03/05
پوشیدن لباس عروسی می تواند مشکل باشد. این لباس برای یک موقعیت خاص طراحی شده است که فقط یک بار (در طول زندگی) پوشیده می شود!
آموزش نحوه پوشیدن لباس عروس

سوال بسیاری از عروس خانم ها این است که چگونه لباس عروس خود را به راحتی بپوشیم؟ همانطور که میدانید لباس عروسی مهمترین بخش از مراسم عروسی محسوب می شود. پوشیدن لباس عروسی می تواند مشکل باشد. این لباس برای یک موقعیت خاص طراحی شده است که فقط یک بار (در طول زندگی) پوشیده می شود!

به همین دلیل سوال های زیادی در خصوص انتخاب، پوشیدن و درآوردن لباس عروس وجود دارد. در این مقاله سعی کرده ایم کلیه نکاتی که برای پوشیدن لباس عروس بایستی رعایت کنید را بررسی کنیم.

لباس عروس را چگونه بپوشیم؟

تمیز بودن لباس عروس را چک کنید

چنانچه لباس عروس خود را اجاره میکنید، حتما یک هفته قبل به مزون مراجعه کنید و لباس را پرو کنید تا از تمیز بودن آن اطمینان حاصل نمایید. اگر لباس خود را خریده اید، از چند روز قبل آن را در کاوری قرار دهید تا کثیف نشود و اطرافینتان آن را نبینند.

اما مشکل این است که وقتی آن را از کاور خارج می کنید چند چین در آن ظاهر می شود.

چگونه آن را حل کنیم؟

2 یا 3 روز قبل، لباس عروس خود را از کاور بیرون بیاورید و به اندازه کافی در حمام طوری آویزان کنید تا روی زمین کشیده نشود. رطوبت محیط به تدریج لباس شما را صاف می کند. البته اگر لباس را در حمام آویزان میکنید مراقب باشید که خیس نشود.

اگر امکان آویزان کردن لباس عروس در حمام را ندارید، اتاق دیگری را انتخاب کنید که نه خیلی بزرگ باشد و نه بدون رطوبت. مقداری آب را گرم کنید و آن را در ظرفی ریخته و در اتاق. دربسته ای که لباس خود را آویزان کرده اید قرار دهید. بخار قسمت های مچاله شده و چین خورده را صاف می کند.

* ظرف آب را مستقیما زیر لباس نگذارید. همین که نزدیک لباس در محیط باشد کافیست.

لباس عروس خود را بپوشید

روز عروسی، بعد از آرایش، لباس خود را بپوشید. حداقل 15 دقیقه برای پوشیدن لباس تان وقت بگذارید. مطمئن شوید که دستانتان برای پوشیدن لباس تمیز باشد. همچنین تمامی جواهرات و اکسسوری های لازم را بردارید.

پیش از پوشیدن لباس عروس، کفش یا کتونی عروسی تان را بپوشید. چنانچه لباس زیر هم به تن میکنید چک کنید تا درست پوشیده باشید و قسمتی از آن پیچ نخورده باشد که زیر لباس اذیتتان کند. همچنین پیش از پوشیدن لباس، به سرویس بهداشتی بروید تا زمان رفتن به سرویس بعدی را به تاخیر بیندازید. شما برای رفتن به سرویس بعد از پوشیدن لباس نیاز به کمک یک نفر دیگر هم نیز دارید.

بهتر است لباس عروسی تان را از پایین بپوشید. معمولا عروس خانم ها بعد از میکاپ شان، لباس عروس را میپوشند. سپس شنیون کار موی عروس خانم ها را درست میکند و تور یا ریسه سر را در جای مناسب قرار می دهد.

شما می توانید روز عروسی تان یک روبند پارچه همراه خود داشته باشید تا از لباس در برابر آرایش و گیره هایی که شنیون کار برای مدل مویتان استفاده میکند محافظت کند.

بند لباس عروس

بند پشت لباس عروس به شما قدرت بیشتری برای سفت کردن نیم تنه را می دهد. همیشه با سفت کردن بند ها از کمر شروع کنید و سپس بقیه قسمت نیم تنه را ببندید. مراحل را ادامه دهید. از همان ابتدا سعی نکنید تا حد ممکن سفت ببندید چرا که خطر آسیب رساندن به خود را دارید. بعد از 30 دقیقه که پارچه لباس گرم شد می توانید لباستان را تنگ تر کنید.

البته شما برای پوشیدن لباس عروس حداقل به یک همراه نیاز دارید تا بند های پشت لباس را ببندد.

بند زمانی که روبان را از پلک ها یا حلقه ها عبور می دهید، همیشه آن را از داخل به بیرون نصب کنید. این به شما قدرت بیشتری برای کشیدن توری و سفت کردن نیم تنه می دهد.

سخن پایانی:

لباس عروس های امروزه طوری طراحی شده اند که نیاز به پوشیدن هیچ چیزی در زیر آن نیست. البته برخی لباس ها نیاز به پوشیدن گن و لباس زیر دارند. در این خصوص از مشاور و مزونی که لباس خود را سفارش میدهید بپرسید.

در طول عروس مطمئن شوید که مادر یا دوست صمیمی تان یک جعبه خیاطی کوچک که شامل سوزن، نخ، سنجاق قفلی و قیچی کوچک است را همراه داشته باشد. اگر مشکلی برای لباس تان پیش آمد میتواند بسیار مفید باشد.

در صورت بروز حادثه هنگام پذیرایی یا هنگام صرف غذا سعی نکنید که لکه نوشیدنی یا غذا را تمیز کنید. زیرا احتمال آسیب بیشتر وجود دارد.

مزون چرخچی، طراحی و دوخت لباس عروس و اجاره لباس عروس

برای دیدن جدیدترین محصولات مزون چرخچی می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید یا با ما در ارتباط باشید. مزون چرخچی آمادگی دارد تا همه شهرهای استان مازندران را تحت پوشش خود قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از تگ‌های لباس عروس بابل، لباس عروس گلوگاه، لباس عروس بهشهر، لباس عروس نکا، لباس عروس میان‌دورود، لباس عروس ساری، لباس عروس جویبار، لباس عروس سیمرغ، لباس عروس قائم‌شهر، لباس عروس سوادکوه، لباس عروس بابلسر، لباس عروس بابل، لباس عروس فریدون‌کنار، لباس عروس محمودآباد، لباس عروس آمل، لباس عروس نور، لباس عروس نوشهر، لباس عروس چالوس، لباس عروس کلاردشت، لباس عروس عباس‌آباد، لباس عروس تنکابن، لباس عروس رامسر و لباس عروس مازندران ما را پیدا کنید و علاوه بر سفارش جدیدترین لباس‌های عروس آماده می‌توانید سفارش طراحی و دوخت لباس عروس به صورت اختصاصی و همچنین اجاره لباس عروس را نیز برای خود داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha